Κεντρική NBA Νίκη για Κινγκς με καλό Κουφό! Θρίαμβος για Σίξερς (vids)

Νίκη για Κινγκς με καλό Κουφό! Θρίαμβος για Σίξερς (vids)

kosta koufos kings

Νίκη για τους Κινγκς με θετικό Κουφό, θρίαμβος για τους Σίξερς στην έδρα των Καβαλίερς! Ανεβαίνουν οι Λέικερς.

Ο Μπογκντάν Μπογκντάνοβιτς σημείωσε 23 πόντους και ο ΝτεΑρόν Φοξ πρόσθεσε 21, βοηθώντας τους Κινγκς να νικήσουν στην παράταση με 116-111 το Μπρουκλιν στο Σακραμέντο. Πολύ καλή η εμφάνιση του Κώστα Κουφού, αν και δεν αγωνίστηκε στα τελευταία λεπτά του αγώνα και στην παράταση. Ο Ελληνας σέντερ σημείωσε 6 πόντους (3/6 δίποντα), μάζεψε 11 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, είχε 1 κλέψιμο, 1 κόψιμο στα 20 λεπτά που έπαιξε.

Θρίαμβο πανηγύρισαν οι Σίξερς στο Κλίβελαντ, επικρατώντας με 108-97 των Καβαλίερς, παρά την νέα τρομερή εμφάνιση του ΛεΜπρόν! Κορυφαίος σκόρερ των νικητών ήταν ο Ρέντικ με 22 πόντους, ενώ double double έκανε ο Έμπιντ με 17 πόντους και 14. Ο «βασιλιάς» τελείωσε το ματς με 30 πόντους, ενώ είχε 9 ριμπάουντ και 8 ασίστ.

Νίκη με συνοπτικές διαδικασίες με σκορ 131-113, πανηγύρισαν οι Λέικερς στο Μαιάμι απέναντι στους Χιτ. Κορυφαίος σκόρερ για την ομάδα του Λος Άντζελες, ήταν ο Τόμας με 29 πόντους, ενώ για τους Χιτ, ο Ουέιντ που πέτυχε 25 πόντους, με τον Ντράγκιτς να σημειώνει 19.