Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 16ης αγωνιστικής

Ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου επικράτησε εκτός έδρας του Λέοντος Μοσχάτου με 68-62 και παρέμεινε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας, έπειτα από 16 αγωνιστικές. Νίκη και για τον δεύτερο Ερμή Περάματος, ενώ η τρίτη ΑΕ Καλλιθέας δεν συνάντησε δυσκολίες κόντρα στην Ελευθερία Μοσχάτου.

Τα αποτελέσματα:
Σούρμενα/Ελληνικό
-Πήγασος Κορυδαλλού 83-79 (παρ), 70-70 (κ.αγ.)
Ερμής Περάματος-Φοίνικας Πειραιά 63-50
Αιξωνή-Ταταύλα 74-80
ΑΟΝΑ-Φιλία Περάματος 81-62
ΕΑ Νικαίας-Ερμής Αργυρούπολης 75-66
Λέων Μοσχάτου-Αστέρας Αγ.Δημητρίου 62-68
ΑΕ Καλλιθέας-Ελευθερία Μοσχάτου 79-55

ΛΕΟΝΤΑΣ ΜΟΣΧ. -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. 62-68
Διαιτητές : Τζίμης Πέππας Δ.
Δεκάλεπτα : 11-18, 22-29, 43-43, 62-68
ΛΕΟΝΤΑΣ (Ιμπραημάκης , Ματζώρος ) : Αλεξίου 6(2) , Μαντζώρος 2, Δαουτάκος 10(2), Κοντούζογλου 8, Βασιλάκος 12(2) , Κετέμα 2, Πάσμα 18(1) , Ρούτσης 4
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης, Μαγιώρος) :Παπατρέχας 4, Φωστέρης 12(1) , Ζαχαρόπουλος 11, Λούκος , Δούρος , Κουκουβάκης 11(1) , Ζάβρας  14, Ακρίβος 9(2) , Μουζάκης 7.

ΠΕΡΑΜΑ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 63-50
Διαιτητές: Παπαφωτίου, Καλαντζής
Δεκάλεπτα : 18-11, 33-28, 54-33, 63-50
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Φαραντάτος , Μπαμπούνης , Κουμπούρας 8, Κατσικάδης , Κουντούρης 10(2) , Φιλίππου 9(1) , Αρώνης 13(1) , Καίρης 4, Παπαδάκης , Ιωάννου 12(1) , Γεράνιος , Σαγρής 7
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής, Μάρδας): Βλαχάκης 8, Πιστιόλης 4, Ευσταθίου , Γαζής 3, Καρατζής 16(1) , Μοναχός 5, Παπαδόπουλος 4, Μπούζας 7(1) , Σουλά , Λέσι 3, Μαρκάκης.

ΑΟΝΑ – ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ  81-62
Διαιτητές: Πόντας , Γαρατζιώτης
Δεκάλεπτα : 18-21, 44-37, 62-53, 81-62
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος, Πέρρος): Κόγκας 31(4), Αποστολάκης 4, Φλέγκας 8, Αγγλόπουλος 6 , Φατούρος , Παπαδάκης 8, Παπαγιαννόπουλος , Μαρκόπουλος , Λούπασης 7(1) , Κορτέσης , Μένταυλος 8, Αρνόκουρος 9
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος) :Δασκαλούδης 17 , Σπυρίδωνος , Πλατσικούδης 4  Καρτζόγλου 6 , Γουρνάς 10, Ντακούλιας 19(3), Βελισσαράκος 6, Στουραίτης , Ρεπάνης , Καρμίρης , Λάσκαρης.

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ 75-66
Διαιτητές: Ραχιώτης  Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα: 16-20, 39-39, 55-51, 75-66
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης Σιρόγλου) : Κογιώνης 3, Αγγελόπουλος 8(2) , Ντώνη 10(2) , Βαρλάς 14(3), Σκοπελίτης 4, Ιωαννίδης 12, Κουτρομπίλας 14(1) ,  Χριστοφοράτος 3(1) , Γιανδήμας 7(1)
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ (Καλαντζής , Φράγκος) : Παπαδημητρίου , Μενιουδάκης 5(1), Τσεπαπαδάκης 6(1) , Μωυσίδης 5(1) , Καρανδρέας 9, Αλεξανδράκης 23(3), Καλούδης 8(1) , Κανίνης 1, Χρηστίδης 1, Κακαλής , Ρόζος 8(2).

ΑΙΞΩΝΗ -ΤΑΤΑΥΛΑ 74-80
Διαιτητές: Τσαλίκης-Καρύκας
Δεκάλεπτα: 20-17,43-36, 54-63, 74-80
ΑΙΞΩΝΗ (Γκονουλού-Κλάδης): Ζούπα Α. 2, Μωραίτης 3(1), Σέιφερ 27(4), Γκούμας, Τζημουράκας, Ψημάδης 8, Κάππος 6, Χατζηπανάγος-Φλάμος 5, Παπανικολάου 5(1), Ζούπα Δ. 9(3), Παπαχατζής 3(1), Μπαλντούκας 6
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Φράγκος 6, Χεργκελετζής 16(1), Αβανίδης 11(1), Μαστρογιάννης 5(1), Κουτσουβάς 15(2), Αγραπίδης 6(1), Λουλούδης 2, Ραζής 14(3), Χουλιάρας, Αγγελής, Μπαϊρακτάρης 5.

AΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 79-55
Διαιτητές : Ορφανός Εμμ. , Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 25-15, 41-20, 54-41, 79-55
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας) : Κιούσης 17(4), Σμυρνής 13(3), Δουτσίνης 1, Κονταρίνης , Μούστα 10, Λαζαρίδης 7(1) , Τσελεπίδης , Καραντανάς 15(3) , Κολιούλης 3(1) , Λάμπρου 7(1) , Καραγιώργης 3, Κίκης 3(1)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου , Γιαμπάνης) : Ζαρκαδούλας 8, Μαυρίδης , Παυλιάς 9, Δέλιος 6 , Φελλάς 3(1) , Βασιλείου 16, Τζαφέρης 3(1) Λύτρας 2, Νικολαίδης , Κρεμαστούλης 2, Γιαννόπουλος Θ. 6, Γιαννόπουλος Μ.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 83-79 (παρ)
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Σιμά
Δεκάλεπτα : 15-14, 36-31, 56-50, 70-70(καν. αγ.), 83-79 παρ.
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης Καράλης): Καρασούλος 6(1) , Μαγγωνάκης 23(2) , Κουτσιαύτης 5(1) , Καράλης 2, Λεβαδείτης , Ζέρβας 4, Αδαμόπουλος , Σουργιάς , Γριπιώτης , Μαρόπουλος 29, Μπολουδάκης 11(3) , Σπύρου 3(1)
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης , Κουκιάς) : Σέργης 8(2), Αντιπάτης 13(1), Μπακάλης 3, Ζάχαρης 2, Στεφανής 9 , Κωνσταντόπουλος 25(1) , Τσεμπελής 10(2), Δημακαρέας 2, Παπαγιαννακόπουλος 7.

Η Βαθμολογία (σε 16 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 30 (14-2)
2.Ερμής Περάματος 29 (13-3)
3.ΑΕ Καλλιθέας 28 (12-4)
4.Ελευθερία Μοσχάτου 26 (10-6)
5.Σούρμενα Ελληνικό 26 (10-6)
6.ΑΟΝΑ 25 (9-7)
7.Ταταύλα 25 (9-7)
8.ΕΑ Νίκαιας 25 (9-7)
9.Ερμής Αργυρούπολης 24 (8-8)
10.Πήγασος Κορυδαλλού 23 (7-9)
11.Λεων Μοσχάτου 20 (4-12)
12.Φιλία Περάματος* 18 (3-12)
13.Φοίνικας Πειραιά 18 (2-14)
14.Αιξωνή* 16 (1-14)

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Δύο ομάδες συγκατοικούν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ. Συγκεκριμένα…