Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστική

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστική

Στην κορυφή της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμειναν τα Ταταύλα, καθώς επικράτησαν της Δάφνης Αγίου Δημητρίου δύσκολα εκτός έδρας με 76-73. Από κοντά ακολουθούν και οι Παννεαπολικός και Πόλις Καλλιθέας, που κέρδισαν την ΕΑ Νίκαιας και τον Φοίνικα Αγ.Σοφιάς, αντίστοιχα.

Β’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
6η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα  

Πήγασος Κορυδαλλού- Ηλεκτρούπολη  69-79
ΑΕΣ Ελληνικού-Προοδευτική 61-58
Φιλία Περάματος-Λέων Μόσχάτου 71-50
ΑΛΦ Αλίμου-Ενωση Νέας Περάμου 76-73
Παννεαπολικός-ΕΑ Νίκαιας 68-67
Φοίνικας Αγ.Σοφιάς-Πόλις Καλλιθέας 56-80
Δάφνη Αγ.Δημητρίου-Ταταύλα 73-76

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 69-79
Διαιτητές Γαρίνη Πέππας Γ
Δεκάλεπτα : 24-15, 38-38, 47-62, 69-79
ΠΗΓΑΣΟΣ (Τσίμπας Κουκιάς) : Τσεμπελής 5(1), Αντιπάτης 11(12), Στπουραιτης 3(1) , Πεταλάς 18(3), Μπακάλης 6, Βήχος 1, Στεφανής 15(1) , Κωνσταντόπουλος 7, Μπούζας, Αντωνόπουλος 3(1)
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος , Καρατράντος) : Φειδάς , Παπαδημητρίου 3(1) , Γεωργούτλης 18(1) , Τσεπαπαδάκης 14, Καμπούρης 17, Κώνστας 4(1) , Καμαράκης , Παλόκα 3(1) , Πηλιούνης 20, Κυριακόπουλος , Κουζήνογλου.

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 71-50
Διαιτητές : Χρόνης, Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 24-12, 44-23, 64-40, 71-50
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς, Δασκαλούδης 13, Βελισσαράκος 6, Χαραλαμπίδης 20(1), Κοροπούλης 2, Τόμπρος 6, Ίσσαρης , Καρτζόγλου 3, Τσίκουρας 6(1) , Δέδες , Σπυρίδωνος 14
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος):  Δαουτάκος 12(2), Μαντζώρος 7, Βαλυράκης , Μαυράκης 2, Ντάσκας 2, Γκούμας 23(4), Παπανικολάου 1, Βάσσης 3(1)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ –ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 68-67
Διαιτητές : Κηπώσης , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα : 17-18, 29-35, 47-53, 68-67
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης) : Ντόσκορης 11, Αγγελόπουλος 5(1), Τριανταφύλλου 9(3) , Γιαννακής 13(3) , Κοτρότσος, Πρινέας 11(2), Μαυροειδάκος 7, Παγίδας 3, Σταθάκος , Κούτσος 9(1) , Κατράνης, Μπένος
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης , Καλυβιανάκης) : Κογιώνης 8, Ντώνη 14(2) , Αβανίδης 8, Βαρλάς 6, Σκοπελίτης 11, Ιωαννίδης 20(2) , Μενεξής , Ρεπάνης , Τσουκαλάς , Γιανδήμας

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΤΑΤΑΥΛΑ 73-76
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας , Σιμά
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δρουμπούκης): Ραζής 5, Μανίκας 2, Ζαχαρόπουλος 6, Φωσσές , Αλεξανδρόπουλος 19(4), Άμερσον 8(1) , Μαραγκόπουλος 24(1) , Λούκος 5, Τόλη , Σμυρνιώτης ,Παπουτσάς , Τσίλαγας 4
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Χαϊδάς 5(1) , Μαρκουίζος 9(1) , Βελιζιώτης 9, Μαστρογιάννης 4, Καλούδης 6(2) , Κόκκινος 21, Αγραπίδης 2, Λουλούδης 3(1), Παναγόπουλος ,Χουλιάρας 11(1), Καραϊσκάκης 6(2) , Μεσίρης

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 61-58
Διαιτητές : Κιουλάφας, Πρισιμιτζάης
Δεκάλεπτα : 07-21, 22-34, 41-49, 61-58
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 16(2) , Νικολάκης 4, Δεμέναγας 9(1) , Λεκατσάς 2, Ζέρβας , Καράλης 9(1) , Παππάς 8, Στάγκος 2, Μουσέτης , Μπολουδάκης 8(2) , Σπύρου 3(1)
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης)  : Κονιδάρης 12(2) , Ντάβος 11(1), Τζίτζης 2, Βαρβατάκος 10, Κοθράς 5, Τζοβάρας 3(1), Καρατζής , Συρίγος 8, Χαριάτης 2, Γιαννακόπουλος 5

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. 76-73
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καρύκας
Δεκάλεπτα : 16-16, 35-32, 58-55, 76-73
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου)  : Τσολάκος Ελ. 4, Μαλτίδης 8, Τσολάκος Κ. 5, Κουλούσης 20, Ζηνέλης 6 , Δημητρουλόπουλος 6, Τριανταφύλλου 5 , Σκαλούμπακας 6, Φραγγούλης 4, Κορωνάκος 12
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓ. (Αράπης, Βαννού) : Σαμλί , Τηγάνης 8(2) , Καραϊσκος 3, Τσέλιος 3, Παπουλίδης 21, Μοδάκης 11(3) , Καρράς 13, Τσελέκος 9, Καρατζίογλου , Δρακωτός 5(1)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 56-80
Διαιτητές : Καραβίτης , Τζιμινίδης
Δεκάλεπτα : 13-26 35-45, 43-59, 56-80
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ (Ακτσόγλου) Σιδέρης, Στιβακτάκης 6(2) , Ραζής 7(1) , Φράγκος , Σπανός 20(3),Αποστολόπουλος 3, Μαγγουρίδης 2, Παπακωνσταντίνου 10(1) , Διβριώτης 2, Παπαδημητρίου , Στρατούλης , Χριστακόπουλος 6
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Μουριχίδης , Παναγόπουλος) : Μπογδανίδης 14(2) , Μυλωνάς 6, Καρυδάκος 4, Σκαωμένος 13, Γρηγοράκος 14(4), Χεργκελετζής 9, Χολίδης 10(1) , Καρασούλας 6, Καβελάρης , Τζώρτζης 2, Ζολώτας 2, Ασπρόπουλος

Η Βαθμολογία (σε 6 αγώνες) :

1.Ταταύλα (6-0) 12
2.Πόλις Καλλιθέας (5-1) 11
3.Παννεαπολικός (5-1) 11
4.Άλιμος (4-2) 10
5.Ένωση Νέας Περάμου (4-2) 10
6.Σούρμενα/Ελληνικό (4-2) 10
7.Ηλεκτρούπολη (4-2) 10
8.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (3-3) 9
9.ΕΑ Νίκαιας (2-4) 8
10.Πήγασος Κορυδάλλου (2-4) 8
11.Φιλία Περάματος (1-5) 7
12.Λέων Μοσχάτου (1-5) 7
13.Προοδευτική (1-5) 7
14.Φοίνικας Πειραία (0-6) 6

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…