Κεντρική Γ' Εθνική Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Γ΄Εθνική: Τα αποτελέσματα του 2ου Βόρειου Ομίλου

Η ΜΕΝΤ έχει ξεκινήσει εξαιρετικά στον 2ο Βόρειο Όμιλο της Γ΄Εθνικής Κατηγορίας, καθώς κέρδισε και τον Λεύκιππο Ξάνθης εντός έδρας με 90-60. Οι γηπεδούχοι δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα και πήραν την τρίτη τους νίκησε ισάριθμα παιχνίδια.

Μία σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Βυζαντινός Αθλητικός Όμιλος. Ο ΒΑΟ επικράτησε εντός έδρας της Ασπίδας Ξάνθης με 79-57 και την υποχρέωσε στην πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα. Στις νίκες επέστρεψε η ΔΕΚΑ, η οποία επικράτησε του ΓΑΣ Κομοτηνής εκτός έδρας με 68-61.

Εύκολο έργο είχε ο Αίαντας Ευόσμου κόντρα στα Νέα Μουδιανά, καθώς τα “διέλυσε” με 91-41 και πήρε τη δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα. Κανένα πρόβλημα δεν αντιμετώπισε ούτε ο Πολύγυρος, ο οποίος κέρδισε τη Μακαμπή με 70-54. Η Ευκαρπία έφυγε με το διπλό από την έδρα του Ζέφυρου, καθώς νίκησε με 68-64.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

  • ΜΕΝΤ – Λεύκιππος Ξάνθης 90-60
  • Αστέρας Σίνδου – Απόλλων Καλαμαριάς 57-65
  • Πολύγυρος – Μακαμπή 70-54
  • ΒΑΟ – Ασπίδα Ξάνθης 79-57
  • ΓΑΣ Κομοτηνή – ΔΕΚΑ 61-68
  • Αίας Ευόσμου – Ν. Μουδανιά 91-41
  • Ζέφυρος – Ευκαρπία 64-68

ΒΑΟ – ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ 79-57
Δεκάλεπτα: 17-15, 37-23, 58-41, 79-57
ΒΑΟ (Νομικός – Κατσής): Λεπτοκαρίδης 20 (1), Μπαγκντασαριάν 4, Πετρίδης 13, Ζησόπουλος, Ταζόπουλος 14 (1), Χότζα 9, Μαδεμλής 2, Πισιώτης 2, Βουνάκης 9 (3), Γιαννούλης 4, Πυδαράκης, Καδηγιαννάκης 2.
Ασπίς Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος -Κουτσογιάννης): Ανθής 4, Παπαδάκης, Αναστασιάδης 2, Παπαδόπουλος, Καραμανώλης 8 (2), Θεοδωρίδης 7 (1), Κουτσογιάννης 7, Μανδαλάκης 5 (1), Τσέλλος 16 (2), Κασούρας 5, Μασμανίδης 5.

ΜΕΝΤ – ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝΘΗΣ 90-60
Δεκάλεπτα: 35-13, 61-26, 74-46, 90-60
ΜΕΝΤ (Καραμουσαλίδης – Κεραμιδάς): Ντισλής 22 (5), Μιχαηλίδης 14 (2), Μητακίδης 4, Νικολούδης 13, Παπαδόπουλος 16 (1), Κατσούλης 5, Χατζηλάμπρου 3 (1), Αξεχέρογλου 3, Καρανώτας 10, Βελέντζας, Καρατόλιος, Μανδράς.
Λεύκιππος Ξάνθης (Κοκκινόπουλος): Κουμπάνης, Νταβουλτζόπουλος 2, Δώδος 2, Στεργίου 2, Σταματέλος 5 (1), Χρήστου 11, Δάτσης, Χατζηαντωνίου, Σταμπουλής 6, Παλλάκης 14, Στασυνόπουλος 15, Κάλφας 3 (1).

ΖΕΦΥΡΟΣ- ΕΥΚΑΡΠΙΑ 64-68
Δεκάλεπτα: 18-21, 30-29, 45-50, 64-68
Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Μυτιληναίος, Καλπακτσίδης 9, Φωτιάδης, Ματενίδης 13 (3), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Καναράς 8 (2), Βούλγαρης 3, Τσιόγκας 9, Ζωγράφος 2, Τσιούντος 20 (2), Μάρκου.
Ευκαρπία (Νίκου- Δαδάλας): Χαρτόπουλος, Πρεδάρης 12 (2), Κιούρκας 15 (1), Τσολακίδης, Γκαβέζος Αρ, Βαρίτης 8 (2), Χολέβας 13 (1), Μητρόπουλος Ε, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 8, Παγωνίδης, Γκαβέζος Αν. 10 (1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΙΝΔΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 57-65
Δεκάλεπτα: 19-20, 32-40, 49-57, 57-65
Αστέρας Σινδού (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 6 (1), Παπαπασχάλης 11, Ιωαννίδης 18, Πετρίδης 6, Μπακάλης, Δημητριάδης 10 (2), Μέλλιος, Τσίγκας 4, Μυσιρλόγλου, Ιατρίδης 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμιχάλης): Κουκουλίδης, Αποστόλου 4, Μαχαιριανάκης 9 (2), Μύθιλλος 2, Τσιμπής 11, Σαμαράς 20 (5), Αγραφιώτης 9 (1), Μόρας, Ακριτίδης 2, Αθαναηλίδης, Γουναρόπουλος 8.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΔΕΚΑ 61-68
Δεκάλεπτα: 17-13, 32-26, 41-53, 61-68
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Ιορδάνογλου 12, Καρκατσέλης, Ζολώτας 13(3), Αθανασίου 4, Λεχούδης 20(3), Λεμονίδης, Μαγουλάς 2, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 2, Μπορμπίδης, Χαλίλ 7.
ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 5(1), Φυλακής, Βογιατζής 12(4), Χαρταβέλας, Ροϊδής, Κοϊμτζόγλου 11(1), Μπάκος 7(1), Κατίκας 4(1), Κοτούλας 21(2), Παπασαβόγλου 11(1)

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ –ΜΟΥΔΑΝΙΑ 91-41
Δεκάλεπτα: 25-14, 42-24, 73-32, 91-41
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος Κόρκας): Βαρδής 5(1), Σκεμπής, Λαζαρίδης 9(2), Γαϊτάνης 14(3), Ρόπουτης 16(3), Καρασήμος 3, Παντόπουλος 6, Περιστεράκης 9, Σεκαδάκης 2, Νέσης 22(1), Μπρουκς 3(1), Σαββίδης 2.
Μουδανιά (Παναγιωτόπουλος) Σερέτης 2, Κασαμανώλης, Φιλοξενίδης 10, Τσιγγελίδης, Μουρίκας, Κουτζούχας, Ευγενίου 3, Μαναβάκης 2, Ζάχαρης 10, Τογανίδης 14, Θαλασσινός, Καρατζίδης.

Βαθμολογία:

  1. ΜΕΝΤ 6 (3-0)
  2. Αίας Ευόσμου 5 (2-1)
  3. ΒΑΟ 5 (2-1)
  4. Πολύγυρος 5 (2-1)
  5. Ευκαρπία 5 (2-1)
  6. ΔΕΚΑ 5 (2-1)
  7. Απόλλων Καλαμαριάς 5 (2-1)
  8. Ασπίς Ξάνθης 5 (2-1)
  9. Ζέφυρος 02 4 (1-2)
  10. ΓΑΣ Κομοτηνή 4 (1-2)
  11. Λεύκιππος 4 (1-2)
  12. Μακάμπη 4 (1-2)
  13. Αστέρας Σινδού 3 (0-3)
  14. Ν.Μουδιανά 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική:

  • Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ
  • Μακαμπή-Αστέρας Σίνδου
  • Ασπίδα Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου
  • ΔΕΚΑ-ΒΑΟ
  • ΠΟ Νέων Μουδανιών-ΓΑΣ Κομοτηνή
  • Αίας Ευόσμου-Ζέφυρος
  • Λεύκιπος Ξάνθης-ΠΣ Ευκαρπίας

Περισσότερα σε λίγο…

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Ο νέος τεχνικός διευθυντής του Ικάρου Καλλιθέας

Ο Θωμάς Σκληρός ανέλαβε τη θέση του τεχνικού διευθυντή στον Ίκαρο Καλλιθέας. Μετά την πρόσ…