Κεντρική Β' Εθνική Αγρίνιο – Οίακας Ναυπλίου 69-72

Αγρίνιο – Οίακας Ναυπλίου 69-72

Ο Οίακας Ναυπλίου κατέκτησε το τουρνουά “Μαργαρίτα Σαπλαούρα” που διεξήχθη στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Χάρη Κουλουριώτη επικράτησε του Αγρινίου με 72-69 στον τελικό.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά (41-29), ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο ο Οίακας ανέβασε στροφές κι έφερε το παιχνίδι στα ίσια (54-54) στο τρίτο δεκάλεπτο, για να φτάσει στη νίκη στην τελευταία περίοδο.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Παπαντωνίου με 16 πόντους, με τον Τασόπουλο (14π.) να ξεχωρίζει από τους ηττημένους.

Δεκάλεπτα: 22-13, 41-29, 54-54, 69-72.

Α.Ο.Αγρινίου (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 14, Σταμίρης, Μιχάλογλου 10(1), Καπινιάρης 6, Τσατάς 3, Σταμούλης 6(2), Γκρεκας 12(2), Μήτσου 9, Ψαράς 3(1), Σαρρής 6, Στάνκοβιτς

Οίακας Ναυπλίου(Κουλουριώτης): Ραζής 4, Τσούχλης, Πασολάρι 3, Πελεκάνος 10(2), Παπαντωνίου 16(1), Όργκες, Γεωργιάδης 11(1), Ευστρατίου, Μανάκας 12, Μπουρτσουκλής 4, Σκορδάς 2, Αναγνωστόπουλος 10(1)