Κεντρική Β' Εθνική Στρατώνι – “Χαρίλαος Τρικούπης” 67-79

Στρατώνι – “Χαρίλαος Τρικούπης” 67-79

xarilaos trikoupis 2

“Φουλ” για άνοδο πάει ο “Χαρίλαος Τρικούπης“, καθώς πανηγύρισε σπουδαίο διπλό στην έδρα του Στρατωνίου (67-79). Ο “Χαρίλαος” πραγματοποιεί εξαιρετική πορεία φέτος και βρίσκεται μόνος πρώτος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα του βόρειου ομίλου της Β΄Εθνικής.

Ο “Χαρίλαος Τρικούπης” από το πρώτο δεκάλεπτο έδειξε τα δόντια του και κατάφερε να πάρει προβάδισμα έξι πόντων (13-19). Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 42-34. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και οι πρωτοπόροι του βόρειου ομίλου της Β΄Εθνικής πήραν τη νίκη με 79-67.

Τα δεκάλεπτα: 13-19, 34-42, 49-59, 67-79
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας, Μητσάκης 4, Καραμανώλης 3, Δελίδης 4 (1), Σαμαράς 8 (2), Φλιάτης Ι. 5 (1), Λευκαδίτης 7 (1), Φλιάτης Γ. 10 (2), Πολιτόπουλος 2, Δασκαλόπουλος 24 (1).
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Γυφτάκης 2, Βουρνάς 15 (1), Λειβαδάς, Ντόβας 3 (1), Ξηρός 6 (2), Μουράτογλου 15 (2), Σταυρόπουλος, Περρωτής 4, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 7 (1), Αδαμόπουλος 9, Πολίτης 18 (2).

Περισσότερα σε Β' Εθνική

Δάφνη: Παράπονα για τη διαιτησία με το Αιγάλεω (pic)

Η Δάφνη εξέφρασε τα παράπονα της για τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω Η Δάφνη δεν τα …