Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής

Συνέχεια στην εντυπωσιακή του πορεία στο φετινό πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έδωσε ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας, Αστέρας Αγ. Δημητρίου, ο οποίος επικράτησε εκτός έδρας της Ελευθερίας Μοσχάτου με 70-58, για τη 17η αγωνιστική κι ανέβηκε στο 15-2.

Τα αποτελέσματα:
Πήγασος Κορυδαλλού-Ερμής Περάματος 72-85
Φοίνικας Πειραιά-Αιξωνή 57-59
Ταταύλα-ΑΟΝΑ 67-70
Φιλία Περάματος-ΕΑ Νικαίας 56-59
Ερμής Αργυρούπολης-Λέων Μοσχάτου 57-47
Ελευθερία Μοσχάτου-Αστέρας Αγ.Δημητρίου 58-70
ΑΕ Καλλιθέας-Σούρμενα/Ελληνικό 71-65

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 71-65
Διαιτητές : Στρέμπας , Τσουραπάς
Δεκάλεπτα : 15-20, 39-41, 54-53, 71-65
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας): Κιούσης , Σμυρνής 7(1), Δουτσίνης 15(2), Κονταρίνης 3(1), Μούστα 12, Λαζαρίδης 21(5) , Τσιμπούκης 3(1) , Καραντανάς 4, Λάμπρου 4 , Καραγιώργης 2
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης Καράλης): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 20(2) , Κουτσιαύτης 5(1) , Καράλης 6, Λεβαδείτης , Ζέρβας 4, Αδαμόπουλος 12, Σουργιάς 3(1), Μαρόπουλος 6, Μπολουδάκης 7(1) , Σπύρου 2.

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 56-59
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα: 15-14, 31-29, 42-45, 56-59
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος Εμμ.) :Δασκαλούδης 14 ,Καρτζόγλου 2, Πλατσικούδης , Γουρνάς 4, Ντακούλιας 16(1), Βελισσαράκος 6,Λαδάς 3(1) Ρεπάνης 5(1), Καρμίρης 3(1),Σπυρίδωνος 3
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης Σιρόγλου) : Κογιώνης 9, Παυλίδης , Αγγελόπουλος 7 , Ντώνη 10(2) , Μουστάκος , Βαρλάς 5(1), Σκοπελίτης 10, Ιωαννίδης 6, Μουστάκος Ε., Κουτρομπίλας 8(1) , Χριστοφοράτος , Γιανδήμας 4.

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. -ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. 57-47
Διαιτητές : Γαρίνη Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα : 18-14, 25-27, 40-38, 57-47
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ (Καλαντζής , Φράγκος) : Παπαδημητρίου 13(4), Λόης, Γκίτσας, Τσεπαπαδάκης 3(1), Μωυσίδης 10(2), Βλάχος 9, Καρανδρέας 8, Καλούδης 5(1), Μενιουδάκης 2, Παλουκάκος 2, Κακάλης, Ρόζος 5(1)
ΛΕΟΝΤΑΣ (Ιμπραημάκης , Ματζώρος ): Αλεξίου, Μαντζώρος, Δαουτάκος 5, Κοντούζογλου 7(1), Μαυράκης 11, Βασιλάκος 8(1), Κετέμα 6(1), Πάσμα 2, Ιγιάμου 8, Ρούτσης .

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. –ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. 58-70
Διαιτητές : Κάρδαρης Γιαννακόπουλος
Δεκάλεπτα : 22-15 , 31-37 , 43-52 , 58-70
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου , Γιαμπάνης) : Ζαρκαδούλας 10 (1), Γιαμπάνης 4, Παυλιάς 12 (2), Δέλλιος 13 (1), Φελλάς, Βασιλείου 9, Τζαφέρης , Λύτρας , Νικολαϊδης 7, Κρεμαστούλης 3 (1), Γιαννόπουλος Θ.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης Μαγιώρος) : Παπατρέχας 5 (1), Φωστέρης 12 (3), Ζαχαρόπουλος 15 (1), Λούκος 6, Ζάβρας 11 (2), Δούβρος 2, Κουκουβάκης 2, Νοίδης , Ακρίβος 9 (3), Μουζάκης 8.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. -ΑΙΞΩΝΗ 57-59
Διαιτητές: Αργυρούδης Τούσης
Δεκάλεπτα: 11-18, 28-30, 43-44, 57-59
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής, Μάρδας): Βλαχάκης 21(3), Πιστιόλης 10, Ευσταθίου , Καρατζής 4 , Μοναχός 6, Παπαδόπουλος 8, Nτάσκας 1 , Λέσι 7(2)
ΑΙΞΩΝΗ (Γκονουλού-Κλάδης): Ζούπας Α. 4, Μωραίτης 5(1), Σέιφερ 21(4), Γκούμας 3(1),Παπανικολάου, Ψημάδης , Κάππος 10, Χατζηπανάγος-Φλάμος 7, Ζούπα Ανδ, Παπαχατζής 5(1), Μπαλντούκας 4.

ΤΑΤΑΥΛΑ -ΑΟΝΑ 67-70
Διαιτητές: Aναστασίου Πηλοίδης Φ.
Δεκάλεπτα : 16-20, 27-36, 49-54, 67-70
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης) : Φράγκος 5(1), Χεργκελετζής 10, Αβανίδης 26(3), Κουτσουβάς 3, Αγραπίδης 3(1), Λουλούδης 6, Ραζής 4, Μπαϊρακτάρης 10
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος, Πέρρος): Κόγκας 17(3), Αποστολάκης 2, Φλέγκας 7, Αγγλόπουλος 3 , Παπαδάκης 10, Παπαγιαννόπουλος 8(2), Μαρκόπουλος 12, Λούπασης 5(1) , Αρνόκουρος 6(1).

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 72-85
Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Πετράκης Ι.
Δεκάλεπτα : 12-19, 26-36, 45-66, 72-85
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης , Κουκιάς) : Παναγόπουλος, Αντιπάτης 16(1), Μπακάλης 16 (1), Ζάχαρης, Στεφανής 16, Κωνσταντόπουλος 2, Μισαηλίδης, Τσεμπελής 16 (3), Παπαγιανακόπουλος 6
ΕΡΜΗΣ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Μπακογιάννης, Μπαμπούνης 8 (1), Κουμπούρας 14 (3), Κατσικάδης 2, Κουντούρης 12 (2), Φιλίππου 15 (1), Αρώνης 16 (1), Καϊρης 3 (1), Παπαδάκης, Ιωάννου 12, Γεράνιος 3, Σαγρής

Η Βαθμολογία (σε 17 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 32 (15-2)
2.Ερμής Περάματος 31 (14-3)
3.ΑΕ Καλλιθέας 30 (13-4)
4.Ελευθερία Μοσχάτου 27 (10-7)
5.Σούρμενα Ελληνικό 27 (10-7)
6.ΑΟΝΑ 27 (10-7)
7.ΕΑ Νίκαιας 27 (10-7)
8.Ταταύλα 26 (9-8)
9.Ερμής Αργυρούπολης 26 (9-8)
10.Πήγασος Κορυδαλλού 24 (7-10)
11.Λεων Μοσχάτου 21 (4-13)
12.Αιξωνή 20 (3-14)
13.Φιλία Περάματος 20 (3-14)
14.Φοίνικας Πειραιά 19 (2-15)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε γι ακόμη μία αγωνιστική η Ακαδη…