Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της τέταρτης αγωνιστικής

Μόνα στην κορυφή έμειναν τα Ταταύλα μετά την τέταρτη αγωνιστική, καθώς στο ντέρμπι με τον Πόλις Καλλιθέα επικράτησαν με 66-63 και έμειναν αήττητα. Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Κόκκινος, ο οποίος σημείωσε συνολικά 26 πόντους και οδήγησε την ομάδα του σε μία μεγάλη νίκη.

Β’ ΕΣΚΑΝΑ ΑΝΔΡΩΝ
4η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 61-79
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 49-65
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ  65-62
ΑΕ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ/ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ  48-70
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 67-81
ΑΛΦΑ ΑΛΙΜΟΥ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ  48-59
ΤΑΤΑΥΛΑ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  66-63

Τα φύλλα αγώνα :

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  66-63
Διαιτητές: Βλάσσης-Πρισιμιτζάκης
Δεκάλεπτα: 19-26, 37-33, 48-47, 66-63
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης – Λάβαρης): Χαιδάς, Λουλούδης 3(1), Βελιζιώτης 6,Μαστρογιάννης, Καλούδης 9(3), Κόκκινος 26(1), Αγραπίδης, Παναγόπουλος 2, Χουλιάρας 15(3), Καραισκάκης 5(1)
ΠΟΛΙΣ Καλλιθέας (Μουρίχλης – Παναγόπουλος) : Μπογδανίδης, Μυλωνάς,Καρυδάκος, Σκαλωμένος 14, Γρηγοράκος 21(1), Χεργκελετζής 10, Χολίδης 4, Καρασούλας 4, Τζώρτζης 2, Ασπρόπουλος 8(2)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. – ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 49-65
Διαιτητές : Γαρίνη, Κοκκόσης
Δεκάλεπτα : 12-21, 30-37, 42-53, 49-65
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΑΓ. ΣΟΦ. (Ακτσόγλου): Σιδερής , Στιβακτάκης 17(3), Ραζής 2, Φράγκος , Σπανός 6, Αποστολόπουλος, Μαγγουρίδης 8(1) , Παπακωνσταντίνου 6, Παπαδημητρίου , Στρατούλης , Χριστακόπουλος 10
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ (Κλιγκόπουλος, Γεωργάκης) : Κονιδάρης 2, Τζίτζης 4, Δογρανλής 2, Ντάβος 15(2) , Βαρβατάκος 8(1) , Χρήστου , Μακαρατζής 4, Τζοβάρας, Συρίγος 9, Χαριάτης 9(1), Σκούμπαφλος , Γιαννακόπουλος 12

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 65-62
Διαιτητές : Παπαφωτίου Καρύκας
Δεκάλεπτα : 16-16, 25-18, 48-46 , 65-62
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. ( Τσίμπας, Κουκιάς): Τσεμπελής 8(1) , Στουραίτης 12(2) , Αντιπάτης 4, Μπακάλης 11, Βήχος , Στεφανής 14(1) Κωνσταντόπουλος 14, Μπούζας 2, Αντωνόπουλος
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος): Αλεξίου 10(2), Νικολάου 7 , Δαουτάκος 4(1) , Μαντζώρος , Ντάσκας , Βαλυράκης 3, Βασιλάκος , Πάσμα 21(4), Βάσσης 3(1) , Γκούμας 14(3)

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ –ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ 48-70
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα :11-15, 24-33, 37-49, 48-70
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  (Νικολαίδης, Καραλής): Καρασούλος 6(2), Μαγγωνάκης 20(1), Νικολάκης, Δεμέναγας 1, Λεβαδίτης 6(2), Ζέρβας 2, Καράλης  , Παππάς, Στάγκος, Γουσέτης 2, Μπολουδάκης 6, Σπύρου 5(1)
ΕΝ. ΠΕΡΑΜΟΥ ΜΕΓΑΡΩΝ (Αράπης, Βαννού): Καραίσκος 6, Τηγάνης, Ασημόπουλος, Καπέτσης, Τσέλιος 7(1) , Παπουλίδης 31, Μοδάκης 7(1), Καρράς 9(1) Τσελέκος 2, Καρατζόγλου 5, Σαμαράς 3(1) , Δρακωτός

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ 61-79
Διαιτητές : Χρόνης, Μαυρωμανωλάκης
Δεκάλεπτα : 20-25, 37-46, 55-61, 61-79
ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Δρουμπούκης): Ραζής 5, Μανίκας 2, Ζαχαρόπουλος, Φωσσές 10, Αλεξανδρόπουλος 6 (2), Αποστόλου, Μαραγκόπουλος 20 (1), Λούκος 5(1), Διαμάντης 3(1), Τσίλαγας 10 (2), Σμυρνιώτης, Τσιούτσιας
ΗΛΕΚΤΡΟΥΠΟΛΗ (Παπασπυριδάκος) :Φειδάς 6, Παπαδημητρίου 7(1), Γεωργούλης 20(4), Τσεπαπαδάκης 4, Κουζίνογλου 3, Κώστας 4, Καμακάρης, Κανδύλης, Πηλιούνης 22(2), Κυριακόπουλος 3(1),Καμπούρης (10)

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 48-59
Διαιτητές : Αυγερινός , Γερουλάνος
Δεκάλεπτα : 07-15, 21-31, 33-43, 48-59
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου): Ζηνέλης 10, Μαλτίδης 9, Δημητρουλόπουλος 9, Αγαπητίδης 6, Τσολάκος Χ. 4(1) , Κουλούσης 4, Τσολάκος Ε. 3, Κορωνάκος 1., Φραγκούλης 2, Κρανιάς, Παϊκόπουλος
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης): Βαρλάς 5(1) , Ντώνη 11(1) , Αβανίδης 11(1) , Ιωαννίδης 4, Ρεπάνης 4, Γιανδήμας 14(2), Κογιώνης 2, Σκοπελίτης 4, Τσουκαλάς 4, Παυλίδης , Μενεξής , Καρράς

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ Ν-ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ 68-81
Διαιτητές : Μαυρέλης , Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 12-19, 41-44, 63-66, 68-81
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος , Μαγγιώρος): Λαδάς 7(1), Δασκαλούδης 4, Βελισσαράκος , Χαραλαμπίδης 3, Κοροπούλης 23(3) , Τόμπρος 3, Γρυπάρης 9(1), Καρτόγλου, Καρμίρης , Τσικούρας 6, Ίσσαρης , Σπυρίδωνος 13
ΠΑΝΝΕΑΠΟΛΙΚΟΣ (Κανδύλης , Τιτάκης): Ντόσκορης 23(6), Κοτρότσος 5(1) , Τριανταφύλλου 16(4), Γιαννακής 4, Πρινέας , Αγγελόπουλος 16(3), Μαυροειδάκος , Παγίδας 11, Σταθάκος , Κούτσος 2., Κατράνης , Πετροπουλάκης 2

Η Βαθμολογία (σε 4 αγώνες) :

1.Ταταύλα (4-0) 8
2.Δάφνη Αγ.Δημητρίου (3-1) 7
3.Ένωση Νέας Περάμου (3-1) 7
4.Πόλις Καλλιθέας (3-1) 7
5.Παννεαπολικός (3-1) 7
6.Άλιμος (3-1) 7
7.Ηλεκτρούπολη (2-2) 6
8.ΕΑ Νίκαιας (2-2) 6
9.Σούρμενα/Ελληνικό (2-2) 6
10.Πήγασος Κορυδάλλου (1-3) 5
11.Λέων Μοσχάτου (1-3) 5
12.Προοδευτική (1-3) 5
13.Φιλία Περάματος (0-4) 4
14.Φοίνικας Πειραία (0-4) 4

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Παννεαπολικός: Κράτησε Μαραγκίδη – Κατράνη

Τη φανέλα του Παννεαπολικού θα φορούν και τη νέα χρονιά οι Αναστάσης Μαραγκίδης και Ορφέας…