Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του δεύτερου Νότιου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του δεύτερου Νότιου Ομίλου

Την εξαιρετική του πορεία συνεχίζει ο Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας, καθώς κέρδισε και το Δειλινό με 84-57 και φιγουράρει στην κορυφή του ομίλου. Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα, πήραν τη νίκη και έκαναν το 3/3 και παρέμειναν αήττητοι γι ακόμη μία αγωνιστική.

Μαζί του στην κορυφή του ομίλου, εκτός από τον ΟΦΗ, βρίσκονται και τα Μελίσσια, που πήραν ακόμη μία εντός έδρας νίκη. Οι γηπεδούχοι φιλοξένησαν τον Ερμή Σχηματαρίου και κατάφεραν να τον κερδίσουν με 87-79. Ο ΕΦΑΟΖ συνέχισε κι αυτός με νίκη, καθώς επικράτησε στην έδρα του του Κορωπίου με 72-62.

Τη δεύτερη του συνεχόμενη νίκη πανηγύρισε ο ΒΑΟΛ Χίου, ο οποίος νίκησε εντός έδρας την Καλλιθέα με 75-67. Οι γηπεδούχοι την περασμένη αγωνιστική είχαν κερδίσει το Κορωπί και με τη νίκη τους κόντρα στην Καλλιθέα έφτασε τους πέντε πόντους στο πρωτάθλημα. Η ΚΑΠ δυσκολεύτηκε αρκετά κόντρα στον Άρη Θήβας, αλλά πήρε τελικά τη νίκη με 74-70 και άφησε τους αντίπαλους του χωρίς νίκη.

Τη χαρά της νίκης δεν έχει γευτεί ούτε η ΑΕΕΠ Χαλκίδας, καθώς ηττήθηκε από τον Ίκαρο Νέας Σμύρνης με 67-59. Χθες, ο ΟΦΗ έκανε κι αυτός το 3/3, καθώς κέρδισε εντός έδρας τον Λοκρό Αταλάντη με 75-66.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • ΚΑΠ – Άρης Θήβας 74-70
  • ΟΦΗ-Λοκρός Αταλάντης 75-66 (3/11)
  • Ικαρος Νέας Σμύρνης – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59
  • Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας-Δειλινό 84-57
  • Μελίσσια – Ερμής Σχηματαρίου 87-79
  • ΕΦΑΟΖ – Κορωπί 72-62
  • ΒΑΟΛ Χίου-Καλλιθέα 75-67

ΟΦΗ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 75-66
Δεκάλεπτα: 23-19, 38-36, 58-47, 75-66
ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαπας 2, Τσερκιτζόγλου 6, Τσίλογλου, Καρλάφτης, Αγαπιάδης 17, Πάλλης 1, Πετράκης 16, Μαλλιαράκης, Αντωνόπουλος 16, Μπουμπάρης 2, Καραλής 15
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Ανδρέου, Φωτιτζόγλου 13, Κετέμα, Κεχρής 2, Πάσσας, Παπαηλίου, Καλογερόπουλος, Μάτος Αν. 15, Μάτος Αγγ. 27, Δουρούκης 2, Ψάλτου 7, Γεωργίου

ΒΑΟΛ ΧΙΟΥ – ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΡΟΔΟΥ 75-67
Δεκάλεπτα: 15-15, 40-25, 52-46, 75-67.
ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας – Συμιακάκης): Σαμιώτης 7(1), Κουτσαντωνάκης, Ανδρουλάκης 4, Σουλίκας 4(1), Φουντουλάκος, Αγγελίδης 13, Καραφαντής 3(1), Τσουρής 13(2), Κουϊμτζής 5, Τροβάς 14(1), Σουλινάρης 6, Κωνσταντινάκος 6(2).
Καλλιθέα Ρόδου (Μπίλιας): Χατζηγεωγρίου, Ματσαμάς 2, Τσακίρης, Παναγιωταράκος 11(2), Γυφτάκης 6(2), Μπιλλιάς 3, Παρδακάς 23(2), Λιβησιανός, Μήτσης, Σκορδάλης 8(2), Εκινέ 5, Κανύχης 9.

ΚΑΠ-ΑΡΗΣ ΘΗΒΑΣ 74-70
Δεκάλεπτα: 23-21, 19-11, 15-18, 19-20
ΚΑΠ (Κακαλιάς): Μόκκας 13 (1), Βενιτουράκης 9 (1), Χανιάς-Πανταζής 2, Βαφιάς 8 (1), Χρονόπουλος 16 (3), Φασιανός, Μαυροειδάκος 14, Παπανίκος 6 (2), Τσιρίμπασης, Γαρδέλης, Τσαμπής 7
Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 7, Καδιγιαννόπουλος 4, Ματσαγγούρας 3, Γκόλιας, Μελετίου, Παναγιωτίδης 6 (1), Καλεμτζάκης 17 (3), Χαραλάμπης 14, Κουμπές 4, Δαχρεντζής 4 (1), Ντέντα 11, Πανδής

ΕΦΑΟΖ-ΚΟΡΩΠΙ 72-62
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παλαντζάς, Γκόντγουϊν 6 (1), Πρόφκα, Ζαρμακούπης 6, Δρίβας 13 (3), Παπαφωτί0υ, Σπανός 16 (1), Κανελλόπουλος 17, Βαρναβάς 14, Οκεκουογιέν
Κορωπί (Χατζηπανηγύρης): Σβορώνος 10 (1), Καμαρινός, Αγόρης 10 (1), Καραδολάμης 16 (1), Μερκούρης 13 (2), Παπαδημητρίου 3 (1), Κουτουφάς 10 (1)

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ-ΔΕΙΛΙΝΟ 84-57
Δεκάλεπτα: 21-9, 34-20, 58-32, 84-57
Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 16 (4), Χωματάς 5 (1), Συγγούνας 6, Σιλιτζίρης 15 (3), Τύρλας 4, Ζερβός 7 (1), Σταμέλος 10 (2), Κορομηλάς 2, Γαλιατσάτος 1, Μητσάκης 2, Σβάρνας
Δειλινό (Γωνιωτάκης): Γουμενάκης 4, Μπορμπίδης 5 (1), Αντωνογιαννάκης 2, Γαϊτανάκης 3 (1), Στέβοβιτς, Λεφής 4, Γρύλλας 11 (3), Εκίζογλου, Κυρίτσης, Γκουτσίδης, Σπηλιόπουλος 12, Χασάπης 16 (4)

ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΕΡΜΗΣ ΣΧΗΜΑΤΑΡΙΟΥ 87-79
Δεκάλεπτα: 17-28, 35-48, 58-65, 87-79
Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 15 (2), Στεργίου 8 (1), Γεραμάνης, Οικονομόπουλος 16, Λεπούρης, Κοντός 21 (3), Πολυτόπουλος, Ζήρος, Ηλιόπουλος, Τρίχας 2, Καραχάλιος 17, Καραβανάς 8.
Ερμής Σχηματαρίου (Τσαούσης): Σπηλιώπουλος 11 (2), Πανταζής 21 (2), Κουτής, Γκρινιάρης 2, Μεϊντάνης, Κώνστας, Φλώτσιος 3 (1), Μαράντος 5, Μαλισιώβας, Ετζιάκα 8, Γιανναλέτσος 29 (2).

ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 67-59
Δεκάλεπτα: 19-15, 32-32, 47-42, 67-59
Διαιτητές: Κρεσταινίτης, Μαρινάκης
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Μεγαγιάννης): Σταμάτης 3, Ανέστης 12 (1), Γιαννακόδημος 10, Μόσωρας 17 (4), Μούκας, Μιχαλόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 6, Αντωνούτσος 10 (1), Μπάζιος 4.
ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Δεμέναγας): Κουτσογιάννης 3, Σέττος 11 (3), Θεοδωράκος 7, Ξιούρας 4, Μανταλβάνος 4, Μανιάτης 3 (1), Γκιζογιάννης 22 (3), Γεωργουσόπουλος 2, Καραμπέκης 3.

Βαθμολογία:

  1. ΟΦΗ 6 (3-0)
  2. ΚΑΟ Μελισσίων 6 (3-0)
  3. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 6 (3-0)
  4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 5 (2-1)
  5. ΚΑΠ 5 (2-1)
  6. ΒΑΟΛ Χίου 5 (2-1)
  7. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 5 (2-1)
  8. Λοκρός Αταλάντης 4 (1-2)
  9. Κορωπί 4 (1-2)
  10. Καλλιθέα 4 (1-2)
  11. Ερμής Σχηματαρίου 4 (1-2)
  12. Άρης Θήβας 3 (0-3)
  13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 3 (0-3)
  14. Δειλινό 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική:

  • Λοκρός Αταλάντης – ΚΑΠ
  • ΑΕΕΠ Χαλκδία BC – ΟΦΗ
  • Δειλινό – Ικαρος Ν. Σμύρνης
  • Ερμής Σχηματαρίου – Αργοναύτης Τριγλίας
  • Κορωπί – Μελίσσια
  • ΕΦΑΟΖ – ΒΑΟΛ
  • Αρης Θήβας – Καλλιθέα Ρόδου
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

“Βόμβα” με Ντέβιον Μπέρι!

Μπορεί ο κορονοιός να έχει δημιουργήσει ένα κλίμα αμφιβολίας, ωστόσο οι ομάδες της Basket …