Κεντρική Basket League Περιστέρι bwin Περιστέρι – Ρέθυμνο 77-69

Περιστέρι – Ρέθυμνο 77-69

harrow

Νικηφόρο ήταν το πέμπτο φιλικό παιχνίδι για το Περιστέρι. Η ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη επικράτησε εντός έδρας του Ρεθύμνου με 77-69, δείχνοντας ότι βαδίζει στον σωστό δρόμο ενόψει της έναρξης των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της.

Οι Περιστεριώτες μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι κι έφτασαν να προηγούνται με 12 πόντους (38-26) στο 17′. Η συνέχεια, όμως, άνηκε στο Ρέθυμνο, το οποίο ανέβασε στροφές και κατάφερε να προσπεράσει με 53-54, ένα λεπτό πριν το τέλος της τρίτης περιόδου.

Τα τρίποντα των Κι-Κι Κλαρκ και Γκρέι έδωσαν εκ νέου το προβάδισμα στο Περιστέρι (68-66) ενώ η καλή άμυνα ανέβασε την διαφορά ξανά στους δέκα πόντους (77-67 δια χειρός Γκρέι). Από το 36ο λεπτό έως και δέκα δευτερόλεπτα πριν την λήξη, οι γηπεδούχοι δέχθηκαν μόλις τρεις πόντους, φτάνοντας στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 20-15, 41-32, 56-56, 77-69.