Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής!

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 24ης αγωνιστικής!

Δύο νίκες μακριά από την άνοδο στην Α’ ΕΣΚΑΝΑ βρίσκεται η ΑΕ Καλλιθέας, η οποία επικράτησε εκτός έδρας του Ερμή Αργυρούπολης και διατηρήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας της Β’ ΕΣΚΑΝΑ. Νίκη και για τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου, ο οποίος ελπίζει σε στραβοπάτημα της ομάδας της Καλλιθέας στις τελευταίες δύο στροφές του πρωταθλήματος.

Τα αποτελέσματα:
ΑΟΝΑ-Ελευθερία Μοσχάτου 53-59
Φιλία Περάματος-Πήγασος Κορυδαλλού 43-66
ΕΑ Νίκαιας-Αιξωνή 59-47
Ταταύλα-Φοίνικας Πειραιά 71-70 (παρ), 64-64 (κ.αγ.)
Λέων Μοσχάτου-Ερμής Περάματος 47-67
Αστέρας Αγ.Δημητρίου-Σούρμενα/Ελληνικό 73-58
Ερμής Αργυρούπολης-ΑΕ Καλλιθέας 41-53

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  43-66
Διαιτητές : Πέππας Δ. – Πέππας Γ.
Διαιτητές : 17-21,25-35,30-54,43-66
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος Εμμ.): Καρτζόγλου 15 (1), Γουρνάς 1, Βελισσαράκος 9 (1), Στουραϊτης 6 (2), Λαδάς 2, Ρεπάνης 4, Καρμίρης 6 (1), Λάσκαρης
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης, Κουκιάς):  Σέργης 3 (1), Αντιπάτης 14, Μπακάλης 8 (1), Στεφανής 14 (2), Κωνσταντόπουλος 8, Γαγλίας, Τσεμπελής 1, Δημακαρέας 6, Παπαγιαννακόπουλος 12.

ΑΟΝΑ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 53-59
Διαιτητές : Πηλοίδης Αν. – Καρύκας
Δεκάλεπτα : 14-08, 29-24, 34-37, 53-59
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος , Πέρρος) :Κόγκας 19(5) , Φλέγκας 12(2), Αγγλόπουλος 5, Παπαδάκης 6, Μαρκόπουλος 4 , Λουπάσης 4, Ψάλτου 3
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου) :  Γιαμπάνης 6, Μαρκουίζος 12, Παυλιάς 8(2), Δέλιος 9(3) , Βασιλείου 10 , Τζαφέρης 2, Νικολαίδης 3(1) , Κρεμαστούλης 2 , Γιαννόπουλος Θ. 3(1), Φελλάς 4.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ –  ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 56-44
Διαιτητές : Δελγαραμμάτικας , Τζίμης
Δεκάλεπτα : 19-22, 35-28, 46-33, 56-44
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης , Σιρόγλου): Κογιώνης 8. Παυλίδης , Αγγελόπουλος 6(2), Ντώνη 7(1) , Μουστάκος Ι. 6, Βαρλάς , Σκοπελίτης 11,  Ιωαννίδης 6, Μενεξής 2 , Κουτρομπίλας 4, Τσιριγώτης 2, Γιανδήμας 4
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού, Κλάδης ): Ζούπα Αλ.,  Μωραίτης , Γιαννόπουλος , Γκούμας 9(2) , Παπανικολάου 3(1), Ψημάδης 2 , Κάππος 3 , Χατζηπαναγος 8, Τσουραπάκης , Ζούπας Αν. 14(3), Παπαχατζής 3(1) , Μπαλντούκας 2.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  73-58
Διαιτητές : Παυλόπουλος Αυγερινός
Δεκάλεπτα : 22-07, 43-24, 57-37, 73-58
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Μαγγιώρος): Παπατρέχας 5(1), Φωστέρης  , Ζαχαρόπουλος 7 , Λούκος 23(4), Κασσάνος 3, Δούβος 4 ,  Ζάβρας 18(1), Κουκουβάκης , Μητρογώγου, Ακρίβος 8(1) , Μουζάκης 5(1), Χατζηδημητριάδης
Ε Σ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Καράλης) : Καρασούλος ,  Κουτσαύτης 6(1) , Κατσικάκης , Λεβαδείτης 5(1) , Ζέρβας 9, Σουργιάς 1, Καράλης 9, Μαρόπουλος 17, Μπολουδάκης 3, Σπύρου 8(1).

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. –ΠΕΡΑΜΑ  47-66
Διαιτητές : Μαίμου , Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 16-14, 23-29, 33-50, 47-66
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος): Αλεξίου 11, Καρασούλας 2, Μαντζώρος 2, Δαουτάκος 2, Κοντούζογλου 7(1) ,Βάσσης , Μαυράκης 2, Βασιλάκος 5(1) , Κετέμα 3(1), Πάσμα 6, Ιγιάμου 7, Ρούτσης.
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Κερασίδης , Μπαμπούνης , Κουμπούρας 13(1), Κατσικάδης 2, Φαραντάτος ,  Φιλίππου 3(1), Αρώνης 20(2) , Παπαδάκης , Ιωάννου 8, Γεράνιος 10,  Σαγρής 11(1).

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.   71-70παρ.  (64-64κ.α)  
Διαιτητές: Τσαχάκης-Αθανασόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-16, 26-38, 44-55, 64-64κ.α. , 71-70παρ.
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Φράγκος 1, Σωτηρίου, Αβανίδης 14(2), Μαστρογιάννης 2, Κουτσουβάς 19(1), Αγραπίδης 3(1), Χεργκελετζής 4, Ραζής 5, Χουλιάρας 11, Αγγελής 5, Μπαιρακτάρης 7(1).
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ (Γαζής): Καρατζής 8(1), Πετρόπουλος 4, Γαζής 6(1), Βλαχάκης 21(3), Ευσταθίου 14, Μοναχός 6, Πιστιόλης 2, Μπούζης, Ντάσκας, Λέσι 9(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 41-53
Διαιτητές: Πηλοΐδης, Τηγάνης Ι.
Δεκάλεπτα: 17- 14, 28-20, 35-30, 41-53
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ.  (Καλαντζής, Φράγκος): Λόης 2, Ψιακής, Τσεπαπαδάκης 5(1), Μωυσίδης 11(1), Βλάχος , Παπαδημητρίου, Αλεξανδράκης 9, Καλούδης 3(1), Γκίτσας, Μενιουδάκης 3, Κακάλης 2, Ρόζος 6(1).
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας): Κιούσης 6(1), Σμυρνής 5(1), Δουτσίνης, Τσελεπίδης 2, Μούστα 14, Λαζαρίδης 5, Κονταρίνης, Τσιμπούκης 13(1), Καραγεώργης 8, Κικής.

Η βαθμολογία (σε 24 αγώνες)

1.ΑΕ Καλλιθέας 44 (20-4)
2.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 44 (20-4)
3.Ερμής Περάματος 42 (18-6)
4.Ταταύλα 38 (14-10)
5.Ελευθερία Μοσχάτου 38 (14-10)
6.ΑΟΝΑ 38 (14-10)
7.ΕΑ Νίκαιας 38 (14-10)
8.Πήγασος Κορυδαλλού 36 (12-12)
9.Σούρμενα Ελληνικό 35 (11-13)
10.Ερμής Αργυρούπολης 34 (10-14)
11.Λεων Μοσχάτου 31 (7-17)
12.Αιξωνή 29 (5-19)
13.Φιλία Περάματος 29 (5-19)
14.Φοίνικας Πειραιά 28 (4-20)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ακαδη…