Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Επίσημη διαμαρτυρία για την αδικία με ΤΣΣΚΑ η Ζαλγκίρις!

Επίσημη διαμαρτυρία για την αδικία με ΤΣΣΚΑ η Ζαλγκίρις!

westermann

Η Ζαλγκίρις Κάουνας αδικήθηκε ξεκάθαρα σε μία συγκεκριμένη φάση του χθεσινού αγώνα εναντίον της ΤΣΣΚΑ Μόσχας, ο οποίος ολοκληρώθηκε με νίκη της “ρωσικής αρκούδας” στην παράταση. Συγκεκριμένα, με το σκορ στο 81-84 υπέρ των Λιθουανών και με την μπάλα στα χέρια τους, το ρολόι επίθεσης πήγε κατευθείαν από τα 18 στα 13 δευτερόλεπτα, κάτι που συνέβαλλε, ώστε η Ζαλγκίρις να μην προλάβει να εκτελέσει και να χρεωθεί με παράβαση 24 δευτερολέπτων σε πολύ κρίσιμο σημείο.

Για τον λόγο αυτό, λοιπόν, οι ιθύνοντες της Ζαλγκίρις απέστειλαν επίσημη διαμαρτυρία στη διοργανώτρια αρχή της Ευρωλίγκα! Η μόνη επίπτωση που μπορεί να υπάρξει για την ΤΣΣΚΑ, βέβαια, είναι κάποιο χρηματικό πρόστιμο και τίποτα παραπάνω, καθώς η διαμαρτυρία δεν έλαβε χώρα κατά τη διάρκεια του ματς ή 15 λεπτά μετά, βάσει του ρεπορτάζ του έγκριτου, Ντομάντας Ουρμπόνας.

Παπαπέτρου: «Η σειρά ξεκινάει τώρα»

Νίκη στο Βελιγράδι, ήταν το σύνθημα από τον Ιωάννη Παπαπέτρου. Ο Παναθηναϊκός πήρε τη νίκη…