Κεντρική Διεθνή Τσάνακ:”Μας πόνεσαν τα επιθετικά ριμπάουντ του Χάντερ”

Τσάνακ:”Μας πόνεσαν τα επιθετικά ριμπάουντ του Χάντερ”

canak

Σε δηλώσεις που έκανε μετά την ήττα από την ΑΕΚ, ο προπονητής της ΝεπτούναςΝέναντ Τσάνακ, αναφέρθηκε στα πολλά επιθετικά ριμπάουντ που πήρε ο Βινς Χάντερ, τονίζοντας πως ήταν καθοριστικά στην έκβαση του παιχνιδιού.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο  Νέναντ Τσάνακ:

“Είχαμε κάποιες ευκαιρίες να νικήσουμε. Παίξαμε καλά στην άμυνα για 36 λεπτά, είχαμε υπομονή στην επίθεση, αλλά στο τέλος δεν εκτελέσαμε σωστά τα συστήματα στην επίθεση και κάναμε πολλά λάθη. Αυτό απέναντι σε μια ομάδα όπως η ΑΕΚ είναι οδυνηρό. Μας τιμώρησε.

Εκ μέρους των παικτών μίλησε ο Ντόμινικ Μάβρα: “Ήταν δύσκολο παιχνίδι. Ήρθαμε εδώ για να νικήσουμε. Παίξαμε 35-36 λεπτά καλά, αλλά δεν το εκμεταλλευτήκαμε. Στο τέλος δεν σκοράραμε. Η ΑΕΚ είναι μεγάλη ομάδα και το εκμεταλλεύτηκε. Τα τελευταία λεπτά έκριναν τα πάντα”.