Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής – Ξεχωρίζει το Τρίτωνας – Παγκράτι

Β’ Εθνική: Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής – Ξεχωρίζει το Τρίτωνας – Παγκράτι

Η αναμέτρηση μεταξύ του Τρίτωνα και του Παγκρατίου στο κλειστό του Στρέφη ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής του ομίλου του Νότου της Β’ Εθνικής.

Αμφίρροπα παιχνίδια με μεγάλο ενδιαφέρον είναι το Οίακας Ναυπλίου – Πανελευσινιακός, Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Πεντέλη και Δάφνη Αγ. Δημητρίου – Παπάγου, ενώ ο ισχυρός Δούκας δοκιμάζεται στην ισχυρή Κόρινθο, σε μία επανάληψη του αγώνα του Κυπέλλου.

Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής

Στ. Καλαϊτζής 17.00 Πανερυθραϊκός-Πρωτέας Β. Μαραμής-Καραβίτης (Σταύρου)

Αγ. Δημητρίου (Ν) 17.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πεντέλη Πόντας-Λαζαρίδης (Ορφανός)

Εσπέρου (κθ) 17.00 Έσπερος-Γλαύκος Χαλαμπαλάκης-Κοντίλης (Μουζάκης Στ.)

Στρέφη 17.00 Τρίτων-Παγκράτι Παπαθανασίου-Παπαφωτίου (Ντάβαρης)

1ο Κλ. Μάνδρας 17.00 Μανδραϊκός-Ένωση Ιλίου Αναστασίου-Κονταράτος (Παλάτος)

Ναυπλίου 17.00 Οίαξ Ναυπλίου-Πανελευσινιακός Μαντήλας-Σταθόπουλος (Ελένης)

Κορίνθου 17.00 ΚΑΟ Κορίνθου-Δούκας Κωνσταντινίδου-Ρίζος (Μαυρατζάς)

Χρ. Αγγουράκης 17.00 Δάφνη Δ.-Παπάγου Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης (Τεφτίκης)

Η βαθμολογία (σε έναν αγώνα):

1. Τρίτων 1-0 (69-52) 2
2. Πεντέλη 1-0 (77-65) 2
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 1-0 (81-70) 2
4. Δούκας 1-0 (67-61) 2
5. Δάφνη Δαφνίου 1-0 (68-63) 2
6. Πανελευσινιακός 1-0 (58-54) 2
7. Παγκράτι 1-0 (82-81) 2
8. Παπάγου 1-0 (74-73) 2
9. ΚΑΟΚ 0-1 (73-74) 1
10. Έσπερος Καλλιθέας 0-1 (81-82) 1
11. Μανδραϊκός 0-1 (54-58) 1
12. Πρωτέας Βούλας 0-1 (63-68) 1
13. Οίαξ Ναυπλίου 0-1 (61-67) 1
14. Γλαύκος 0-1 (70-81) 1
15. Πανερυθραϊκός 0-1 (65-77) 1
16. Ένωση Ιλίου 0-1 (52-69) 1

Το Ανατόλια, οι Μαχητές, η Ελευθερούπουλη, τα Φάρσαλα, οι Ίκαροι Σερρών και το Αγρίνιο θα προσπαθήσουν να κάνουν το “δύο στα δύο” στο πρωτάθλημα, όπως και οι Φαίακας Κέρκυρας και Νίκη Βόλου, οι οποίοι συγκρούονται στο νησί του Ιονίου.

Το πρόγραμμα της δεύτερης αγωνιστικής:

Ελευθερούπολης 17.00 Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ Παπαγερίδης, Ντόγκας (Στουπίδης)

Ανατόλια 17.00 Ανατόλια-Γέφυρα Φουτζήλας, Σιταρίδης (Κασαπίδης)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας Παγώνης, Ξέρας (Αστρεινίδης)

Χαλκηδόνας 17.00 Χαλκηδόνα/Προποντίς-Αγρίνιο Ελευθεριάδης, Εκίζογλου (Παραλυκίδης)

Χαλκιοπούλειο 17.00 Έσπερος Λαμίας-Φάρσαλα Ζακεστίδης, Μηλαπίδης (Χριστοδούλου)

Αρναίας 17.00 Στρατώνι-Μαχητές Γερακίνης, Φακίτσας (Παπαγεωργίου)

Κέρκυρας 17.00 Φαίακας-Νίκη Βόλου Τσιαπλής, Παπανικολάου Γιώργ. (Καραλής)

Σερρών 17.00 Ίκαροι-Μακεδονικός Ντούρας, Ζαχαριάδης (Δραγκίογλου)

Η βαθμολογία (σε έναν αγώνα):
1. Ανατόλια 2 (1-0)
2. Μαχητές 2 (1-0)
3. Ελευθερούπολη 2 (1-0)
4. Νίκη Βόλου 2 (1-0)
5. Φαίακας Κέρκυρας 2 (1-0)
6. Φάρσαλα 2 (1-0)
7. Αγρίνιο 2 (1-0)
8. Ίκαροι Σερρών 2 (1-0)
9. ΧΑΝΘ 1 (0-1)
10. Ερμής Λαγκαδά 1 (0-1)
11. Χαλκηδόνα/Προποντίς 1 (0-1)
12. Μακεδονικός 1 (0-1)
13. Στρατώνι 1 (0-1)
14. Γέφυρα 1 (0-1)
15. Έσπερος Λαμίας 1 (0-1)
16. Φίλιππος Βέροιας 1 (0-1)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Το απίθανο buzzer beater του Αναγνωστάκη στην Βούλα! (vid)

Μπορεί ο Πρωτέας Βούλας να κέρδισε εχθές το εξ’ αναβολής παιχνίδι κόντρα στον Ηλυσια…