Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Βόβορας: “Έτσι δεν κερδίζεις”

Βόβορας: “Έτσι δεν κερδίζεις”

Βόβορας

Σε δηλώσεις που έκανε ο άμεσος συνεργάτης του Τσάβι Πασκουάλ, Γιώργος Βόβορας, μετά την ήττα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ από την Χίμκι στην Ρωσία, στάθηκε στα λάθη που έκανα οι “πράσινοι”, τονίζοντας πως αυτός ήταν ο λόγος της ήττας.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο Γιώργος Βόβορας:

“Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε καλή επιθετική λειτουργία και καλό διάβασμα στην επίθεση. Καταφέραμε και σκοράραμε αλλά κάναμε πολλά λάθη στην άμυνα. Βελτιώσαμε την άμυνα, όμως βάλαμε 7 πόντους στο τρίτο δεκάλεπτο. Με τα 14 λάθη είναι δύσκολο να κερδίσεις εκτός έδρας.

Ήταν ένα παιχνίδι που προσπαθήσαμε να το πάρουμε μέσα από την επίθεση. Η Χίμκι έδωσε τα σουτ και αυτό μας στοίχισε στο τέλος του αγώνα.”

Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης

Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός 77-69 (vid)

Η Μπαρτσελόνα το 1-1, ο Ολυμπιακός το πάνω χέρι. Ήταν πολύ καλό για να είναι αληθινό. Ο Ολ…