Κεντρική NBA Το θέλημα του ΛεΜπρόν έγινε πραγματικότητα! (vid)

Το θέλημα του ΛεΜπρόν έγινε πραγματικότητα! (vid)

lebron lance

Μπορεί οι Ιντιάνα Πέισερς θα παρουσιάζουν πληθώρα προβλημάτων στους Κλίβελαντ Καβαλίερς αλλά ο νόμος του “βασιλιά” είναι πανίσχυρος κι απαράβατος. Χάρη στη “μαγεία” του ΛεΜπρόν Τζέιμς, οι Καβς “απέδρασαν” από την Ιντιανάπολις, νικώντας με 104-100 και ισοφαρίζοντας τη σειρά σε 2-2!

Συγκεκριμένα, ο Τζέιμς τελείωσε το ματς με 32 πόντους, 13 ριμπάουντ και 7 ασίστ σε 46 (!) λεπτά συμμετοχής, με 12/22 σουτ κι 8/9 βολές ενώ υπέπεσε σε μόλις 1 λάθος! Ο κορυφαίος παίκτης του πλανήτη δεν έχει αποκλειστεί ποτέ στην καριέρα του στον πρώτο γύρο της post-season (12 στις 12 προκρίσεις) κι απέδειξε ότι δεν έχει όρεξη για πρόωρες εκπλήξεις.

Οι ορέξεις του Τζέιμς φάνηκαν από το πρώτο ημίχρονο, καθώς είχε ήδη σημειώσει 24 πόντους στην ανάπαυλα. Σχεδόν όλοι του οι πόντοι επιτεύχθηκαν εντός της ρακέτας με σαρωτικά drives προς το καλάθι και με επιτυχημένες προσπάθειες στο ανοικτό γήπεδο. Ο συνδυασμός ωμής δύναμης και τεχνικής δεν γινόταν να περιοριστεί από την πίσω γραμμή άμυνας της Ιντιάνα.

Τα highlights του ΛεΜπρόν

Με ηγέτη Μπατούμ στα playoffs οι Σίξερς

Ανησυχία για Μπάτλερ στους Χιτ τραυματίστηκε στο ματς με τους Σίξερς. Οι Φιλαδέλφεια Σίξερ…