Κεντρική NBA Ασύλληπτος Ουόκερ! Πέτυχε 60 πόντους, αλλά ο Μπάτλερ τον νίκησε (vid)

Ασύλληπτος Ουόκερ! Πέτυχε 60 πόντους, αλλά ο Μπάτλερ τον νίκησε (vid)

walker buttler

Εξήντα πόντους (!) πέτυχε ο Κέμπα Ουόκερ, αλλά δεν αποδείχθηκαν αρκετοί στην Σαρλότ για να αποφύγει την ήττα στην παράταση με 122-119 από την Φιλαδέλφεια, στο Spectrum Center.

Άνθρωπος του αγώνα, αποδείχθηκε ο Τζίμι Μπάτλερ, αφού έβγαλε την κρίσιμη άμυνα απέναντι στον Ουόκερ και έβαλε το νικητήριο σουτ τριών πόντων  0,3” πριν από τη λήξη, χαρίζοντας τη μεγάλη νίκη στους Σίξερς επί των Χόρνετς.

Πάντως ο Κέμπα Ουόκερ, στα 52 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα συμμετοχής, σημείωσε τους περισσότερους πόντους από κάθε άλλον παίκτη στη φετινή σεζόν!