Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Το “τρία στα τρία” στο πρωτάθλημα της Α’ ΕΣΚΑ έκανε η ΦΕΑ, η οποία συνέτριψε εντός έδρας τη Νίκη Αμαρουσίου με 88-63.

Το απόλυτο στις νίκες έχουν ακόμα η Πεύκη και η Νέα Ιωνία.

Τα αποτελέσματα:

ΑΟ ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 60-66
ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ- ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 79- 45
ΟΚΑ ΜΕΣΟΓΕΙΩΝ- ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ 70-55
ΦΕΑ Ν.Φ Ν.Χ- ΑΣ ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 88-63
ΑΓΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗΣ ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑΣ- ΑΟ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ 51-62
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ- ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 75-84
ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ- ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 74-68

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 79
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 45
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Αργυρούδης, Βελέντζας
Φίλιππος: Κατσαρός 7(1), Δαρμης 3(1), Χασάπης, Μποτσας 8(1), Μαζιαννης 5(1), Ζεμπέρης 11(1), Μπουγιούρης 3(1), Βαλληνδρας  10(2), Θεοδωράκης 6, Κακαβουλας 17(2), Φιλόπουλος 9, Μπουτζης
ΓΣ Κηφισιάς: Κυριακόπουλος, Ζιώγας 3, Τσουπακης 3, Μπιλαλης 2, Γερακινης , Αλετρας 5, Βογιατζογλου 4(1), Λαμπροπουλος 16(2), Τσουμαλης , Παννης, Τσοκαλοπουλος 5, Παναγιωτου  7.

ΟΚΑΜ 70
ΑΠΟΛΛΩΝ 55
Διαιτητές: Τσώνος, Πόντας, Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 20-13, 39-23, 49-37, 70-55
Ο.ΚΑ.Μ: (Αλεξανδράκης- Χασιώτης):  Λαγουδάκης, Τσίρος 7(1), Γιαννάκης 4, Παπακωνσταντίνου 9(1), Πανταζής 2, Ρουμπέας 2, Κυριαζής 3(1), Παπαγιαννάκος 28(3), Χατζής 2, Βλάχος 3(1), Κεσκινίδης, Σιδέρης 10
ΑΠΟΛΛΩΝ (Ασημακόπουλος- Τασσιος):  Οικονομάκης 3(1), Σκοριλας, Κεφαλας 10(2), Δαουτάκος 3(1), Γερονικος 2, Μακρης, Λαμπράκης 4, Καλπάκης 12(2), Φράγκος, Υφαντόπουλος 3, Μουρίκης 18, Γάτος

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ 60
ΓΣ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ 66
Διαιτητές: Πολυχρόνης, Γρίβα, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 22-20, 36-41, 50-50, 60-66
ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ  (Αρχιμανδρίτης – Αχινιώτης) : Γαβαλάς, Βοϊδήλος 13 (4), Παπαδόπουλος 9 (1), Μουζακίτης, Δερβεντζής, Μπιμπούδης 4, Βαρσαμούλης 14 (2), Τασούλας 12, Αδαμόπουλος, Μπαζίνης 3 (1), Αναγνωστόπουλος 5 (1)
Γ.Σ. ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ  (Γκιουλέας – Κωστολιάς) : Σπανός 13 (3), Περαντωνάκης, Βάβουλας, Κούκουρας 6 (2), Τσιάκος 9 (2), Κριεκούκης 18 (6), Τσαγκαρούλης 2, Βουρλίτης 7 (1), Βουρδέλης, Καρακώστας 11, Κονταρίνης, Χρηστίδης.

ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ 79
ΓΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 47
Δεκάλεπτα : 23-15,41-26,58-39,79-47
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Αργυρούδης, Βελέντζας
Φίλιππος (Κουστένης): Κατσαρός 7(1), Δαρμης 3(1), Χασάπης, Μποτσας 8(1), Μαζιαννης 5(1), Ζεμπέρης 11(1), Μπουγιούρης 3(1), Βαλληνδρας  10(2), Θεοδωράκης 6, Κακαβουλας 17(2), Φιλόπουλος 9, Μπουτζης
ΓΣ Κηφισιάς (Μπιλάλης, Γιαννακάκης) : Κυριακόπουλος, Ζιώγας 3, Τσουπακης 3, Μπιλαλης 2, Γερακινης , Αλετρας 5, Βογιατζογλου 4(1), Λαμπροπουλος 16(2), Τσουμαλης , Παννης, Τσοκαλοπουλος 5, Παναγιωτου  7

ΦΕΑ 88
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 63
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Λύρας, Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 18-15, 35-38, 73-47, 88-63
ΦΕΑ (Καρατζάς, Κουτσούκος) : Στρατομήτρος 2, Ρωμοσιός 5, Πρεμέτης 2, Πολυχρονόπουλος 9 (1), Στεργιάκης 19 (2), Καραλευθέρης 6, Μπασέας 5, Δεληγιάννης 10 (2), Πανουσόπουλος 2, Γιαννουλάκος 4, Δρακάκης 2, Μιχόπουλος 22 (4).
Νίκη Αμαρουσίου (Οικονομάκης) : Βογιατζής 12, Ζέρβας 2, Τσεκένης Ι. 6 (1), Μπαζιώτης 13 (3), Κοντογιάννης, Κυπριτσόγλου 2, Αυγουλάς 2, Νικολακάκος 8, Φρίμας 1, Τσεκένης Α. 3 (1), Τσούπρος 8 (2), Πολυμενάκος

ΕΣΚΔ Ν.ΙΩΝΙΑΣ 74
ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ 68
Διαιτητές: Αποστολίδης, Μαραμής, Καλογριάς
Δεκάλεπτα: 16-9, 39-26, 52-54, 74-68
Ν.ΙΩΝΙΑ ( Χατζηπανηγύρης , Πατρινός , Μπάκας ): Νιφόρας Γ. 2 , Καρτέρης 10(1) , Εμίρης 22(6) , Τρικαλιώτης 8(1) , Μαυρίδης , Φαναριώτης 2 , Λίτσιος 13 , Σιώμος 6 , Νιφόρας Π. 11(1) , Αρσενικός
Α.Ο.Κ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ( Στεφανάκης , Αναγνώστου ): Αρσενίδης 8(2) , Μακρής 2 , Γράψας 2 , Βαρσάμος , Μωραϊτης 9(1) , Δημητριάδης 16 , Κονδύλης 13(1) , Αμπελάς 9(1) , Πουλής , Οκουνγκμπόουα 2 , Αυδής 7

ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΑΟΝΨ 75
ΑΟ ΠΕΥΚΗΣ 84
Διαιτητές: Μηλαπίδης, Ζιώγας, Κούλης
Δεκάλεπτα: 23-24, 46-40, 51-66, 75-84
Ποσειδών (Ζήβας): Στεφανης 1, Δαμιγος 12 (2), Κουμπουράς 21 (2), Μαυριας, Πανταζής, Αποστόλου 13, Δελής 8, Στασινός 9 (3), Μπαρμπαρης 7, Οικονομόπουλος 2, Βουλγαράκης, Βισνιεφκσι 2
Πεύκη (Κάλλιας, Αλεξιάδης): Ανδρουλάκης 2, Ασπραδάκης, Παπαδημητρίου, Αλεξανδρόπουλος, Κωνσταντώνης 17 (2), Φιλιππόπουλος 16, Πρίτσος 7, Δρικόγιας 19 (3), Δημάκος 5, Κορρές 15, Καραθανασόπουλος 3(1), Παπανικολάου

Η βαθμολογία:
1) ΦΕΑ 6
2) Πεύκη 6
3) Νέα Ιωνιία 6
4) Γαλάτσι 5
5) Πολυνίκης 5
6) ΟΚΑΜ 5
7) Φίλιππος 5
8) Ηλιούπολη 5
9) Νίκη Αμαρουσίου 4
10) Χαλάνδρι 3
11) Ποσειδώνας 3
12) Άρης Πετρούπολης 3
13) Απόλλωνας 3
14) Κηφισιά 3

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

A’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Ακάθεκτος συνεχίσει ο Απόλλωνας Σμύρνης την πορεία του στον πρώτο όμιλο της Α’ ΕΣΚΑ,…