Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής

Ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος της Β’ ΕΣΚΑΝΑ ολοκληρώθηκε, με τον Αστέρα Αγίου Δημητρίου να συντρίβει την Αιξωνή εκτός έδρας με 88-65 και να αναδεικνύεται πρωταθλητής χειμώνα.

Τα αποτελέσματα:
Πήγασος Κορυδαλλού
-Φοίνικας Πειραιά 78-60
Ελευθερία Μοσχάτου-ΕΑ Νίκαιας 59-46
ΑΕ Καλλιθέας-Ταταύλα 74-69
Σούρμενα Ελληνικό-Φιλία Περάματος 84-60
Ερμής Περάματος-Ερμής Αργυρούπολης 82-54
Αιξωνή-Αστέρας Αγ.Δημητρίου 65-88
ΑΟΝΑ-Λέων Μοσχάτου 84-78

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ -ΤΑΤΑΥΛΑ 74-69
Δεκάλεπτα : 28-22, 45-38, 69-51, 74-69
Διαιτητές  : Μπούκας , Κοτσώνης
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας): Κιούσης 11(2), Σμυρνής 3(1), Δουτσίνης 11(3), Μούστα 14, Λαζαρίδης 7 , Καραντανάς 4, Λάμπρου 17(1) , Καραγιώργης 7(1) , Κίκης.
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης , Τριανταφυλλίδης) Φράγκος 2, Αβανίδης 19(3), Μαστρογιάννης 9, Κουτσουβάς 6(2), Χεργκελετζής 19, Αγραπίδης , Λουλούδης 5(1) , Ραζής 5(1) , Χουλιάρας 4, Σωτηρίου.

ΑΟΝΑ -ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 84-78
Διαιτητές : Κούλης Χ., Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 25-21, 42-34, 66-54, 84-78
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος): Κόγκας 28(6), Αρνόκουρος 11, Μένταυλος 4, Δανατζόπουλος , Λουπάσης , Φατούρος , Παπαδάκης 14, Μαρκόπουλος 6, Αποστολάκης 5(1) , Παπαθανασόπουλος 11(1) , Παπαγιαννόπουλος 4(1) , Νικολάκης 1.
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος): Δαουτάκος 14(4), Κοντούζογλου 6, Βασιλάκος 15(3) , Κετέμα 18(1) , Πάσμα 19(1) , Ρούτσης 6.

ΠΕΡΑΜΑ – ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. 82-54
Διαιτητές : Τζίμης , Καρύκας
Δεκάλεπτα : 24-09, 45-32, 58-47, 82-54
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης): Ζέρβας , Μπαμπούνης 6, Κουμπούρας 23(3) , Κατσικάδης , Κουντούρης 6, Φιλίππου 22(3) , Αρώνης 11(1) , Καίρης 2, Παπαδάκης , Ιωάννου 5(1) , Γεράνιος 1, Σαγρής 6.
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. (Καλαντζής , Φράγκος): Παπαδημητρίου 1, Τσεπαπαδάκης 5(1), Μωυσίδης 13(12), Βλάχος 7, Καρανδρέας  4, Αλεξανδράκης 8(1) , Καλούδης , Κανίνης 7, Μενιουδάκης 7 , Κάκαλης 2, Ρόζος .

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 78-60
Διαιτητές Χριστίδης Η.- Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα : 14-22, 35-36, 53-50,78-60
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  (Γιαννικάκης- Κουκιάς) : Σέργης 3(1), Παναγόπουλος, Ζάχαρης 2, Αντιπάτης 10, Μπακάλης 7, Στεφανής 11(1), Κωνσταντόπουλος 25 (1), Παπαγεωργίου, Τσεμπελής, Δημακαρέας 11(2), Παπαγιαννακόπουλος 9.
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ.  (Γαζής- Μάρδας) : Ζευγώλης 1, Πιτσιόλης 4, Ευσταθίου 7, Βλαχάκης 4, Γαζής 5, Βήχος 12(1), Καρατζής 18(2), Μπούζας 6, Λέσι 3.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ Μ.  –  Ε.Α. ΝΙΚΑΙΑΣ 59-46
Διαιτητές : Τσαχάκης , Τερζής
Δεκάλεπτα .:  17-12 , 29-25 , 46-42 , 59-46
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου, Τσαραπατσάνης ): Ζαρκαδούλας , Μαρκουίζος  25 (2), Γιαννόπουλος Θ. 12 (1), Δέλλιος 1, Μαυρίδης , Βασιλείου , Τζαφέρης , Λύτρας  3 (1), Κρεμαστούλης 3 (1), Νικολαϊδης 3 (1), Σιδηρόπουλος 12 (2), Γιαννόπουλος Μ.
Ε.Α.ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης , Σιρόγλου): Παυλίδης , Τσιριγώτης , Αγγελόπουλος , Ντώνη 5 (1), Μουστάκος ι. 4, Βαρλάς 19 (2), Σκοπελίτης 6, Ιωαννίδης , Μουστάκος Ε. 2, Κουτρομπίλας 3 (1), Γιανδήμας 7 .

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ –ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 84-60
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας Τσαλίκης
Δεκάλεπτα : 23-15, 48-25, 62-40, 84-60
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Καράλης): Καρασούλος 4(1),  Μαγγωνάκης 24(2) , Κουτσαύτης 8(2) , Κατσικάκης , Λεβαδείτης 8(1) , Ζέρβας 9, Παππάς 4, Γρυπιώτης , Μαρόπουλος 13, Μπολουδάκης 8 , Σπύρου 6.
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜ. (Παπαδόπουλος Ε., Παπαδόπουλος Ι. ) : Σπυρίδων 2, Πλατσικούδης 6 , Καρτζόγλου 5, Γουρνάς 12, Ντακούλιας 23(3) Βελισσαράκος 4, Στουραίτης , Λαδάς , Ρεπάνης 2, Καρμοίρης 6.

ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. 65-88
Διαιτητές : Κάρδαρης , Κούλης
Δεκάλεπτα : 16-23, 32-51, 44-67, 65-88
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού ,Κλάδης) : Ζούπας , Σέϊφερ , Μωραίτης , Τζημουράκας ,Παπανικολάου ,  Κάππος , Χατζηπανάγος -Φλάμος  , Τσουρουπάκης , Γκούμας Μπαλντούκας
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης Μαγγιώρος) Παπατρέχας  , Φωστέρης  , Ζαχαρόπουλος , Λούκος , Κασσάνος , Δούβος , Κουκουβάκης  , Ζάβρας , Μάνεσης , Ακρίβος , Μουζάκης , Χατζηδημητριάδης.

Η βαθμολογία (σε 13 αγώνες)
1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 24 (11-2)
2.Πέραμα 23 (10-3)
3.ΑΕ Καλλιθέας 22 (9-4)
4.ΑΟΝΑ 21 (8-5)
5.Ελευθερία Μοσχατου 21 (8-5)
6.Ελληνικό 21 (8-5)
7.Ταταύλα 20 (7-6)
8.ΕΑ Νικαίας 20 (7-6)
9.Πήγασος Κορυδαλλού 20 (7-6)
10.Ερμής Αργυρούπολης 19 (6-7)
11.Λέων Μοσχάτου 17 (4-9)
12.Φιλία Περάματος 16 (3-10)
13.Φοίνικας Πειραιά 15 (2-11)
14.Αιξωνή 14 (1-12)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β΄ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα υπέστη ο Ερμής Αργυρούπολης, καθώς ηττήθηκε από τ…