Κεντρική Elite League Μαρούσι – Ερμής Αγιάς 73-59

Μαρούσι – Ερμής Αγιάς 73-59

giorgos sourlis marousi

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε το Μαρούσι, καθώς επικράτησε εντός έδρας του Ερμή Αγιάς με 73-59 για τη δέκατη έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι μ΄αυτήν τους τη νίκη πήραν μεγάλη ανάσα και απομακρύνθηκαν από την επικίνδυνη ζώνη.

Το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι, καθώς οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ (20-19). Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση του και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 8 (39-31). Στο τρίτο δεκάλεπτο το Μαρούσι ήταν εκπληκτικό και εκτόξευσε τη διαφορά στους 17 (60-43). Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμα τους και κέρδισαν με 73-59.