Κεντρική NBA Η “μαγική” εμφάνιση του Αντετοκούνμπο στο Τορόντο (vid)

Η “μαγική” εμφάνιση του Αντετοκούνμπο στο Τορόντο (vid)

giannis antetokounmpo eric bledsoe

Double-double γι’ ακόμα μία φορά τη φετινή σεζόν στο NBA, έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Στην περιπετειώδη νίκη των Μιλγουόκι Μπακς επί των Ράπτορς στο Τορόντο, η οποία κρίθηκε στην παράταση με σκορ 122-119 (κ.α. 110-110), ο Έλληνας φόργουορντ σημείωσε 26 πόντους(11/21 δίποντα, 0/1 τρίποντα, 4/4 βολές) και μάζεψε 12 ριμπάουντ, ενώ είχε ακόμη έξι ασίστδύο κλεψίματα και ένα κόψιμο.

Τα “Ελάφια” υποχρέωσαν την ομάδα του Τορόντο στην πρώτη της ήττα έπειτα από επτά σερί νίκες, με τον Βαλαντσιούνας να στέλνει το παιχνίδι στην παράταση (110-110), σώζοντας αρχικά τους Ράπτορς, αλλά τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μιλά στην παράταση και να πετυχαίνει το πιο κρίσιμο σουτ του αγώνα, κάνοντας το 120-117, 12 δευτερόλεπτα πριν το τέλος.