Κεντρική Διεθνή Basketball Champions League: Αποτελέσματα, βαθμολογία και πρόγραμμα

Basketball Champions League: Αποτελέσματα, βαθμολογία και πρόγραμμα

Η 10η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Basketball Champions League ολοκληρώθηκε. Δείτε σε ποιες θέσεις βρίσκονται οι ΠΑΟΚ, ΑΕΚ κι Άρης, αλλά και τον επόμενο αντίπαλο τους.

Α’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Καρσίγιακα – Όλντενμπουργκ 85-86
Χάποελ Χολόν – Γιουβέντους 106-91
Ενισέι – Μονακό 65-94
Ντινάμο Σάσαρι – Μούρθια 88-94

Η βαθμολογία

1. Μονακό 10-0
2. Όλντενμπουργκ 7-3
3. Καρσίγιακα 6-4
4. Μούρθια 6-4
5. Ντινάμο Σάσαρι 4-6
6. Χάποελ Χολόν 3-7
7. Ενισέι 2-8
8. Γιουβέντους 2-8

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής: 
Γιουβέντους – Ενισέι (16/1, 19:00)
Μονακό – Ντινάμο Σάσαρι (16/1, 19:30)
Χάποελ Χολόν – Καρσίγιακα (16/1, 21:00)
Μούρθια – Όλντενμπουργκ (16/1, 21:30)

Β’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Νεπτούνας – Λούντβιγκσμπουργκ 71-87
ΠΑΟΚ – Ορλαντίνα 79-61
Σαλόν – Βέντσπιλς 69-75
Τενερίφη – Γκαζιάντεπ 72-53

Η βαθμολογία
1. Τενερίφη 8-2
2. Λούντβιγκσμπουργκ 8-2
3. Νεπτούνας 6-4
4. Βέντσπιλς 5-5
5. Σαλόν 5-5
6. ΠΑΟΚ 4-6
7. Οραλντίνα 2-8
8. Γκαζιάντεπ 2-8

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής
ΠΑΟΚ – Σαλόν (16/1, 19:30)
Λούντβιγκσμπουργκ – Βέντσπιλς (16/1, 21:00)
Ορλαντίνα – Τενερίφη (16/1, 21:30)
Γκαζιάντεπ – Νεπτούνας (17/1, 19:00)

Γ’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Βενέτσια – Ρόζα Ράντομ 102-93
Εστουδιάντες – Στρασμπούρ 81-65
Μπάνβιτ – ΑΕΚ 78-71
Μπαϊρόιτ – Ολίμπια Λιουμπλιάνας 78-79

Η βαθμολογία
1. Μπάνβιτ 7-3
2. Εστουδιάντες 6-4
3. Βενέτσια 6-4
4. Μπαϊρόιτ 6-4
5. Στρασμπούρ 5-5
6. ΑΕΚ 5-5
7. Ολίμπια Λιουμπλιάνας 4-6
8. Ρόζα Ράντομ 1-9

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής: 
Ρόζα Ράντομ – ΑΕΚ (17/1, 19:30)
Μπαϊρόιτ – Μπάνβιτ (17/1, 21:00)
Ολίμπια Λιουμπλιάνας – Εστουδιάντες (17/1, 21:00)
Στρασμπούρ – Βενέτσια (17/1, 21:30)

Δ’ όμιλος

Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής:

Νίμπουρκ – Βόννη 106-98
Ζιέλονα Γκόρα – Μπεσίκτας 99-96
Ναντέρ – Άρης 91-63
Οστάνδη – Αβελίνο 51-61

Η βαθμολογία
1. Μπεσίκτας 7-3
2. Ναντέρ 7-3
3. Νίμπουρκ 7-3
4. Αβελίνο 5-5
5. Οστάνδη 4-6
6. Άρης 4-6
7. Βόννη 3-7
8. Ζιέλονα Γκόρα 3-7

Το πρόγραμμα της 11ης αγωνιστικής:
Μπεσίκτας – Νίμπουρκ (16/1, 19:00)
Βόννη – Άρης (17/1, 21:00)
Οστάνδη – Ναντέρ (17/1, 21:30)
Αβελίνο – Ζιέλονα Γκόρα (17/1, 21:30)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Διεθνή

Δειτε επισης

Sold out ο αγώνας Μακάμπι – Ερυθρός (pic)

Με τον κόσμο στο πλευρό της θα παραταχθεί η Μακάμπι Τελ Αβίβ στο παιχνίδι με τον Ερυθρό Ασ…