Κεντρική Διεθνή Μπρεμερχάβεν – Μπάμπεργκ 88-93

Μπρεμερχάβεν – Μπάμπεργκ 88-93

bamberg 1

Νίκη για την Μπάμπεργκ με 93-88 στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Μπρεμερχάβεν για το Γερμανικό πρωτάθλημα, βλέποντας όμως τον Νίκο Ζήση να χτυπάει και να αποχωρεί κατά την διάρκεια του αγώνα. Η ομάδα της Βαμβέργης είχε τον έλεγχο του αγώνα και εκτός του πρώτου δεκαλέπτου που βρέθηκε στο -3, δεν έχασε το προβάδισμα στο ματς και κατάφερε να πάρει την νίκη στο τέλος.

Κορυφαίος για τους νικητές ο Ταϊρίς Ράις που μέτρησε 19 πόντους, 10 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα σε 31 λεπτά, με τους Ρούμπιτ και Γέλοβατς να τον ακολουθούν, καθώς πρόσθεσαν από 16 και 14 πόντους, αντίστοιχα. Ο Νίκος Ζήσης πρόλαβε να αγωνιστεί 13 λεπτά, πριν τραυματιστεί στο γόνατο, και μέτρησε 4 πόντους με 1/2 δίποντα και 2/2 βολές.