Κεντρική Διεθνή Ευρωλίγκα Αρμάνι Μιλάνο – Ρεάλ Μαδρίτης 77-88

Αρμάνι Μιλάνο – Ρεάλ Μαδρίτης 77-88

jaycee carroll real madrid armani olimpia milano

Σε τροχιά τετράδας παρέμεινε η Ρεάλ Μαδρίτης, καθώς νίκησε εύκολα την Αρμάνι Μιλάνο στην Ιταλία με 88-77 για την εικοστή έκτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα. Η ισπανική ομάδα πήρε τα ηνία του σκορ από την αρχή της αναμέτρησης, είχε τον έλεγχο του αγώνα και πήρε τη 16η της νίκη.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε εξαιρετικά την αναμέτρηση και τρία λεπτά μετά το τζάμπολ η “Βασίλισσα” πήρε διψήφιο προβάδισμα (2-12). Η Αρμάνι Μιλάνο αντέδρασε και μείωσε τη διαφορά στους 3 (15-18), αλλά η ισπανική ομάδα με επί μέρους σκορ 7-2 ανέβασε και πάλι τον δείκτη τη διαφορά (17-25).

Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο δεκάλεπτο κατάφεραν να μαζέψουν ξανά τη διαφορά στους τρεις πόντους (27-30), αλλά και πάλι η ομάδα του Πάμπλο Λάσο βρήκε τις λύσεις και απάντησε και ανέβασε ξανά τη διαφορά πάνω από τους δέκα πόντους (36-49). Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι. Η εικόνα παρέμεινε ίδια και στο τέλος της τρίτης περιόδου η διαφορά έμεινε στα ίδια επίπεδα (54-68).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Ρεάλ Μαδρίτης διαχειρίστηκε το προβάδισμα της και πανηγύρισε στο τέλος τη νίκη με 88-77.

Τα δεκάλεπτα: 17-25, 36-49, 54-68, 77-88
ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ (Πιανιτζιάνι): Γκάουντλοκ 11 (1), Μίτσοφ 10 (2), Πάσκολο, Ταρζέφσκι 5, Κουζμίνσκας 11 (1), Τσιντσιαρίνι 7 (1), Κουζίν, ΕμΜπαγιέ, Μπερτανς 8 (2), Τζέρελς 18 (4), Γκουντάιτις 7
ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ (Λάσο): Κοζέρ 3, Ραντλ 5 (1), Ράντολφ 9 (1), Ρούντι 9 (3), Καμπάτσο 14 (3, Αγιόν 15, Κάρολ 12 (2), Ταβάρες 6, Τόμπκινς 5 (1), Τέιλορ 10 (2)

Ο κόουτς Μπαρτζώκας άνοιξε τα χαρτιά του

Έτσι θα παίξει το… ελληνικό πόκερ ο Μπαρτζώκας. Το ματς με τον Προμηθέα ήταν εξίσου αδιάφο…