Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Πρωταθλητής Παγκορασίδων ΕΣΚΑ ο Παναθηναϊκός

Πρωταθλητής Παγκορασίδων ΕΣΚΑ ο Παναθηναϊκός

panathinaikos pagkorasides 3

Ακόμη έναν τίτλο κατέκτησαν τα τμήματα υποδομής του Παναθηναϊκού, καθώς οι παγκορασίδες του “τριφυλλιού” κατέκτησαν το πρωτάθλημα ΕΣΚΑ στην κατηγορία τους. Ο Παναθηναϊκός Α.Ο., στο Final 4 που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Βύρωνα, κέρδισε τη Δόξα Βύρωνα και τον Κρόνο Γέρακα και αναδείχθηκε πρωταθλητής για πρώτη φορά στη συγκεκριμένη κατηγορία.

Τα κορίτσια του Παναθηναϊκού στον ημιτελικό της τελικής φάσης κέρδισαν δύσκολα τον Κρόνο Γέρακα με 38-36 και πήραν την πρόκριση για τον μεγάλο τελικό. Εκεί, δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα, καθώς επικράτησαν της Δόξας Βύρωνα με 50-28. Κορυφαία παίκτρια στο Final Four αναδείχθηκε η Εβελίνα Δαυλάκου.