Κεντρική Γ' Εθνική Γ’ Εθνική: Οι “γκρι” της 18ης αγωνιστικής

Γ’ Εθνική: Οι “γκρι” της 18ης αγωνιστικής

Στη 18η “στροφή” μπαίνει το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής Κατηγορίας και οι “μάχες” έχουν φουντώσει για τα καλά. Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης έκανε γνωστούς τους κομισάριους και τους διαιτητές των αναμετρήσεων του πρωταθλήματος.

Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Κυριακή 4 Μαρτίου

  • Π. Αλεξιώτισσας 17:00 Έσπερος ΑΟΠΑ-Οίαξ Ναυπλίου Σκαλτσής-Αργυρούδης (Κωστής)
  • Μελισσίων 17:00 ΚΑΟ Μελισσίων-ΕΣΚΔ Ν. Ιωνίας Ορφανός Ιορδ.-Καλαϊτζάκης (Δημητριάδης)
  • Β’ Κλ. Ιλίου 17:00 Ένωση Ιλίου-ΕΑ Πατρών Μαραγκάκης-Μυλωνάς (Παπαδόπουλος Στ.)
  • ΚΓ Λεχαίου 17:00 ΑΣ Ολυμπιάδα Λεχ.-Κεραυνός Αιγίου Λεκατσάς-Πατσατζόπουλος (Ελένης)
  • Κ. Αχαΐας 17:00 ΑΟ Αχαγιά 82-Απόλλων Σμύρνης Καρανικόλα Αλ.-Καρανικόλα Ελ. (Πίγκας)
  • Κοντόπευκου 17:00 ΚΑΠ-ΑΟ Καλαμάτα 1980 Ντάνος-Μαρίγλη (Φαλούκας)
  • Ακράτα 17:00 ΑΟ Ακράτα-ΑΟ Γλαύκος Αναστασίου-Ουσταμπασίδης (Κοκορδάτος)

2ος Όμιλος

  • Χαλκιοπούλειο 17:00 Έσπερος Λαμίας-ΠΟΚ Έσπερος Καρακώστας-Παζόλης (Βαρνάς)
  • Πετρούπολης 17:00 Άρης Πετρούπολης-ΑΟΚ Χανιά Μακρόπουλος-Ασλανίδης (Παππάς)
  • Χαλκ. Αναστασιάδη 15:00 ΑΕΕ Παναγίτσας-Βούρειος ΑΟΛ Χίου Κοτσίρης-Τηγάνης (Κάλφα)
  • Κοκκινιάς 17:00 Νίκη Αμαρουσίου-ΑΕ Πεντέλης Μαραμής-Αντωνιάδης (Δραμεσιώτης)
  • Βαρδινογιάννειο 17:00 ΟΦΗ-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Τσακαλογιάννης-Μαρινάκης (Ευαγγελινός)
  • Σχηματαρίου 17:00 Ερμής Σχηματαρίου-Άρης Νίκαιας Γεράνιος-Λάμπος (Δεσάρτης)

3ος Όμιλος

  • ΔΑΚ Δ. Βικέλας 17:00 ΑΟΚ Βέροιας-Νικόπολη Πρέβεζας Σιταρίδης-Αγραφιώτης Γρ. (Καλοτσής)
  • ΔΑΚ Πτολεμαΐδας 17:00 ΑΠΣ Πτολεμαΐδας-Φαίακας Κέρκυρας Παπαδόπουλος Χ.-Βασιλόπουλος (Μπαταούλα)
  • ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 17:00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΑΠΣ Φίλιππος Βέροιας Θεοδώρου-Γαζέτας (Χαραλάμπης)
  • ΔΑΚ Αγρινίου 14:30 ΓΕ Αγρινίου-Νίκη Βόλου Λαμπίρης-Μπακετέα (Μπέστιας)
  • Πολυκάστρου Κιλκίς 17:00 ΜΠΑΣ Εύαθλος Μακ.-Ίκαροι Τρικάλων Σελεβός-Κουκουλεκίδης (Ελευθεριάδης)
  • ΔΑΚ Πειραιά 17:00 ΑΣΑΑ Ζέφυρος 02-Πρωτέας Γρεβενών Ντόγκας-Χατζηχαρίσης (Δέλλας)

4ος Όμιλος

  • Ν. Σκοπού Σερρών 18:00 Ορφέας Ν. Σκοπού-Κένταυρος Καλλικράτειας Ζαχαριάδης-Λάλα (Γιαβρής)
  • Μαντουλίδης 18:00 ΜΑΣ Μαντουλίδης-ΧΑΝΘ Λουλουδιάδης-Πράτος (Λαδένης)
  • ΔΑΚ Ευόσμου 18:00 Αίας Ευόσμου-Αστέρας Σίνδου Πετανίδου-Δέλλας (Σακελλαρίου)
  • ΔΑΚ Κομοτηνής 18:00 ΑΕ Κομοτηνής-ΑΟ Πολύγυρου Μπακάλης-Γιαννούλης Α. (Γκουρτζελίδης)
  • ΔΑΚ Ελευθερούπολης 18:00 ΓΣ Ελευθερούπολης-ΑΣ Μακεδονικός Παπαδόπουλος Θ.-Ελευθεριάδης (Μπρίγκος)
  • ΜΕΝΤ 17:00 ΜΕΝΤ-ΓΑΣ Κομοτηνή Παργιανόπουλος-Λελούδας (Παραλυκίδης)
  • ΔΑΚ Καλαμαριάς 18:00 Απόλλων Καλαμαριάς-ΠΣ Ευκαρπίας Φουτζήλας-Γρεκός (Τζιοπάνος)
Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Δημήτρης Ιωαννίδης
Περισσότερα σε Γ' Εθνική

Δειτε επισης

Οι “ομορφιές” του 16χρονου Μακαρατζή στο ανδρικό του Λεύκιππου Ξάνθης! (VID)

Mία από τις βασικές κατευθύνσεις της φιλοσοφίας του Λεύκιππου Ορόσημο είναι η στήριξη, η β…