Κεντρική Elite League Χολαργός – Μαρούσι 76-66

Χολαργός – Μαρούσι 76-66

xolargos holargos

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του για το 2018 ο Χολαργός, καθώς επικράτησε εντός έδρας του Αμαρουσίου με 76-66 για τη δωδέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την εξαιρετική τους, πήραν ακόμη μία νίκη και έχουν βάλει στόχο την άνοδο.

Το ξεκίνημα του Χολαργού στην αναμέτρηση ήταν εκρηκτικό και γρήγορα ξέφυγε με διψήφια διαφορά (22-9). Το Μαρούσι ανέβασε την απόδοση του και κατάφερε να μειώσει στους τρεις πόντους (35-32). Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα κατάφεραν να περάσουν μπροστά στην τρίτη περίοδο (54-55). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, όμως, οι παίκτες του Στέργιου Κουφού έκαναν την αντεπίθεση τους και πήραν τη σημαντική νίκη (76-66).

Τα δεκάλεπτα: 22-9, 35-32, 54-55, 76-66
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Κουφός): Μπελ 9, Τσιλούλης 1, Παπανικολάου 17 (2), Κόκκαλης 12 (1), Παπαντωνάκος 3 (1), Μοτσενίγος 5 (1), Κομποδιέτας 7 (1/6τρ.), Τσάμης 15 (3τρ., 3κλ.), Σπυρόπουλος 4, Τζακόπουλος 3 (1τρ. 6ας.).
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς): Σαριέγκο, Στασινός 15 (1), Μπάκας 4, Ξύδας 9, Ντακούλιας 15 (1), Κανέλλης 1, Στούκας 12 (4), Ρεκουνιώτης 10, Σουρλής, Παπαγεωργόπουλος, Μιχαλούτσος.