Κεντρική Basket League Κύμη Κύμη – Προμηθέας: Αποβλήθηκε ο Γιατράς! Αποχώρησαν οι διαιτητές

Κύμη – Προμηθέας: Αποβλήθηκε ο Γιατράς! Αποχώρησαν οι διαιτητές

makis giatras

Ένα πρωτοφανές περιστατικό σημειώθηκε λίγα λεπτά πριν το φινάλε του φιλικού αγώνα του Προμηθέα με την Κύμη στο τουρνουά της Κύπρου.

Με το σκορ στο 69-69 στο 37′, οι Πατρινοί διαμαρτυρήθηκαν έντονα για τις τέσσερις τεχνικές ποινές που καταλόγισαν οι διαιτητές στην ομάδα, αλλά για άλλες αμφισβητούμενες φάσεις.

Ο προπονητής του Προμηθέα, Μάκης Γιατράς, τα… είπε στους διαιτητές σε έντονο ύφος, με τους “γκρι” να τον αποβάλουν.

Ο Πατρινός τεχνικός αρνήθηκε, όμως, να φύγει από τον πάγκο της ομάδας του, ως ένδειξη διαμαρτυρίας, με τους διαιτητές να αποφασίζουν να αποχωρήσουν αυτοί από τον αγωνιστικό χώρο!

Μετά από λίγα λεπτά, η κατάσταση ομαλοποιήθηκε, με τους διαιτητές να επιστρέφουν στο παρκέ για να ολοκληρωθεί το παιχνίδι και τον Μάκη Γιατρά να αποχωρεί τελικά από τον πάγκο. Χρέη πρώτου προπονητή στον Προμηθέα ανέλαβε τα τελευταία λεπτά ο Κώστας Ντούβας.

Περισσότερα σε Κύμη

Ολυμπιακός: Παθιασμένη καλημέρα

Ο Ολυμπιακός είπε καλημέρα με ένα βίντεο γεμάτο πάθος από το ματς με την Παρτιζάν. Ο Ολυμπ…