Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της έκτης αγωνιστικής

Το Παλαιό Φάληρο έκανε το “έξι στα έξι” στην Α’ ΕΣΚΑΝΑ και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας. Η ομάδα του Αλέξη Παπαδάτου τα χρειάστηκε, αλλά νίκησε εντός έδρας τον ΑΟΝΑ με 61-59, χάρη σε 2/2 βολές του Πρόγκα και 1/2 βολές του Τζορμπατζίογλου.

Μόνος στη δεύτερη θέση βρέθηκε ο Μίλωνας, ο οποίος συνέτριψε εντός έδρας την Ελευθερία Μοσχάτου με 80-61. Η Ευρυάλη έχασε κι άλλο έδαφος, αφού υπέστη δεύτερη σερί ήττα, αυτή τη φορά εκτός έδρας από τον Πορφύρα.

Τα αποτελέσματα:

Ίκαρος Καλλιθέας-Πέραμα 73-85
Ένωση Τραχώνων/Δίας-ΑΕ Καλλιθέας 61-58
Παλαιό Φάληρο-ΑΟΝΑ 61-59
Πορφύρας-Ευρυάλη 75-63
Μίλωνας-Ελευθερία Μοσχάτου 80-61
Δραπετσώνα-Πειραϊκός 70-58
Γλυφάδα-Αστέρας Αγ. Δημητρίου 68-77

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ –ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 70-58
Διαιτητές : Γερουλάνος, Βλάσσης Πρισμιτζάκης
Δεκάλεπτα : 20-09, 30-29, 50-48, 70-58
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης , Παππάς) Μπουλαντζάς 7, Αρμανίδης 21(4), Κυριαζίδης , Καρελλάς 4, Κατσούρης Γ. 2, Τριανταφυλλίδης 22, Κατσούρης Β. , Πεζιρκιανίδης 4, Ναυπλιώτης , Λιούλης 4, Παπαγεωργίου 6 , Σταυρίδης
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Κωσταρέλλος): Μουστάκας , Μπαλτσαβιάς 3(1) , Θεοφανίδης 5, Καλλής 22(3) , Μοσχολιός 4, Μεριισώτης 8, Τσαούρδας 2, Μπεζαντάκος 1, Οουντίτζο , Δημητρόπουλος , Φωτεινάκης , Αποστόλου 13

Π. ΦΑΛΗΡΟ -ΑΟΝΑ 61-59
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Μπιτέρνας, Κοκόσης
Δεκάλεπτα: 18-15, 34-33, 50-48, 61-59
ΑΟΠΦ (Παπαδάτος, Ζάνος): Βαϊδάκης 4, Τσελεμπής 4, Πρόγκας 12, Κοκαλιάς 10(2), Τσορμπατζίογλου 6(1), Τσιπίδης 4, Καράμπελας 3(1), Δορκοφίκης 10, Μελισσουργός, Καψαρίδης 8(1).
ΑΟΝΑ (Αδάμ): Βαρδαβάς 17, Ντουλές 6(2), Χατζηρόδος, Αγγλόπουλος 10, Λουπάσης, Αδράνης 3(1), Αρκουμάνης 15(1), Χάλαρης 2, Ψάλτου 2, Φέρτης 4.

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΡΑΜΑ 73-85
Διαιτητές: Μαυρέλης, Μέλης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα :    25-30, 39-44, 52-58, 73-85
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Βλασσόπουλος) : Χριστοφίδης 13(1), Πετρίδης 3, Σταθόπουλος 6(1) , Καρκατσούλης , Σκυφτός 1, Τζαγκαράκης 4, Λαμπρόπουλος 18(3) , Βαθρακοκοίλης 23(1) ,Ρούκας , Γονίδης 2, Σταύρος 3
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Τράμπαρης 25(7), Αρώνης 7(1) , Θωμάς 3(1) , Τζαγκαράκης 15 , Πέττας 3, Τασσόπουλος 13, Φιλίππου 17(2) , Μπαμπούνης 2, Κερασίδης , Κουντούρης

ΜΙΛΩΝΑΣ -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 80-61
Διαιτητές: ΝΚιουλάφας , Καρύκας , Μαίμου
Δεκάλεπτα : 22-13, 44-32, 67-44, 80-61
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης , Μητρόπουλος): Ανδρεόπουλος 13, Ψυλέας 16 (2), Σφηκάκης , Μπελίτσης 7 (1), Καραγιαννίδης 9, Ζούκας 1, Παπανικολόπουλος 11 (3), Σφυρής 5 (1), Δεκαβάλλας 2, Γαλάνης 7 (1), Ραλάκης 2, Μαυροειδής 7.
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Σίμος): Γιαμπάνης 15 (3), Σαγρής 3, Παυλιάς 2, Δέλλιος 3, Δενδρινός 4, Γεράνιος 8, Γιαννόπουλος 1, Λύτρας 2, Νικολαίδης 6, Κρεμαστούλης 8 (2), Σιδηρόπουλος 2, Ζενέλι 7.

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΕΡΑΜΑ 73-85
Διαιτητές: Μαυρέλης, Μέλης , Αρφαρά
Δεκάλεπτα : 25-30, 39-44, 52-58, 73-85
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Βλασσόπουλος) : Χριστοφίδης 13(1), Πετρίδης 3, Σταθόπουλος 6(1) , Καρκατσούλης , Σκυφτός 1, Τζαγκαράκης 4, Λαμπρόπουλος 18(3) , Βαθρακοκοίλης 23(1) ,Ρούκας , Γονίδης 2, Σταύρος 3
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Τράμπαρης 25(7), Αρώνης 7(1) , Θωμάς 3(1) , Τζαγκαράκης 15τ , Πέττας 3, Τασσόπουλος 13, Φιλίππου 17(2) , Μπαμπούνης 2, Κερασίδης , Κουντούρης

ΠΟΡΦΥΡΑΣ –ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 75-63
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Γεωργόπουλος , Κηπώσης
Δεκάλεπτα : 13-18, 35-26, 58-50, 75-63
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Λειβάδης): Οικονόμου 8(2) , Γουρδομιχάλης , Γιαννόπουλος 12, Παπαδάκης , Λοϊζίδης 8(1) , Φωτόπουλοςν 9, Καλαμαράς 2, Καπατσούλιας , Λιαδής 2, Σκάνδαλος 24(4), Συμεωνίδης
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Τασιόπουλος, Παπαευθυμίου): Μπατής , Τσακναρίδης 15(1) , Βλάχος 6, Λυγγερίδης 9, Εμμανουηλίδης 13(3), Κακαβάς 1, Κατσαγάνης 2, Ψυχογιός , Μαγγανάς , Ιωακειμίδης 5(1), Μπούτος 12(2)

 ΤΡΑΧΩΝΕΣ –ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 61-58
Διαιτητές : Καραβίτης , Ιορδανίδης ,Πέππας Γ
Δεκάλεπτα : 18-19, 36-30, 49-43, 61-58
ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Χαριτάτος  Φαραώ): Μαντζούρος 14(1) , Κούτρας 5(1) , Γκίκας 6(2) , Παπαδημητρακόπουλος 2, Καπέτσης 8(2), Καδδάς 11(10, Ασημένιος 11, Ρούσσος 4, κϊτσιος , Σωτηρόπουλος
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας , Τσιμπούκης) Κιούσης 8(1) , Σμυρνής , Τσιμπούκης Σ. 2, Τσελεπίδης 4, Μούστα 18, Λαζαρίδης 11(1) , Κουτσουβάς 7(1) , Λάμπρου2 , Καραγιώργης 6

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ 
1 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 12
2 ΜΙΛΩΝ ΑΟΝΣ 11
3 ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ΕΡΜΗΣ ΓΣ 10
4 ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 10
5 ΕΥΡΥΑΛΗ ΑΓΟΓ 10
6 ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ ΑΛΙΜΟΥ ΑΕ 9
7 ΔΑΣ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ 9
8 ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 9
9 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 9
10 ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΝΩΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ 8
11 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 8
12 ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ ΑΟ 8
13 ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΕ 7
14 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ 6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 12/11)

Ερμής Περάματος – Ένωση Τραχώνων Δία Αλίμου

ΑΕ Καλλιθέας – ΑΟΠ Φαλήρου

ΑΟΝ Αργυρούπολης – Πορφύρας

ΑΓΟΓ Ευρυάλη – ΑΟΝΣ Μίλωνας

Ελευθερία Μοσχάτου – Ένωση Σωματείων Γλυφάδας

Πειραϊκός Σύνδεσμος – Ίκαρος Καλλιθέας

Αστέρας Αγίου Δημητρίου – ΔΑΣ Δραπετσώνας

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής

Συναρπαστική ήταν η δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α ΕΣΚΑΝΑ, με αρκετά παιχνίδια…