Κεντρική Basket League Καστρίτης: “Αν δεν προσέξεις τις λεπτομέρειες, η διαφορά ξέφυγε”

Καστρίτης: “Αν δεν προσέξεις τις λεπτομέρειες, η διαφορά ξέφυγε”

kastritis

Την ήττα γνώρισε η Κύμη από τον ΠΑΟΚ , με τον Γιάννη Καστρίτη να στέκεται στο γεγονός πως η ομάδα του ξέμεινε από δυνάμεις μετά από ένα σημείο, δίνοντας όμως συγχαρητήρια στους παίκτες του για την προσπάθεια.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

“Από ένα σημείο και μετά ήταν εμφανές ότι ξεμείναμε από δυνάμεις και λύσεις. Φυσιολογικά το παιχνίδι πήρε αυτήν την τροπή. Είναι μια ήττα για εμάς, αλλά δεν μπορώ να μη δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά που προπονούνται υπό δύσκολες απουσίες, κάνοντας προπόνηση με 9-10 παίκτες. Θέλαμε να είμαστε ανταγωνιστικοί όσο περισσότερο μπορούσαμε. Δεν θέλαμε να εγκαταλείψουμε. Δεν έχουμε παράπονο από την προσπάθεια των παιδιών. Κοιτάμε τι μπορούμε να βελτιώσουμε στη συνέχεια και βλέπουμε το ματς με την ΑΕΚ. Τα παιδιά προσπάθησαν πολύ απέναντι σε μια μεγάλη ομάδα. Αν δεν προσέξεις τις λεπτομέρειες και η διαφορά ξεφύγει, δημιουργείται ένα μομέντουμ που είναι υπέρ του γηπεδούχου και της δυνατότερης ομάδας. Στο πρώτο ημίχρονο είχαμε οχτώ χαμένες βολές, αν ήμασταν πιο εύστοχοι θα μπορούσαμε να μείνουμε πιο κοντά. Το πρωτάθλημα είναι μεγάλο και η διάρκεια μετράει. Είχαμε να αντιμετωπίσουμε μια ομάδα που είναι σε πολύ καλή κατάσταση το τελευταίο διάστημα και εκμεταλλεύεται κάθε ευκαιρία στο παρκέ”.

Περισσότερα από Δημήτρης Σιαφάκας

Basket League: Αυλαία της 4ης αγωνιστικής με Ολυμπιακό & Προμηθέα

Η 4η αγωνιστική του Top-6 ξεκινά με τον αγώνα Ολυμπιακός – Προμηθέας. Ο Ολυμπιακός κ…