Κεντρική Basket League ΠΑΟΚ Περιστέρι – ΠΑΟΚ 90-92

Περιστέρι – ΠΑΟΚ 90-92

paok peristeri jones

Με πρωταγωνιστή τον Γιάννη Αθηναίου ο ΠΑΟΚ επικράτησε εκτός έδρας του Περιστερίου με 90-92. Ο αγώνας (ήταν φιλανθρωπικού χαρακτήρα με σκοπό την στήριξη των πυρόπληκτων) οδηγήθηκε στην παράταση και εκεί βοήθησε πολύ ο Ελληνας παίκτης του “Δικεφάλου” ο οποίος όταν ο πρώτος σκόρερ των “ασπρόμαυρων” με 15 πόντους. Από πλευράς Περιστερίου ξεχώρισαν ο Γκρέι και ο Βασιλόπουλος που είχαν από 17 πόντους. Το σνολο του Αργύρη Πεδουλάκη ήταν καλύτερο στις τρεις πρώτες περιόδους. Μάλιστα ήταν στο +9 (49-40) στο ημίχρονο αλλά και στο 30′ (73-62). Από εκεί και πέρα ο ΠΑΟΚ ανέβασε στροφές και έληξε ισόπαλο το ματς στην κανονική διάρκεια του αγώνα (83-83).

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Βασιλόπουλος 17 (3), Χάροου 12, Γκρέι 17 (5), Σκορδίλης 2, Σίρκο 6, Μπεντίλ 9 (1), Κλαρκ 5 (1), Ντάνιελ 16, Αγραβάνης, Μουράτος 6

ΠΑΟΚ: Τζόουνς 10, Μορέιρα 13, Χρυσικόπουλος 9 (1), Σχίζας, Κόνιαρης 10 (2), Καρράς, Μαργαρίτης 4, Ζάρας 5 (1), Πόουπ 9 (1), Χάτσερ 12 (2), Αθηναίου 15 (2), Γκάρετ 5

Περισσότερα από Γιάννης Μαστρογιάννης
Περισσότερα σε ΠΑΟΚ

Νεραντζάκης: «Η εικόνα μας δεν είναι αυτή που πρέπε»

Στην κακή εικόνα της ομάδας του αναφέρθηκε ο Στάθης Νεραντζάκης. Μετά την εκτός έδρας ήττα…