Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Νταρουσάφακα 79-75

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Νταρουσάφακα 79-75

cska daru

Αν και ζορίστηκε αρκετά, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας έκανε το 3/3 στην Euroleague. Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη επικράτησε δύσκολα εντός έδρας της μαχητικής Νταρουσάφακα με 79-75, έχοντας για κορυφαίους τους Χίγκινς (14π.) και Κουρμπάνοφ (13π., 8ριμπ.).

Από πλευράς ηττημένων, οι οποίοι υποχώρησαν στο 1-2, ξεχώρισαν οι Έρικ (15π., 11ριμπ.) και Κιντ (15π.).

Η Νταρουσάφακα ήταν ομάδα που κέρδισε τις εντυπώσεις. Κοίταξε στα μάτια την πανίσχυρη ΤΣΣΚΑ καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ είχε το προβάδισμα στο πρώτο μέρος (31-38). Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Ρώσοι ανέβασαν στροφές, βρήκαν σκορ στην επίθεση και κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη, δίχως να αγχωθούν ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 31-38, 57-48, 79-75.
ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ (Ιτούδης): Ντε Κολό 10, Πίτερς 9  (3), Ούχοφ, Αντόνοφ, Ροντρίγκεθ 11 (1), Βοροντσέβιτς, Κλάιμπερν 4, Χίγκινς 14 , Χάκετ 4 , Κουρμπάνοφ 13 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ),  Χάινς 8, Χάντερ 6.
ΝTΑΡΟΥΣΑΚΑΦΑ (Τσάκι): ΜακΚάλουμ 14 (2), Οζμιζράκ, Μπαϊγκούλ 2, Ντεμίρ, Κιντ 15 (1), Σαβάς, Μπράουν 9 (2), Πέινερς 9 (1), Ντίμπλερ 7 (1), Έβανς 4 (8 ριμπάουντ), Έρικ 15 (11 ριμπάουντ).

Μπαρτζώκας: «Να προσεγγίσουμε και τα επόμενα ματς σαν να είμαστε στο 0-0»

Στον τρόπο που θα πρέπει να προσεγγίσει ο Ολυμπιακός τα επόμενα παιχνίδια στάθηκε ο Γιώργο…