Κεντρική Β' Εθνική Ίκαροι Σερρών – Καβάλα 64-74

Ίκαροι Σερρών – Καβάλα 64-74

kavala ikaroi serron filiko

Η Καβάλα έδωσε το πρώτο επίσημο φιλικό της και κατάφερε να επικρατήσει των Ίκαρων Σερρών με 74-64. Η Καβάλα ύστερα από το πρώτο δεκάλεπτο (19-21) πήρε τον πλήρη έλεγχο στο ματς και στο τέλος πανηγύρισε τη νίκη.

Η Καβάλα στη δεύτερη περίοδο ανέβασε την απόδοση της και έστειλε τη διαφορά πάνω από τους 10 (32-44). Οι Ίκαροι Σερρών προσπάθησαν στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η Καβάλα κράτησε τα ηνία του σκορ και πήρε τη νίκη με 74-64. Οι Ίκαροι Σερρών εκτός από την ήττα, είδαν και τον Χαράλαμπο Φώτογλου να τραυματίζεται στο πόδι και υπάρχει ανησυχία, για το αν θα μπορέσει να αγωνιστεί στο πρώτο επίσημο παιχνίδι της ομάδας.

Τα δεκάλεπτα: 19-21, 32-44, 46-54, 64-74.

Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δάφνη: Παράπονα για τη διαιτησία με το Αιγάλεω (pic)

Η Δάφνη εξέφρασε τα παράπονα της για τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω Η Δάφνη δεν τα …