Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Α’ ΕΣΚΑ: Φιέστα για Αιγάλεω! Τα ζευγάρια των πλέι οφ

Α’ ΕΣΚΑ: Φιέστα για Αιγάλεω! Τα ζευγάρια των πλέι οφ

Αποτελέσματα 26ης και τελευταίας αγωνιστικής

ΑΟΚ Χαλάνδρι-Ηλυσιακός 85-61
Αιγάλεω-Αχαρνής 91-64
ΟΦΗΗ-Ιωνικός ΝΦ 85-90
Ηλιούπολη-Αργοναύτης 74-70
Ποσειδών-Προμηθέας 78-75
Κουκάκι-Τυφών 81-88
Σπόρτιγκ-Πεύκη 54-61

Απευθείας άνοδος για Αιγάλεω

Πλέι οφ: Ιωνικός ΝΦ-ΑΟΚ Χαλάνδρι (2-0), Ηλυσιακός-Αργοναύτης (1-1)

ΑΟΚ Χαλάνδρι 85
Ηλυσιακός 61

Διαιτητές: Καλδίρης, Τσολάκος, Παπαδόπουλος

Δεκάλεπτα: 27-16, 54-32, 66-46, 85-61.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης 6 (2), Βαλληνδράς 6, Φρίμας, Κονδύλης 24 (4), Ζουμής, Μωραΐτης 3, Δημητριάδης 9, Αμπελάς 13 (1), Μορφονιός 21 (3), Λαζαρίδης, Πουλής 1, Αυδής 2.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 2, Ιωακειμίδης, Αγγελόπουλος 1, Φώτσης 16 (2), Βαρσάμος 6, Κούργιας 6, Πλακογιαννάκης 2, Αντωνόπουλος 9 (2), Τσιαμπάς, Τρίχας 7, Τσούπρος 9 (1), Ζευκιλής 3.

Αιγάλεω 91
Αχαρνής 64

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Χρηστίδης, Χριστοδουλάκης

Δεκάλεπτα: 19-16, 47-29, 73-45, 91-64.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 4, Μπάρδας 10 (1), Tσαμπής 3 (1), Καράβολας 30 (3), Κούρτης 2, Κουκουράβας 6 (1), Οικονόμου 12, Μαυράκης, Ναυπλιώτης 5 (1), Καλλινικίδης 15 (2), Μούγιος 4, Ντόκος.

ΑΧΑΡΝΗΣ (Σουρμελής, Γεωργογάλας): Ροδόπουλος, Ζέρβας 5, Δέδες 3 (1), Γραμμένος 2, Λουγιάκης 4, Χριστοφάκης 7 (1), Ιγγλέζος 10 (2), Κακουλίδης Σ. 3 (1), Λίτσος 13, Κακουλίδης Π. 2, Στρατομήτρος 13 (3), Βεκρής 2.

ΟΦΗΗ 85
Ιωνικός ΝΦ 90

Διαιτητές: Καραβίτης, Αναστασίου, Κοτσώνης

Δεκάλεπτα: 26-21, 41-41, 57-67, 85-90.

ΟΦΗΗ (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 11, Δρακόπουλος 17 (4), Ροΐδης 4, Τσίτος 8 (2), Σπηλιόπουλος 9 (1), Παπαδόπουλος, Νικολαΐδης 21 (3), Μαργαρώνης, Μανιός 1, Δουβλίδης 2, Καλαποθαράκος 3 (1), Λοΐζος 9 (1).

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 22 (6), Αρχος, Φωτητζόγλου, Γρύλλης 16 (2), Μουμπάρακ, Κουμουνδούρος 14, Τσουβελεκάκης 9 (3), Χριστόδουλος 29.

Ηλιούπολη 74
Αργοναύτης 70

Διαιτητές: Σώμος, Σπυρόπουλος, Τεφτίκης

Δεκάλεπτα: 22-20, 45-35, 58-55, 74-70.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 17 (1), Κονίτσης, Βάβουλας, Κούκουρας 9, Τσιάκος 7 (1), Κριεκούκης 9 (3), Καπερώνης, Κανταράκιας 22, Μαντάς 10, Τζαγισβίλι.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (Γιαννακόπουλος, Αβραμίδης): Χωματάς 5, Αρτουσένκο, Μητσάκης, Σβάρνας 1, Συγγούνας Δ. 2, Συγγούνας Ε., Μπατάλης, Ζερβός 29 (1), Τρικαλιώτης 12 (2), Σιώμος 11, Παπουτσής 10 (1), Κόρβινγκτον.

 

Ποσειδών 78
Προμηθέας 75

Διαιτητές: Σκούτας, Φραγκούλη, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 19-21, 41-36, 59-55, 78-75.

ΠΟΣΕΙΔΩΝ (Ζήβας): Βουλγαράκης, Δαμίγος 8 (2), Τζελέπης 3 (1), Τσιγκάκος, Τσέλιος 14 (4), Μπαρμπαρής, Βοντετσιάνος, Γεραμάνης, Δελής 14, Πανταζής 6, Ζαρμακούπης 28 (1), Σμυρλής 5 (1).

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (Αναστασόπουλος): Ασημακόπουλος 22 (2), Αποστόλου 22 (3), Αλεβιζάκης 4, Καπογιαννάτος 2, Χιώτης 3 (1), Ιμαριάγκμπε 4, Κοκορόγιαννης 18 (2).

Κουκάκι 81
Τυφών 88

Διαιτητές: Μαγκλογιάννης, Τσαχάκης, Αθανασόπουλος

Δεκάλεπτα: 32-20, 44-45, 56-64, 81-88.

ΚΟΥΚΑΚΙ (Δημητρακόπουλος, Βεζιρτζόγλου): Κόρετς, Καμπέρης 2, Γκάτζο, Σιδερής Γ. 11 (3), Βλαδίτσης 8, Δελλής 8, Κοσμάς 5, Γιαννάκης 22 (5), Σιδερής Ν. 2, Μοσχονάς 17 (2), Ρακιντζάκης 2, Θεοφανάκης 4.

ΤΥΦΩΝ (Ζωντός): Παπαποστόλου, Δρακόπουλος, Φωτιάδης 13 (2), Νιφόρας, Λυμπέρης, Πετριανίδης, Σπανός, Παπαδημητρίου 18 (2), Πρίφτης 7 (1), Δόξας 21 (1), Λαζαρίδης 15 (3), Παπαγιαννόπουλος 14.

Σπόρτιγκ 54
Πεύκη 61

Διαιτητές: Θεονάς, Γιακείμη, Ορφανός

Δεκάλεπτα: 13-17, 20-31, 39-49, 54-61.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης, Δήμου): Αρναουτάκης, Τζουμάκας, Πλεσιώτης, Μανωλίτσης, Καλογήρου, Μπουγιούρης, Τάσιος, Μιλούσης, Καραμπάτος, Γαλάνης, Βισνιέβσκι.

ΠΕΥΚΗ (Μαρίνος, Τσιασιώτης): Πατωνίδης, Παπαδάκης, Αθανασιάδης, Μαντζανάς, Χασάπης, Τασιόπουλος, Σημαιόπουλος, Δρικόγιας, Παγίδας, Σιδερής, Φιλιππόπουλος, Ανδρουλάκης.

 

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Α’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Την νίκη της αγωνιστικής πέτυχε το Πικέρμι κερδίζοντας την πρωτοπόρο και αήττητη Αγία Παρα…