Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής!

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής!

Μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας της Β’ ΕΣΚΑΝΑ παρέμεινε ο Αστέρας Αγ. Δημητρίου, ο οποίος πέρασε αλώβητος από την Αργυρούπολη, επικρατώντας του ΑΟΝΑ με 60-50, για τη 14η αγωνιστική της Β’ ΕΣΚΑΝΑ.

Τα αποτελέσματα:
Ελευθερία Μοσχάτου
 – Πήγασος Κορυδαλλού 62-48
ΑΕ Καλλιθέας – Φοίνικας Πειραιά 83-51
Σούρμενα Ελληνικό – Ταταύλα 68-72
Ερμής Περάματος – Φιλία Περαμάτος 72-63
Αιξωνή – Ερμής Αργυρούπολης 57-70
ΑΟΝΑ – Αστέρας Αγ.Δημητρίου 50-60
ΕΑ Νικαίας – Λέων Μοσχάτου 92-80

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 92-80
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας Πέππας Γ.
Δεκάλεπτα : 25-23, 52-47, 74-66, 92-80
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης Σιρόγλου): Κογιώνης 24, Αγγελόπουλος 5(1) Τσιριγώτης , Ντώνη 10(2), Ιωαννίδης 4, Βαρλάς 17(2), Σκοπελίτης 6, Χριστοφοράτος 3(1) , Μουστάκος Ι. 3(1) Κουτρομπίλας 18(4), Παυλίδης Γιανδήμας 2
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος) :Αλεξίου 6(2) , Μαντζώρος Ι. 2, Δαουτάκος 12(4), Κοντούζογλου 9(1) , Μαυράκης 3, Βασιλάκος 19(4), Κετέμα 12(1) , Πάσμα 9(1) , Ιγιάμου 8.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ –ΤΑΤΑΥΛΑ 68-72
Διαιτητές : Πόντας , Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα : 23-22, 45-35, 60-59, 68-72
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης Ιτζελέρ): Καρασούλος 5(1), Μαγγωνάκης 12, Κουτσαύτης 12(4) , Κατσικάκης , Καράλης 9, Ζέρβας 2, Γρυπιώτης 6(2) , Μαρόπουλος 13, Μπολουδάκης 8, Σπύρου 1
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης) : Φράγκος 10, Αβανίδης 10(2), Μαστρογιάννης 2, Κουτσουβάς 9(2), Χεργκελετζής 14, Αγραπίδης 7, Λουλούδης , Ραζής 8(2) , Χουλιάρας 4, Αγγελής , Μπαϊρακτάρης 8(1).

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 62-40
Δεκάλεπτα :  19-13 , 38-25 , 52-36 , 62-40
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ .( Παπαναστασίου, Τσαραπατσάνης ): Ζαρκαδούλας 6 (2), Μαρκουίζος  13, Παυλιάς  5 (1), Δέλλιος 8, Φελλάς 2, Βασιλείου 7, Λύτρας  7 (1), Νικολαϊδης 2, Κρεμαστούλης 6 (2), Γιαννόπουλος Θ. 6 (1), Γιαννόπουλος Μ
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ( Γιαννικάκης, Κουκιάς ): Σέργης 3 (1), Παναγόπουλος , Μαθιούδης 5 (1), Αντιπάτης 5, Ζάχαρης 4, Στεφανής  8 (1), Κωνσταντόπουλος 8, Μισαηλίδης , Τσεμπέλης , Δημακαρέας , Παπαγιαννακόπουλος 7.

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 85-51
Διαιτητές : Τζίμης , Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 25-08, 53-27, 67-39, 85-51
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας, Μιχαηλίδης): Κιούσης 6(1) , Σμυρνής 3(1), Δουτσίνης 10(1) , Κονταρίνης 4, Μούστα 10(1) , Λαζαρίδης 2, Τσελεπίδης 6, Καραντανάς 23(5), Κολιούλης , Λάμπρου 13, Καραγεώργης 4 , Κίκης 2
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής , Μάρδας): Ζευγώλης 2 , Πιστιόλης 10, Ευσταθίου 4, Βλαχάκης 10, Γαζής , Μοναχός 7 , Βήχος 6(2), Καρατζής 3, Μπούζας 2, Ντάσκας , Λέσι 7(2) , Σαραντίδης.

ΠΕΡΑΜΑ -ΦΙΛΙΑ ΠΕΡ. 72-63
Διαιτητές : Καλαϊτζάκης , Αναστασόπουλος
Δεκάλεπτα : 21-18, 41-36, 55-46, 72-63
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης) : Κερασίδης, Μπαμπούνης , Κουμπούρας 19(1) , Κατσικάδης Κουντούρης 11(1) , Φιλίππου 10(2) , Αρώνης 19, Καίρης 4, Ιωάννου 2, γεράνιος 4, Σαγρής 3(1) ,
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡ. (Παπαδόπουλος): Δασκαλούδης 8, Σπυρίδωνος 4, Πλατσικούδης 13(1) , Καρτζόγλου 5 (1), Γουρνάς 4, Ντακούλιας 20(2) , Βελισσαράκος 4, Στουραίτης , Λαδάς , Ρεπάνης 2, Καρμήρης 3(1).

ΑΟΝΑ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ 50-60
Διαιτητές : Ζακεστίδης , Τεφτίκης
Δεκάλεπτα : 13-13, 32-27, 41-43, 50-60
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος): Κόγκας 8(2) , Αποστολάκης , Νικολάκης , Αγγλόπουλος , Παπαθανασόπουλος 9, Παπαδάκης 8(1) , Παπαγιαννόπουλος 3(1) , Μαρκόπουλος 9, Λούπασης , Κορτέσης , Μένταυλος 2, Αρνόκουρος 11
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης): Παπατρέχας , Φωστέρης 6(2) , Ζαχαρόπουλος 9, Κασσάνος 2, Δούβος 13, Κουκουβάκης 12(1), Νοίδης , Μάνασης , Ακρίβος 9(1) , Μουζάκης 9 Χατζηδημητριάδης.

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦ . ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 57-70
Διαιτητές : Θεονάς , Σκουλαρίκης
Δεκάλεπτα : 21-18, 30-38, 37-48, 57-70
AIΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού , Αναστόπουλος): Παπανικολάου , Μωραίτης 3, Σέϊφερ 10(1) , Τζημουράκας , Ψημάδης 3(1) , Κάππος 9, Χατζηπανάγος 8, Τσουραπάκης 2 , Ζούπα 9(1) ,Παπαχατζής, Μπαλντούκας
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής Φράγκος): Παπαδημητρίου 5, Χρηστίδης 12, Τσεπαπαδάκης 6, Μωυσίδης 7(2), Βλάχος 1, Καρανδρέας 12(1) , Αλεξανδράκης 13(1) , Καλούδης , Κανινής, Μενιουδάκος 14, Παλουκάκος, Ρόζος.

Η Βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 26 (12-2)
2.Ερμής Περάματος 25 (11-3)
3.ΑΕ Καλλιθέας 24 (10-4)
4.Ελευθερία Μοσχάτου 23 (9-5)
5.Σούρμενα Ελληνικό 22 (8-6)
6.Ταταύλα 22 (8-6)
7.ΑΟΝΑ 22 (8-6)
8.ΕΑ Νίκαιας 22 (8-6)
9.Πήγασος Κορυδαλλού 21 (7-7)
10.Ερμής Αργυρούπολης 21 (7-7)
11.Λεων Μοσχάτου 18 (4-10)
12.Φιλία Περάματος 17 (3-11)
13.Φοίνικας Πειραιά 16 (2-12)
14.Αιξωνή 15 (1-13)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Δύο ομάδες συγκατοικούν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Β΄ΕΣΚΑΝΑ. Συγκεκριμένα…