Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής!

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 23ης αγωνιστικής!

Στην κορυφή της βαθμολογίας βρέθηκε η ΑΕ Καλλιθέας, η οποία επικράτησε άνετα εντός έδρας του Αστέρα Αγίου Δημητρίου με 82-65, παίρνοντας παράλληλα και τη διαφορά. Όσον αφορά τον τρίτο Ερμή, ηττήθηκε από την ΕΑ Νικαίας κι έχασε κι άλλο έδαφος στη μάχη της ανόδου.

Τα αποτελέσματα:
Ερμής Περάματος-ΕΑ Νίκαιας 67-77
ΑΕ Καλλιθέας-Αστέρας Αγ.Δημητρίου 82-65
Πήγασος Κορυδαλλού-Ερμής Αργυρούπολης 66-57
Αιξωνή-ΑΟΝΑ 53-75
Φοίνικας Πειραιά-Φιλία Περάματος 60-52
Ελευθερία Μοσχάτου-Ταταύλα 70-65
Σούρμενα/Ελληνικό-Λέων Μοσχάτου 66-74

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. 82-65
Διαιτητές: Σκούτας,Τσολάκος
Δεκάλεπτα : 18-18, 47-40 65-5, 82-65
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας) : Κιούσης 24(5), Σμυρνής 5(1) , Δουτσίνης , Τσελεπίδης 13, Μούστα 11, Λαζαρίδης 12(2). Λάμπρου 5, Κονταρίνης 10(2), Τσιμπούκης, Καραγιώργης 2.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΔΗΜ. (Κάσσης, Μαγγιώρος) : Παπατρέχας 3, Φωστέρης 19(2), Ζαχαρόπουλος 11, Κασσάνος 5, Ζάβρας 10, Κουβακάκης 4, Νοίδης , Ακρίβος 8(1) , Μουζάκης 5.

ΠΕΡΑΜΑ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 67-77
Διαιτητές : Πέππας Δ., Πέππας Γ
Δεκάλεπτα 21-21 , 31-45, 50-60,67-77
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας, Πασαγιάννης): Κερασίδης , Μπαμπούνης 4, Κουμπούρας 13(1), Κατσικάδης, Κουντούρης 5(1), Φιλίππου 14(2), Αρώνης 11(1), Κάτρης 2, Ιωάννου 5(1), Γεράνιος 2, Σαγρής 11.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης, Σιρόγλου): Κογιώνης , Παυλίδης, Αγγελόπουλος 18(3), Ντώνη 18(6), Μουστάκος Ι., Μενεξής 3, Σκοπελίτης 5, Ιωαννίδης 13, Μουστάκος Ε,. Κουτρομπίλας 6 ,Τσιριγώτης 1, Γιανδήμας 13.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. – ΤΑΤΑΥΛΑ 70-65
Διαιτητές : Τσαλίκης , Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 15-17 , 38-27 , 61-40 , 70-65
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Παπαναστασίου, Τσαραπατσάνης ): Γιαμπάνης 2, Μαρκουίζος 17, Παυλιάς 10 (2), Δέλλιος 14 (2), Φελλάς 3 (1), Βασιλείου 10, Τζαφέρης , Λύτρας 2, Νικολαϊδης 1, Κρεμαστούλης 6 (1), Γιαννόπουλος Θ. 5, Γιαννόπουλος Μ. .
ΤΑΤΑΥΛΑ ( Φαρμάκης ) : Φράγκος 11, Χλέπος 3 (1), Μαστρογιάννης , Κουτσουβάς 3, Χεργκελετζής 23 (3), Αγραπίδης 3, Αβανίδης 7 (1), Ραζής 12 (1), Χουλιάρας , Αγγελής 3 (1), Μπαϊρακτάρης .

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 60-52
Διαιτητές : Χρηστίδης Π., Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα : 16-14, 29-27, 50-41, 60-52
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Γαζής): Καρατζής 8, Πετρόπουλος 6, Γαζής , Βλαχάκης 20(2), Ευσταθίου, Μοναχός 2, Πιστιόλης 1 , Μπούζας 2, Ντάσκας , Λέσι 21(3) , Σουλάϊ
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος) : Δασσκξαλούδης 9 , Καρτζόγλου 9(1) , Γουρνάς 11, Βελισσαράκος 2, Στουραίτης , Λαδάς 7(1), Ρεποάνης 7(1) , Καρμίρης 7(1), Λάσκαρης.

ΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ –ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. 66-74
Διαιτητές : Αποστολίδης Τεφτίκης
Δεκάλεπτα : 20-27 , 38-43, 54-55, 66-74
Διαιτητές : Αποστολίδης Τεφτίκης
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Μαγγιώρος) : Καρασούλος 3(1), Μαγγωνάκης 18(1), Λεβαδείτης 3 , Κουτσαύτης , Ζέρβας 2 , Αδαμόπουλος 3 (1), Σουργιάς ,Καράλης 5, Μαρόπουλος 13, Μπολουδάκης 19(2).
ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος) :Αλεξίου , Καρσαούλας 5, Δαουτάκος 3(1), Κοντούζογλου 12(2), Βάσης 2, Μαυράκης 7 , Βασιλάκος 6(1), Κετέμα 5 , Πάσμα 14(1), Ιγιάμου 18, Ρούτσης 2.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ 66-57
Διαιτητές : Γιακείμη, Ορφανός Μ.
Δεκάλεπτα : 14-12, 25-22, 43-36, 66-57
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης, Κουκιάς) : Σέργης, Αντιπάτης 7 (1), Μπακάλης 2, Ζάχαρης, Στεφανής 17(3), Κωνσταντόπουλος 13 (1), Μισαηλίδης, Τσεμπελής 19 (2), Δημακαρέας , Παπαγιαννακόπουλος 8
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ : (Καλαντζής, Φράγκος) : Λόης 4, Ψιάμης, Τσεπαπαδάκης 4(1), Μωυσίδης 16 (2), Βλάχος, Παπαδημητρίου, Αλεξανδράκης 15 (2), Καλούδης 6 (2), Γκίτσας, Μενιουδάκης 3, Κάκαλης 3, Ρόζος 6 (2).

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΟΝΑ 53-75
Διαιτητές : Φασόλης Κούλης Χ.
Δεκάλεπτα : 19-18, 34-33, 42-59, 53-75
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού Κλάδης): Ζούπα , Μωραίτης 4, Σέϊφερ 6(2) , Γκούμας 10(2) , Παπανικολάου 5 , Ψημάδης 6, Κάππος 2, Χατζηπανάγος 4, Τσουραπάκης 2, Ζούπα Α. 7(2) , Παπαχατζής 2, Μπαλντούνης 5(1).
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος , Πέρρος): Κόγκας 18(6), Αποστολάκης 1, Φλέγκας 4, Αγγλόπουλος 4, Νικολάκης 3(1) , Παπαδάκης 27, Παπαγιαννόπουλος , Φατούρος 3(1) , Λουπάσης 6(2) , Ψάλτου , Μένταυλος 4, Αρνόκουρος 5.

Η βαθμολογία (σε 23 αγώνες)

1.ΑΕ Καλλιθέας 42 (19-4)
2.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 42 (19-4)
3.Ερμής Περάματος 40 (17-6)
4.ΑΟΝΑ 37 (14-9)
5.Ταταύλα 36 (13-10)
6.Ελευθερία Μοσχάτου 36 (13-10)
7.ΕΑ Νίκαιας 36 (13-10)
8.Πήγασος Κορυδαλλού 34 (11-12)
9.Σούρμενα Ελληνικό 34 (11-12)
10.Ερμής Αργυρούπολης 33 (10-13)
11.Λεων Μοσχάτου 30 (7-16)
12.Αιξωνή 28 (5-18)
13.Φιλία Περάματος 28 (5-18)
14.Φοίνικας Πειραιά 27 (4-19)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ακαδη…