Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Τα αποτελέσματα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ

Τα αποτελέσματα της Α’ ΕΣΚΑΝΑ

Κερδισμένοι της τελευταίας αγωνιστικής ήταν ο Πορφύρας κι ο Ίκαρος Καλλιθέας, με τον πρώτο να μπαίνει στα πλέι-οφ και τον δεύτερο να παραμένει στην κατηγοριτ, μετά τη μεγάλη νίκη του επί του Μίλωνα.

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής:

Μεγαρίδα-Π.Φάληρο 70-77 (22/4)
Γλυφάδα-Ευρυάλη 66-69
Πέρα-Δάφνη Αγ.Δημητρίου 92-82 (78-78 κ.α.)
Ίκαρος Καλλιθέας-Μίλωνας 87-86
Άλιμος-Πειραϊκός 64-65
Πορφύρας-Τράχωνες 67-58
Δραπετσώνα-Πόλις Καλλιθέας 84-74

Τα φύλλα αγώνα:

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – Π. ΦΑΛΗΡΟ 70-77
Διαιτητές : Παυλόπουλος Ανδρ., Ορφανός Ιορδ. , Μελισσάρης |
Δεκάλεπτα : 22-22, 39-40, 49-52 , 70-77
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος Υφαντής): Πέτρουλας , Κοντόπουλος , Μαρούγκας 8(1) , Ζακυνθινός 14, Μπαλάφας 17(1) , Στεφάνου , Τσολάκης 10, Δημάκος 2, Κεχρής 3, Καρατζόγλου 2, Σιδέρης 14
Π. ΦΑΛΗΡΟ (Ζάνος , Γερογιάννης):Κασιμάτης , Τσαγγαρούλης 2, Καραϊσκάκης , Κοκκαλιάς 19(2) , Τσορμπατσίογλου 17(2), Τσιφτσής 6 , Γρηγοράκος 16(3), Κέκης 4, Περαντωνάκης 9 , Τσιπίδης 4

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ – ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 84-74
Διαιτητές : Φραγκιαδάκης , Σιμά , Πέππας Γ
Δεκάλεπτα : 19-22, 49-36, 68-48, 84-74
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης Παππάς): Μυλωνάς 6, Αρμανίδης 8(1) , Κυριαζίδης 9(1) , Καρελλάς 11(1) , Ραλλάκης Ν. 3(1) Ασημένιος 15(1) , Τριανταφυλλίδης 12, Πεζιρκιανίδης 7 , Τσουκάτος 2, Ραλλάκης Χ. 8(2) Παπαγεωργίου , Μαραγκός 3
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λούντζης) : Μπογδανίδης 22(4), Μαλιάρας 6(1) Καυκής 28, Παπασημάκης 4, Γαβαλάς 4, Ακρίβος 4, Τσώτας , Ταχινάκος , Παπανίκος 6(2)

ΠΕΡΑ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ 92-82 (78-78)
Διαιτητές : Μαγγουνής , Μπούκας Κούλης Χ
Δεκάλεπτα : 20-16, 40-39, 63-59, 78-78 καν. αγ. , 92-82
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας Φέρτης): Βαρδάλος 14(2) , Σκαλούμπακας , Λάμπρου 6 , Καδηγιαννόπουλος 4, Ζέγγος 11(1) , Χρηστοφίδης 2,Φωτόπουλος 28(1) , Καμπούρης 6, Πιτούλης 15 Σωτηράκης 4, Οκουνμπόουα , Βουρδέλης 2
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Δρουμπούκης): Μπακλαβάς 7(1) , Γιαννακόπουλος 11, Φωσσές 9, Αλεξανδρόπουλος 8(2) Άμερσον 13(1) , Ελενίτσας 2, Καράμπελας 24(3) , Διαμαντής 2, Τσιγγενόπουλος 6

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 64-65
Διαιτητές : Τζίμης , Παπαγεωργίου , Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 18-19, 31-41, 44-51, 64-65
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου) Μαλτίδης 5 , Καψαρίδης 35(2) , Μπίμπας 5(1) , Κράνιας Χ. , Φιρκάσης , Δημητρουλόπουλος 6, Μουζακιώτης 11, Τριανταφύλλου 2
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παντελάκης , Κωσταρέλλος)Τράμπαρης 8, Φουντής 12(4), Καλής 2, Δεβεζόγλου 12(2) , Θεοδωρικάκος 19, Στεργίου 6, Μοσχολιός 5 , Φωτεινάκης 1

ΓΛΥΦΑΔΑ ΕΣ -ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ 66-69
Διαιτητές: Παπαφωτίου , Ουσταμπασίδης , Φραγκούλη
Δεκάλεπτα : 19-18, 34-39, 47-57 , 66-69
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης Παλτζόγλου): Μαυροειδάκος , Λίπας , Μαραγκόπουλος 12(1) , Θεοχάρης 22(1) Χάλαρης 4(1) , Κουτσολιάκος , Κιουρτσίδης Σ. 15(1) , Κιουρτσίδης Ε 11(2) , Λούγαρης 2
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ (Τασιόπουλος , Κωνσταντής): Σιγλκέτος , Κακαβάς Π. 10(1) , Κόκκινος 24(2) , Ψυχογιός 12(4), Παρασκευόπουλος 2, Κασπαριάν 7, Λυγγερίδης , Βλάχος 7(1), Μπούτος 7(1)

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΜΙΛΩΝΑΣ 87-86
Διαιτητές : Σκούτας , Πόντας , Βελέντζας
Δεκάλεπτα : 29-15, 54-39, 70-59, 87-86
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ  (Παπαδόπουλος) :Ζεχερλής  4, Μπαλαμώτης , Σκυφτός 2, Κουτσιάφτης 6, Μπουργάνος 13(3), Γονίδης , Αγγελόπουλος 29 (3),Παπαδούλης  19 (2), Μάνταλος 2, Κουκουλομμάτης 7 (1), Καρκατσούλης  5 (1).
ΜΙΛΩΝΑΣ(Αποσκίτης , Μητρόπουλος) :Καρακώστας 6, Μιχαλάς 1, Βαρυπάτης 16(3), Ντόσκορης 7(1), Βουρλίτης 28(2), Παπανικλόπουλος  22 (4), Χαϊδάς 2, Μαυροειδής  4, Σφυρής .

ΠΟΡΦΥΡΑΣ –ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ 67-58
Διαιτητές : Καλογερόπουλος , Ραχιώτης , Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα :12-16, 21-25, 48-35, 67-58
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καράμπελας): Σκάνδαλος 18(1) , Τζώρτζης Γουρδομιχάλης 6, Γιαννόπουλος 14(3), Παπαδάκης  8(2), Λοϊζίδης , Καλαμάρας  11(3) Κονταράκιας Ιορδάνου 2, Πεταλάς 2 Συμεωνίδης, Παπαφωτίου 6
ΤΡΑΧΩΝΕΣ ΔΙΑΣ (Χαριτάτος , Παπαζαφειρόπουλος) : Ξυνογαλάς, Πλατής 9(1), Γκίκας , Παπαδημητρακόπουλος 15, Καπέτσης  7(1), Καδδάς  2, Χολέβας 8(2), Ρούσος  2, Εξηνταβελώνης 7, Κίτσιος  8(2) Μπακέας

H βαθμολογία (Τελική):

1. Ν.Ε. Μεγαρίδας 50 (24-2)
———————————-
2. Ευρυάλη 47 (21-5)
3. Πέρα 44 (18-8)
4. Πορφύρας 43 (18-7-1 μηδ.)
5. Μίλων 43 (17-9)
———————————-
6. Π. Φάληρο 43 (17-9)
7. Γλυφάδα 42 (16-10)
8. Δραπετσώνα 38 (12-14)
9. Ίκαρος Καλλιθέας 37 (11-15)
———————————-
10. Τράχωνες 36 (10-16)
11. Πειραϊκός 34 (8-18)
12. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 31 (5-21)
13. Άλιμος 31 (5-21)
———————————-
14. Πόλις 26 (0-26)

ΤΑ PLAY OFF ΚΑΙ PLAY OUT 
ΠΕΜΠΤΗ 26.04.18
PLAY OFF
ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΟΔ. ΠΑΠ 21.30 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ -ΜΙΛΩΝΑΣ (2-0)
ΚΛ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ 21.30 ΠΕΡΑ -ΠΟΡΦΥΡΑΣ (2-0)
PLAY OUT
ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 21.30 ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (0-2)
ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 21.30 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (2-0)

ΠΕΜΠΤΗ 03.05.18
PLAY OFF
ΚΛ. MΙΛΩΝΑ 21.30 ΜΙΛΩΝΑΣ – ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ  ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ
ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 21.30 ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΠΕΡΑ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ
PLAY OUT
ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 21.30  ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ  ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ
ΠΑΛ. ΚΛ. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΘΕΟΜΗΤ.  21.30 ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ

ΔΕΥΤΕΡΑ 07.05.18
PLAY OFF
ΚΛ. ΔΗΜ. ΓΛΥΦ. ΟΔ. ΠΑΠ 21.30 ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ -ΜΙΛΩΝΑΣ (2-0)
ΚΛ. ΒΥΖΑΝΤΙΝΟ 21.30 ΠΕΡΑ -ΠΟΡΦΥΡΑΣ (2-0)
PLAY OUT
ΚΛ. ΑΛΙΜΟΥ 21.30 ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ -ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (0-2)
ΚΛ. ΣΑΛΠΕΑΣ 21.30 ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (2-0)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Μόνος πρώτος είναι στην βαθμολογία της Α’ ΕΣΚΑΝΑ ο Ίκαρος Καλλιθέας αφού επικράτησε …