Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα παρέμειναν για μία ακόμη αγωνιστική τα Ταταύλα, καθώς κέρδισαν στην παράταση την ΕΑ Νίκαιας με 91-89 και παρέμειναν αήττητα. Μόλις μία νίκη λιγότερη έχουν η Ένωση Νέας Περάμου, η Πόλις Καλλιθέας και ο Παννεαπολικός Νίκαιας.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ 88-45
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 75-87
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 59-67
EΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 70-61
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 80-69
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 89-91 (79-79 κ.δ.)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΑΣ ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 98-88

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΤΑΤΑΥΛΑ 89-91 (παρ.) καν. αγ. 79-79
Διαιτητές :Παπαφωτίου , Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα : 16-26, 46-56, 64-66, 79-79 (καν. αγ.) , 89-91 παρατ.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Καλυβιανάκης): Κογιώνςη 8, Νέζης, Παυλίδης, Ντώνη 18(2) , Αβανίδης 12(1) , Βαρλάς 14, Μουστάκος , Ιωαννίδης 12, Μενεξής 6, Ρεπάνης 2, Τσουκαλάς 6, Γιανδήμας 11
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης, Λάβαρης): Μακρυγιάννης , Λουλούδης 2, Βελιζιώτης 17(3), Μαστρογιάννης 3, Καλούδης 6(2) , Κόκκινος 23, Αγραπίδης 9(1) , Μεσίρης , Παναγόπουλος 5(1), Χουλιάρας 10(2) , Καραϊσκάκης 16(2) , Σωτηρίου

ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ –ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. 88-45
Διαιτητές :Δελαγραμμάτικας , Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα : 18-13, 56-22, 71-43, 88-45
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος, Καρατράντος) : Φειδάς 3(1), Παπαδημητρίου 2, Γεωργούλης 20(2), Τσεπαπαδάκης 6 , Κουζίνογλου 7 , Κώνστας 14, Καμακάρης 4, Κανδύλης 1, Πηλιούνης 19(1), Κυριακόπουλος 5(1) ,Καμπούρης 7, Γιάννης
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Σιδερής , Στιβακτάκης 6(2) , Ραζής 5(1) ,Φράγκος , Σπανός 16(3), Αποστολόπουλος, Μαγγουρίδης 11(1), Παπακωνσταντίνου 7, Παπαδημητρίου , Στρατούλης , Χριστακόπουλος

ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. 98-88
Διαιτητές : Καρύκας , Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 21-21, 48-47, 77-76, 98-88
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Μουριχίδης, Παναγόπουλος) : Μπογδανίδης 9(1) , Μυλωνάς 6, Σκαλωμένος 20, Γρηγοράκος 10, Χεργκελετζής 19(1) Καρασούλας 2, Τζώρτζης 8(2) , Ζολώτας 11, Ασπρόπουλος 13(1)
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δρουμπούκης) : Ραζής 7, Μανίκας 4, Ζαχαρόπουλος 2, Φωσσές 10, ¨Αμερσον 30(5), Μαραγκόπουλος 23, Λούκος 2, Διαμαντής 2, Τσίλαγας 8(2)

ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 70-61
Διαιτητές : Γερουλάνος , Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα :19-23, 29-36,47-48, 70-61
ΕΝΩΣΗ ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Αράπης, Βαννου): Καραϊσκος 6 (1), Τηγάνης 8(1), Ασημόπουλος, Καπετσης, Τσέλιος 1, Παπουλίδης 25, Μοδάκης, Καρράς 12, Τσελέκος 9, Καρατζόγλου 5 (1) Σαμαράς , Δρακωτος 4
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος, Μαγγιώρος): Λαδας, Δασκάλους 13(1), Βελισσαρακος 2, Χαραλαμπίδης, Κοροπουλης 19(5), Τόμπρος 4, Ισσαρης , Καρτζόγλου 2, Καρμίρης , Τσικουδιάς 11, Φεσσόπουλος, Σπυρίδωνος 10

ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 63-74
Διαιτητές : Μαυρέλης , Νάκος
Δεκάλεπτα : 18-19, 34-35, 47-51, 63-74
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος , Γεωργάκης) : Ντάβος 12(2) , Τζίτζης , Κονιδάρης 8(2) , Βαρβατάκος 4, Κοθράς 2, Δογρανλής 8(2) , Τζοβάρας 2, Συρίγος 5 , Μακαρατζής , Χαριάτης 12, Γιαννακόπουλος 10
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Τσίμπας , Κουκιάς) Τσεμπελής 6, Αντιπάτης 8, Στουραίτης 12, Πεταλάς 12(1) , Μπακάλης , Στεφανής 16(2) , Κωνσταντόπουλος 15, Μπούζας 2 , Αντωνόπουλος 3(1)

ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ 80-69
Διαιτητές : Χρόνης , Δαγκλής
Δεκάλεπτα : 18-20, 39-33, 63-51, 80-69
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Καδύλης, Τιτάκης) :Ντόσκορης 29(3) , Κοτρότσος , Τριανταφύλλου 9(3), Γιαννακής 3(1) , Πρινέας 5, Αγγελόπουλος 7, Παγίδας 14, Κούτσος 3(1) , Κατράνης 10(1) ,Πετροπουλάκης\
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου):Τσολάκος Χ Μαλτίδης 8, Τσολάκος Ε 14 Μωραίτης , Δημητρουλάκος 7(1) , Ζηνέλης 9, Τριανταφύλλου 5, Σκαλούμπακας 6, Αγαπητίδης 18, Κουλούσης , Κρανιάς 2

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. -ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 59-67
Διαιτητές Καραβίτης, Πέππας
Δεκάλεπτα 10-14, 28-39, 39-55, 59-67
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος) : Αλεξίου 10(2), Παπανικολάου, Νικολάου, Δαουτάκος 11(3), Μαντζώρος, Βαλυράκης 10, Μαυράκης 8, Ντάσκας,
Γκούμας 12(4), Πάσμα 6, Βάσσης 2, Σφυρόερας
ΑΕΣΕΛ (Νικολαϊδης) : Καρασούλος 5(1), Μαγγωνάκης 27(2), Νικολάκης, Δεμέναγας 9(1), Αντύπας, Ζέρβας, Καραλής 6, Παππάς 11, Στάρκος 2,
Αρκατσάς 2, Μπολουδάκης 5(1), Σπύρου

Η Βαθμολογία:
1. ΤΑΤΑΥΛΑ ΑΟ 10 (5-0)
2. ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 9 (4-1)
3. ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΣ 9 (4-1)
4. ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 9 (4-1)
5. ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΣ 8 (3-2)
6. ΑΛΦ ΑΛΙΜΟY 8 (3-2)
7. ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 8 (3-2)
8. ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ 8 (3-2)
9. ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 7 (2-3)
10. ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 7 (2-3)
11. ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 6 (1-4)
12. ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΣ 6 (1-4)
13. ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 5 (0-5)
14. ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓΙΑΣ ΣΟΦΙΑΣ ΑΟ 5 (0-5)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…