Κεντρική Basket League Άρης Πολλά παράπονα του Αγγέλου για την διαιτησία…

Πολλά παράπονα του Αγγέλου για την διαιτησία…

aggelou vagelis

Ο Άρης στο ημίχρονο είναι μπροστά στο σκορ (35-36) στο ματς με το Λαύριο. Πάντως ο Βαγγέλης Αγγέλου έχει έντονα παράπονα για την διαιτησία. Διαμαρτυρήθηκε στο ξεκίνημα του αγώνα καθώς πριν συμπληρωθεί το πρώτο πεντάλεπτο, ο Άρης ήδη είχε πέντε φάουλ. Τα παράπονα του Ελληνα κόουτς συνεχίστηκαν για τα φάουλ που χρεωνόταν οι παίκτες του ενώ λίγο μετά το 15′ δέχτηκε τεχνική ποινή.

Μάλιστα σε κάποια στιγμή γύρισε προς τον Δημήτρη Γουλιέλμο και κοίταξε… απορημένος για την αντιμετώπιση της διαιτησίας προς τον Άρη. Nα σημειωθεί πως το Λαύριο στο ημίχρονο έχει εκτελέσει 19 βολές (οι “κίτρινοι” έχουν εκτελέσει έξι) και ο Νταλό έχει τρία φάουλ (ο Γάλλος δέχτηκε κι αυτός τεχνική ποινή).