Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής!

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής!

Το Αιγάλεω παρέμεινε αήττητο, διαλύοντας και τον Τυφώνα, ενώ με νίκες συνέχισαν και οι Ιωνικός ΝΦ κι Ηλυσιακός στην 24η αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ.

Ο Αργοναύτης στραβοπάτησε κι έχασε έδαφος στη μάχη για το πλεονέκτημα έδρας στα πλέι οφ, ενώ το Χαλάνδρι νίκησε τον Σπόρτιγκ κι έμεινε στην τετράδα. Νίκη και για την Ηλιούπολη, η οποία ελπίζει για είσοδο στα πλέι οφ.

Τα αποτελέσματα:

Αιγάλεω-Τυφών 101-70
ΑΟΚ Χαλάνδρι-Σπόρτιγκ 59-50
Ηλιούπολη-Προμηθέας 89-74
ΟΦΗΗ-Πεύκη 65-77
Ποσειδών-Ιωνικός ΝΦ 66-68
Αχαρνής-Αργοναύτης 73-72
Κουκάκι-Ηλυσιακός 48-74

Αιγάλεω 101
Τυφών 70

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Χρηστίδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 30-22, 52-36, 79-52, 101-70.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 7 (1), Μπάρδας 8 (1), Tσαμπής 15 (1), Καράβολας 28 (3), Κούρτης 8, Κουκουράβας, Οικονόμου 7, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 20 (1), Μούγιος 5, Ντόκος 3 (1).

ΤΥΦΩΝ (Ζωντός): Παπαποστόλου 4, Δρακόπουλος 5 (1), Νιφόρας Δ. 4, Μαυρογιώργος, Πετριανίδης, Πρίφτης, Παπαγιαννόπουλος 4, Δόξας 20, Λαζαρίδης 25, Λυμπέρης 4, Σπανός, Φωτιάδης 4.

 

ΑΟΚ Χ. 59
Σπόρτιγκ 50

Διαιτητές: Καλδίρης, Ουσταμπασίδης, Γιαννακόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-13, 32-29, 50-41, 59-50.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης, Βαλληνδράς 3 (1), Φρίμας 1, Κονδύλης 9 (1), Λαζαρίδης, Μωραΐτης 10 (2), Δημητριάδης 14, Αμπελάς 5, Μανωλάκος, Μορφονιός 13 (1), Πουλής 2, Αυδής 2.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Δήμου): Αρναουτάκης 2, Τζουμάκας 5 (1), Μανωλίτσης, Καλογήρου, Μπουγιούρης 2, Πλεσιώτης, Τάσιος 9, Μιλούσης 4, Καραμπάτος 12 (2), Γαλάνης 8 (2), Βισνιέβσκι 8.

 

Ηλιούπολη 89
Προμηθέας 74

Διαιτητές: Μαραμής, Γιακείμη, Νερομυλιώτης

Δεκάλεπτα: 25-18, 45-28, 70-44, 89-74.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 10 (1), Kονίτσης 6, Τζαγισβίλι 2, Βάβουλας 2, Κούκουρας 13 (1), Τσιάκος 31 (5), Κριεκούκης, Καπερώνης 9 (3), Κανταράκιας 8, Μαντάς 8.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Αναστασόπουλος): Μούργελας 5, Ασημακόπουλος 18 (3), Αποστόλου 17 (1), Αλεβιζάκης, Στασινός 2, Κοϊτσάνος, Τσουκαλάς, Καπογιαννάτος 4, Χιώτης 2, Ιμαριάγκμπε 1, Κοκορόγιαννης 25 (4).

 

ΟΦΗΗ 65
Πεύκη 77

Διαιτητές: Μαγκουνής, Σπυρόπουλος, Τούσης

Δεκάλεπτα: 11-22, 25-41, 44-61, 65-77.

ΟΦΗΗ (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 11 (1), Δρακόπουλος, Ροΐδης 10 (1), Τσίτος 12 (2), Σπηλιόπουλος 8 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Νικολαΐδης 6, Κουρής 2, Νιώτης 2, Μανιός, Καλαποθαράκος, Λοΐζος 9.

ΠΕΥΚΗ (Μαρίνος, Τσιασιώτης): Αθανασιάδης 7, Μαντζανάς, Παπαδάκης, Πατωνίδης, Χασάπης 4, Τασιόπουλος 12 (1), Σημαιόπουλος, Δρικόγιας 7, Παγίδας, Σιδερής 2, Φιλιππόπουλος 29 (1), Ανδρουλάκης 16.

Κουκάκι 48
Ηλυσιακός 74

Διαιτητές: Μπίκας, Φασόλης, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 2-13, 23-23, 8-25, 15-13, 48-74.

ΚΟΥΚΑΚΙ (Δημητρακόπουλος, Βεζιρτζόγλου): Κωστελέτος 2, Καμπέρης, Σιδερής Γ. 11 (3), Βλαδίτσης 2, Δολιανίτης 4 (1), Δελλής 2, Κοσμάς 5 (1), Γιαννάκης 10 (2), Σιδερής Ν. 4, Σιδερίδης 3 (1), Κόρετς 5 (1), Θεοφανάκης.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Κουρκουτσάκης 8 (1), Ιωακειμίδης 6, Φώτσης 3 (1), Βαρσάμος 6, Σπυριδάκης, Πλακογιαννάκης, Αντωνόπουλος 17 (5), Τρίχας 10, Τσούπρος 15, Ζευκιλής 4, Αγγελόπουλος 3, Κούργιας 2.

Η Βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1.Αιγάλεω 48 (24-0)
2.Ιωνικός ΝΦ 44 (20-4)
3.Ηλυσιακός 41 (17-7)
4.Αργοναύτης 40 (16-8)
5.Χαλάνδρι 38 (14-10)
6.Ηλιούπολη 37 (13-11)
7.Αχαρνής  36 (12-12)
8.Ποσειδών Νέου Ψυχικού 36 (12-12)
9.Πεύκη 35 (11-13)
10.Σπόρτιγκ 33 (9-15)
11.Τυφώνας 32 (8-16)
12.Κουκάκι 30 (6-18)
13.ΟΦΗΗ 29 (5-19)
14.Προμηθέας Χαλανδρίου 25 (1-23)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Α’ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής

Ολοκληρώθηκε η τρίτη αγωνιστική της Α’ ΕΣΚΑ, με τις Πεύκη και Αγία Παρασκευή να είνα…