Κεντρική Β' Εθνική Β’ Εθνική: “Μάχη” στο Αιγάλεω!

Β’ Εθνική: “Μάχη” στο Αιγάλεω!

Το ντέρμπι ανόδου στο Αιγάλεω μεταξύ του Διαγόρα Δρυοπιδέων και του Πανερυθραϊκού ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής του ομίλου του Νότου της Β’ Εθνικής. Οι γηπεδούχοι καλούνται να υπερασπιστούν την έδρα τους και να διατηρηθούν στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, αφήνοντας αρκετά πίσω την ομάδα του κόουτς Χουχουλή. Η χθεσινή (3/3) νίκη του Ιπποκράτη στην έδρα του Τρίτωνα δεν αφήνει περιθώρια για “στραβοπάτημα” στον Διαγόρα.

Ο Ιωνικός Νικαίας αναμένεται να έχει εύκολο έργο στην έδρα του κόντρα στον Πανελευσινιακό, ενώ στο ντέρμπι της… ουράς η Δάφνη Δαφνίου υποδέχεται τον Ίκαρο Ν. Σμύρνης.

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής

Τρίτωνας – Ιπποκράτης 73-74

ΔΓ Γ. Παπασιδέρης 17:00 Κορωπί-ΑΕΝ Κηφισιάς Αποστολίδης-Μπούκας (Τζουβάρας)

Στ. Βενέτης 17:00 Διαγόρας Δρυοπ.-Πανερυθραϊκός Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας (Κουλούρης)

Ζωγράφου 17:00 ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας Σκούτας-Λύρας (Λιμνιάτης)

Μάνδρας 17:00 ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρος-ΚΑΟ Κορίνθου Δαρλαμήτσος-Νάστος (Ηπιώτης)

Δύο Αοράκια 17:00 Ηράκλειο ΟΑΑ-Παγκράτι Δημόπουλος-Καρακάσης (Ναλετάκης)

ΔΑΚ Νίκαιας 18:00 Ιωνικός Νίκαιας-Πανελευσινιακός Σπυρόπουλος Σπ.-Γρίβα (Ζερβούδης)

1ο Δ, Χαϊδαρίου 17:00 Δάφνη Δαφνίου-Ίκαρος Ν. Σμύρνης Χρηστίδης Ηλ.-Φραγκούλη (Σταύρου)

Η Καβάλα έχει ρεπό σήμερα (4/3) στην 20η αγωνιστική του ομίλου του Βορρά της Β’ Εθνικής, με τον Χαρίλαο Τρικούπη να έχει την ευκαιρία να επιστρέψει στην κορυφή και στα θετικά αποτελέσματα με διπλό στην έδρα της Ασπίδας Ξάνθης.

Τον ίδιο δρόμο θέλουν να ακολουθήσουν κι οι Ίκαροι Σερρών, οι οποίοι πιο δύσκολο έργο, καθώς δοκιμάζονται στην έδρα του Ερμή Λαγκαδά.

Το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής:

Χ. Χριστοδούλου 17:00 Ασπίς Ξάνθης-Χαρίλαος Τρικούπης Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι. (Σαλικίδης)

ΔΑΚ Αγρινίου 17:00 ΑΟ Αγρινίου-ΓΑΣ Χαλκηδόνας Κρεσταινίτης-Λογοθέτης (Μπέστιας)

Ανατόλια 17:00 ΣΑΑΚ Ανατόλια-ΣΑ Στρατωνίου Μαντήλας –Ντούρας (Παπαγεωργίου)

ΔΑΚ Πεύκων 17:00 Μαχητές Δόξας Πεύκων-Γ Φαρσάλων Παπαγερίδης-Εκιζογλου (Δροσόπουλος)

Λαγκαδά 17:00 ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά-Ίκαροι Σερρών Φακίτσας-Ξέρας (Σιμητόπουλος)

ΔΑΚ Κοζάνης 17:00 ΓΣ Ελιμείας-ΚΣ Γέφυρας Τσουμαχίδης-Δολγύρας (Κηπουρίδης)

Παλαμά 17:00 Τιτάνες Παλαμά-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου Τζίμα-Καρκαλέτσης (Γκαρτζονίκας)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δειτε επισης

Σορώτος : “Το επάγγελμα του προπονητή στην Ελλάδα είναι το μεγαλύτερο λάθος…”

O Κώστας Σορώτος δεν έχει διστάσει ποτέ να εκφράσει την άποψη του και γι ακόμη μία φορά το…