Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑ Α' ΕΣΚΑ Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής!

Τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής!

Το τρένο του Αιγάλεω δεν είχε στάση ούτε στην Ηλιούπολη. Η ομάδα του Δημήτρη Λιόγα επικράτησε του συνόλου του κόουτς Καρακώστα με 70-58, για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΣΚΑ. Έτσι, το “Σίτι” παρέμεινε αήττητο στο πρωτάθλημα κι έκανε ακόμα ένα βήμα για την άνοδο στη Γ’ Εθνική.

Από την πλευρά τους, οι Ιωνικός ΝΦ κι ο Ηλυσιακός υπερασπίστηκαν την έδρα τους κόντρα σε ΑΟΚ Χαλάνδρι και Σπόρτιγκ, αντίστοιχα.

Τα αποτελέσματα:
Τυφών-ΟΦΗΗ 72-77
Προμηθέας-Κουκάκι 72-81
Ιωνικός ΝΦ-ΑΟΚ Χαλάνδρι 69-61
Αργοναύτης-Πεύκη 71-66
Ηλυσιακός-Σπόρτιγκ 73-63
Ηλιούπολη-Αιγάλεω 58-70
Αχαρνής-Ποσειδών 69-51

Τυφών 72
ΟΦΗΗ 77

Διαιτητές: Θεονάς, Τσολάκος, Κούλης

Δεκάλεπτα: 20-15, 32-31, 51-44, 66-66 (κ. δ.), 72-77 (α’ παρ.).

ΤΥΦΩΝ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Ζωντός): Παπαποστόλου, Δρακόπουλος Α. 9 (2), Ταμπάκης, Νιφόρας 26, Μαυρογιώργος, Παπαδημητρίου 9, Πρίφτης, Γόντικας, Δόξας 6 (1), Λαζαρίδης 20, Καρακώστας, Φωτιάδης 2.

ΟΦΗ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Κοσμίδης, Δριμάλας): Στεφανής 17 (1), Δρακόπουλος Ν., Ροΐδης 12 (2), Τσίτος, Σπηλιόπουλος 9, Παπαδόπουλος 8 (1), Νιώτης, Νικολαΐδης 16 (1), Σαπρανίδης 2, Κουρής 6, Λοΐζος 4, Καλαποθαράκος 3 (1).

Προμηθέας 72
Κουκάκι 81

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Αργυρούδης, Ρηγόπουλος

Δεκάλεπτα: 23-22, 39-41, 56-64, 72-81.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Αναστασόπουλος): Μούργελας 2, Ασημακόπουλος 12 (2), Αποστόλου 14, Κορομηλιάς 7 (1), Αλεβιζάκης 2, Στασινός 17, Κοϊτσάνος, Τσουκαλάς 4, Καπογιαννάτος, Χιώτης, Ιμαριάγκμπε 5, Κοκορόγιαννης 9.

ΚΟΥΚΑΚΙ (Δημητρακόπουλος, Βεζυρτζόγλου): Κωστελέτος 4, Σιδερής Γ. 13 (2), Βλαδίτσης, Δολιανίτης 14 (2), Δελλής 30 (6), Κατεβάτης 1, Κοσμάς 3 (1), Γιαννάκης 5 (1), Σιδερής Ν. 2, Μοσχονάς 9, Θεοφανάκης.

Ιωνικός ΝΦ 69
ΑΟΚ Χαλάνδρι 61

Διαιτητές: Καλδίρης, Σκαλτσής, Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 23-10, 41-26, 57-46, 69-61.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Χατζηπανηγύρης, Κόντος): Γραμματίκας 5 (1), Αρχος 13 (3), Φωτητζόγλου 4, Γρύλλης 4, Κοντοζόπουλος, Τύρλας 17 (1), Μουμπάρακ 15 (2), Καράμπελας 2, Κουμουνδούρος 1, Τσουβελεκάκης 3 (1), Κούτρας, Χριστόδουλος 5.

ΑΟΚ ΧΑΛΑΝΔΡΙ (Στεφανάκης, Αναγνώστου): Αρσενίδης, Βαλληνδράς 6 (1), Φρίμας 2, Κονδύλης 6 (1), Τσουπάκης, Μωραΐτης 3 (1), Δημητριάδης 11, Μανωλάκος, Μορφονιός 13 (1), Αμπελάς 2, Πουλής 13 (2), Αυδής 5.

Αργοναύτης 71
Πεύκη 66

Διαιτητές: Ραχιώτης, Γρίβα, Μελισσάρης

Δεκάλεπτα: 20-17, 38-32, 53-45, 71-66.

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΤΡΙΓΛΙΑΣ ΡΑΦΗΝΑΣ (Γιαννακόπουλος, Πανταζής): Χωματάς, Αρτουσένκο 8 (2), Μητσάκης, Σβάρνας 8 (1), Συγγούνας Δ., Συγγούνας Ε. 10, Γαλιατσάτος, Ζερβός 7, Τρικαλιώτης 10, Σιώμος 10, Γιωτάκης, Παπουτσής 18 (1).

ΠΕΥΚΗ (Μαρίνος, Τσιασιώτης): Αθανασιάδης 9 (1), Τσιαντούλας, Κυριαζόπουλος, Μαντζανάς, Χασάπης 5, Τασιόπουλος 23 (2), Σημαιόπουλος 12 (1), Πατωνίδης, Παγίδας 4, Σιδερής 1, Φιλιππόπουλος, Ανδρουλάκης 12 (1).

Ηλυσιακός 73
Σπόρτιγκ 63

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Αντωνίου, Ραπτογιάννης

Δεκάλεπτα: 18-14, 35-24, 57-37, 73-63.

ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ (Θωμόπουλος, Τσικίνας): Χανιώτης 1, Ιωακειμίδης, Αγγελόπουλος 4, Φώτσης, Πλακογιαννάκης 6, Κούργιας 11 (1), Αντωνόπουλος 12 (3), Σουρβατζής 2, Τσιαμπάς 10, Τρίχας 11, Τσούπρος 4, Ζευκιλής 12.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Αρβανίτης): Αρναουτάκης 10 (1), Πολυχρονόπουλος, Τζουμάκας 4, Μανωλίτσης, Καλογήρου, Μπουγιούρης 5 (1), Σερέπας, Τάσιος 21 (4), Μιλούσης 3 (1), Καραμπάτος 5 (1), Γαλάνης 3, Βισνιέβσκι 12.

Ηλιούπολη 58
Αιγάλεω 70

Διαιτητές: Διμπινούδης, Σπυρόπουλος, Καλαϊτζάκης

Δεκάλεπτα: 10-17, 27-35, 50-48, 58-70.

ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Καρακώστας, Μαγουλάς): Σπανός 10 (2), Βάβουλας 4 (1), Κούκουρας 19 (3), Τσιάκος 9 (3), Κριεκούκης, Καπερώνης 1, Tζαγισβίλι, Κανταράκιας 8, Μαντάς 6, Ζαχαριάδης, Λαμπρόπουλος 1.

ΑΙΓΑΛΕΩ (Λιόγας, Ιμπραημάκης): Κυριακόπουλος 9 (3), Μπάρδας 7 (1), Tσαμπής 5 (1), Καράβολας 8 (1), Κούρτης 11 (3), Κουκουράβας, Οικονόμου 14, Πλουτέτσκι, Ναυπλιώτης, Καλλινικίδης 12, Μούγιος 2, Ντόκος 2.

Η βαθμολογία (σε 14 αγώνες)

1.Αιγάλεω 28 (14-0)
2.Ιωνικός ΝΦ 26 (12-2)
3.Ηλυσιακός 25 (11-3)
4.Αργοναύτης 23 (9-5)
5.Ηλιούπολη 22 (8-6)
6.Χαλάνδρι 22 (8-6)
7.Ποσειδών Νέου Ψυχικού 21 (7-7)
8.Πεύκη 20 (6-8)
9.Αχαρνής 20 (6-8)
10.Κουκάκι 19 (5-9)
11.Σπόρτιγκ 18 (4-10)
12.ΟΦΗΗ 18 (4-10)
13.Τυφώνας 17 (3-11)
14.Προμηθέας Χαλανδρίου 15 (1-13)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑ: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Τη μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει το Κουκάκι, καθώς μετά τη νίκη του με 77-69 επί της Ολυ…