Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του δεύτερου Νότιου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του δεύτερου Νότιου Ομίλου

Την εξαιρετική του πορεία στον δεύτερο όμιλο του Νότιου Ομίλου συνέχισε ο ΟΦΗ, καθώς μετά και την τέταρτη αγωνιστική παρέμεινε αήττητος. Η κρητική ομάδα αντιμετώπισε την AEEΠ Χαλκίδας BC και κατάφερε να πάρει τη νίκη με 73-62 και έκανε το 4/4 στο φετινό πρωτάθλημα.

Συγκάτοικος του στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα είναι ο Αργοναύτης Τριγλίας, ο οποίος νίκησε τον Ερμή Σχηματαρίου με 63-55. Μαζί τους είναι και τα Μελίσσια, που κατάφεραν να φύγουν με το διπλό από την έδρα του Κορωπίου (82-87).

Την τρίτη του νίκη σε τέσσερα παιχνίδια πανηγύρισε ο ΕΦΑΟΖ, καθώς κέρδισε τον ΒΑΟΛ με 81-79. Ήρωας για τους γηπεδούχους ήταν ο Δημήτρης Δρίβας, που σκόραρε στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα.  Με νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους και ο Λοκρός Αταλάντης και ο Ίκαρος Νέας Σμύρνης, που κέρδισαν την ΚΑΠ και το Δειλινό, αντίστοιχα.

Χθες, ο Άρης Θήβας κέρδισε την Καλλιθέα Ρόδου με 75-70.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • Λοκρός Αταλάντης – ΚΑΠ 76-61
  • ΑΕΕΠ Χαλκδία BC – ΟΦΗ 62-73
  • Δειλινό – Ικαρος Ν. Σμύρνης 51-62
  • Ερμής Σχηματαρίου – Αργοναύτης Τριγλίας 55-63
  • Κορωπί – Μελίσσια 82-87
  • ΕΦΑΟΖ – ΒΑΟΛ 81-79
  • Αρης Θήβας – Καλλιθέα Ρόδου 75-70 (10/11)

ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ-ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 55-63
Δεκάλεπτα: 9-17, 22-27, 43-45, 55-63.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης-Σολομωνίδης): Σπηλιόπουλος 2, Πανταζής 9 (1), Γκρινιάρης 13, Κώνστας 3 (1), Φλώτσιος 5 (1), Μαράντος 12, Τσαπρούνης 4, Εζιάκα 4, Γιανναλέτσος 3, Μαλισιόβας, Μεϊντάνης, Γουνέλης.
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 4, Χωματάς 12 (1), Τσίρος 14 (2), Σιγκούνας 14 (2), Σιλιτζίρης2, Τύρλας 10, Ζερβός 4, Σβαρνάς 3 (1), Κορομηλάς.

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ-ΚΑΠ 76-61
Δεκάλεπτα: 21-20, 35-37, 53-44, 76-61.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Γεωργίου, Φωτητζόγλου 6 (2), Κετέμα, Κεχρής 8, Πάσσας 3, Παπαηλίου 2, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 31 (2), Μάτος Αγγ. 12 (2), Δουρούκης 5 (1), Ψάλτου 9.
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκας 4 (1), Βενιτουράκης 5 (1), Χάνιας-Πανταζής, Βαφιάς 9, Χρονόπουλος 15 (1), Φασιανός, Μαυροειδάκος 5, Παπανίκος 2, Τσιριμπάσης, Γαρδέλης, Τσάμπης 17 (1), Καρυπίδης 4.

ΑΕΕΠ ΧΑΛΚΙΔΑ BC-ΟΦΗ 62-73
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-38, 51-61, 62-73.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Δεμέναγας): Θεοωράκος Β., Κουτσογιάννης 8 (2), Σέττος 6, Θεοδωράκος Ι. 2, Μανταλβάνος 12, Μανιάτης 18 (2), Γκιζόγιαννης 14, Λούκας, Γεωργουσόπουλος 2.
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας, Πετράκης 8 (2), Μαλλιαράκης, Τσερκιτζόγλου 16 (4), Τσίλογλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 6, Πρωτογεράκης 2, Αντωνόπουλος 8 (2), Μπούμπαρης 18, Καραλής 13 (1), Πάλλης 2.

ΕΦΑΟΖ – ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ 81-79
Δεκάλεπτα: 26-21, 52-43, 64-61, 81-79.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Ζήβας – Αποστολόπουλος) Παλάντζας 13(2), Γκόντγουιν, Πρόγκα, Ζαρμακούπης 11(1), Δρίβας 16(2), Παπαφωτίου, Σπανός 11(1), Κανελλόπουλος 7(1), Βαρνάβας 4, Οκεκουόγιεν 14, Ιμαριαγκίμπε, Δήμου 5.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης) Φουντουλάκος, Σερέπας, Ανδρουλάκης 5(1), Σουλίκας 9(1), Σαμιώτης 5, Αγγελίδης 20, Καραφαντής, Τσουρής 15(4), Κουϊμτζής 9, Τροβάς 6(1), Σουλινάρης 2, Κωνσταντινάκος 8(2).

ΔΕΙΛΙΝΟ – ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ 51-62
Δεκάλεπτα: 6-26, 22-37, 36-50, 51-62
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 2, Μπορμπίδης 13(2), Αντωνογιαννάκης 3, Στέβοβιτς 4, Λεφής 10, Γρύλλης 3(1), Κυρίτση 6(2), Σπηλιόπουλος 2, Χασάπης 8
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης) : Ανέστης 3, Σταμάτης 7(2), Γιαννακοδήμος 13, Μοσόρας 3, Μούκας 3(1), Μιχαλόπουλος 12, Διαμαντόπουλος 10(2), Αντωνούσος-Καλυβιώτης 10(2), Μπάζιος 1

ΚΟΡΩΠΙ-ΜΕΛΙΣΣΙΑ 82-87
Κορωπί (Χατζηπανηγύρης): Καμαρινός 5, Σβορώνος 5 (1), Αγόρης 14 (2), Καραδολάμης 27 (3), Μερκούρης 4, Κουτουφάς 24 (4), Παπαδημητρίου 3 (1)
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσης 3, Στεργίου 5 (1), Οικονομόπουλος 23 (1), Κόντος 19 (3), Πολιτόπουλος 2, Ζήρος 3, Τρίχας 3, Καραχάλιος 13, Καραβανάς 17

Βαθμολογία:

  1. ΟΦΗ 8 (4-0)
  2. ΚΑΟ Μελισσίων 8 (4-0)
  3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 8 (4-0)
  4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 7 (3-1)
  5. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 7 (3-1)
  6. ΚΑΠ 6 (2-2)
  7. Λοκρός Αταλάντης 6 (2-2)
  8. ΒΑΟΛ Χίου 6 (2-2)
  9. Κορωπί 5 (1-3)
  10. Άρης Θήβας 5(1-3)
  11. Καλλιθέα 5 (1-3)
  12. Ερμής Σχηματαρίου 5 (1-3)
  13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 4 (0-4)
  14. Δειλινό 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική:

  • ΚΑΠ – ΑΕΕΠ Χαλκίδας BC
  • ΟΦΗ – Δειλινό
  • Ίκαρος Ν. Σμ. – Ερμής Σχηματαρίου
  • Αργοναύτης Τρ. – Κορωπί
  • Μελίσσια – ΕΦΑΟ Ζωγράφου
  • ΒΑΟΛ – Άρης Θήβας
  • Καλλιθέα Ρόδου – Λοκρός Αταλάντης

Περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Λούντζης: “Μας έχουν επηρεάσει οι πρωτόγνωρες συνθήκες”

Ο καλαθοσφαιριστής του Προμηθέα και της Εθνικής, Μιχάλης Λούντζης, μίλησε στον Over FM και…