Κεντρική Γ' Εθνική Λοκρός Αταλάντης – Ολυμπιακός Βόλου 91-81 (pics)

Λοκρός Αταλάντης – Ολυμπιακός Βόλου 91-81 (pics)

lokros atalantis olympiakos volou

Λοκρός Αταλάντης και Ολυμπιακός Βόλου συνεχίζουν την προετοιμασία τους ενόψει της νέας χρονιάς και οι δύο ομάδες στο πλαίσιο αυτής έδωσαν φιλική αναμέτρηση. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι καθόλη τη διάρκεια, αλλά στο τέλος με ένα καλό τέταρτο δεκάλεπτο ο Λοκρός πήρε τη νίκη με 91-81.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά εξ αρχής και προηγήθηκαν με 28-20. Ο Ολυμπιακός Βόλου σταδιακά ανέβαζε την απόδοση του και στο ημίχρονο ήταν στο -2 (45-43). Η καλή του εμφάνιση συνεχίστηκε και στο τέλος της τρίτης περιόδου πήρε είχε τα ηνία σκορ (66-68). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, ο Λοκρός έκανε την αντεπίθεση του και πήρε τελικά τη νίκη με 91-81.