Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Α' ΕΣΚΑΝΑ Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Α’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Αγωνιστική των γηπεδούχων ήταν η 15η της Α’ ΕΣΚΑΝΑ. Η Μεγαρίδα επικράτησε της Δάφνης Αγ. Δημητρίου με 69-59 και παρέμεινε αήττητη στην κορυφή της βαθμολογίας, κάνοντας ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου και της ανόδου στη Γ’ Εθνική.

Τα αποτελέσματα:
Ευρυάλη
-Μίλωνας 79-74
Γλυφάδα-Πειραϊκός 75-69
Τράχωνες-Ίκαρος Καλλιθέας 74-51
Άλιμος-Πόλις Καλλιθέας 71-60
Πορφύρας-Π.Φάληρο 76-72
Δραπετσώνα-Πέρα 65-59
ΝΕ Μεγαρίδας-Δάφνη Αγ.Δημητρίου 69-59

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ -ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ 69-59
Διαιτητές : Δελαγραμμάτικας , Μέλης , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 18-14, 40-30, 50-46, 69-59
ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος , Υφαντής): Κεχρής 3(1) , Κοντόπουλος 6(2) , Καραϊσκος , Μαρούγκας 15(1) , Ζακυνθινός 6, Μπαλάφας 14(2) , Στεφάνου , Τσολάκης 10, Δημάκος , Δρακωτός , Καρατζόγλου 3(1) Σιδέρης 12
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Μεσσήνης , Ξηνταβελώνης)  : Μπακλαβάς , Μανίκας 2, Πολυτάρχου 7 , Φωσσές 12, Αλεξανδρόπουλος , Άμερσον 5, Γιαννακόπουλος 4, Καράμπελας 17(2), Μπέλας Διαμάντης , Κόκκορης , Τσιγγενόπουλος 12(1).

ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ -ΠΕΡΑ 65-59
Διαιτητές : Μαγγουνής , Ορφανός Ιορδ. , Ναστούλης
Δεκάλεπτα : 15-19, 37-38, 48-51, 65-59
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ (Καλλιπολίτης Παππάς) : Μυλωνάς , Αρμανίδης 13(1) , Πεζιρκιανίδης 11(1), Καρελάς 2, Ασημένιος 7 , Σταυρίδης , Τριανταφυλλίδης 15(1) ,Παπαγεωργίου 8, Τσουκάτος 3(1), Ραλλάκης 6, Μουρκόγιαννης , Τοντόροβιτις
ΠΕΡΑ (Γκαναβίας , Φέςρτης): Βαρδάλος 11(3), Θεολογίτης 3(1) , Λάμπρου , Καδηγιαννόπουλος , Οικονόμου 3(1) , Ζέγγος 15(4), Φωτόπουλος 13(2) , Καμπούρης 6 , Πιτούλης 8 , Σωτηράκης , Σκαλούμπακας , Βουρδέλης.

ΠΟΡΦΥΡΑΣ-ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 76-72
Διαιτητές:Μαγκλογιάννης,Αναστασίου,Τούσης
Δεκάλεπτα: 20-16, 35-33, 51-52, 76-72
ΠΟΡΦΥΡΑΣ(Καράμπελας):Σκάνδαλος 9(1),Τζώρτζης,Γουρδομιχάλης 2,Γιαννόπουλος 21(4),Τσάβαλος,Παπαφωτίου 2,Λοϊζιδης18(2),Καλαμαράς,Παπαδάκης 16(2),Ιορδανου 2,Πεταλλάς 6,Παπαδημητριου.
ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ (Γκιουλέας, Κωστολιάς ):Σαμουρέλης 15(1),Τσαγκαρούλης 2,Γεωργιάδης,Κοκαλιάς 11(1),Τσορμπατσίογλου 16(2),Σωτηρόπουλος,Τσίφτης 10(1),Γρηγοράκος 9(1),Καραϊσκάκης,Κέκκης ,Περαντωνάκης 7,Τσιπίδης 2.

ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ -ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-60
Διαιτητές : Πόντας,Τηγανης ,Κούλης
Δεκάλεπτα : 13-15, 34-27, 52-46, 71-60
ΑΛΦ ΑΛΙΜΟΥ (Τριανταφύλλου): Πρέκας 8(2) , Μαλτίδης 10(1) , Μπαστούνης 2, Καψαρίδης 17(2) , Ναυπλιώτης 2, Μπίμπας 5(1) ,Αρκουμάνης 21(3) , Μουζακιώτης 6(1)
ΠΟΛΙΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Λούντζης) : Μπογδανίδης 8(2) , Μαλιάρας 3(1) , Καυκής Β. 30, Καρυδάκος 16 , Καζάκης , Ακρίβος 2, Καβελάρης Ηλ. , Παπανίκος 1.

ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΜΙΛΩΝΑΣ 79-74
Διαιτητές : Αποστολίδης Στρέμπας ,Σακκης
Δεκάλεπτα : 18-23, 42-41, 57-51, 79-74
ΕΥΡΥΑΛΗ ΓΛΥΦ. (Τασιόπουλος , Κωνσταντής) :Κακαβάς Π.10(1) , Κόκκινος 15(1) , Ψυχογιός 5(1) Παρασκευόπουλος 4, Κακαβάς Γ. 2, Κασπαριάν 17(3) , Μαγγανάς 4, Βλάχος 11(1) , Μπούτος 6, Τσίλαγας 5(1)
ΜΙΛΩΝΑΣ (Αποσκίτης ,Μητρόπουλος) : Καρακώστας 15(1) , Σουλινάρης 17 , Βαρυποάτης 9(1) , Ντόσκορης 3(1) , Βουρλίτης 11(1) , Παπανικολόπουλος 12(3) , Μαυροειδής  5(1) , Σφυρής 2.

ΓΛΥΦΑΔΑ – ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ 75-69
Διαιτητές: Κονταράτος , Τεφτίκης, Ισιγώνης
Δεκάλεπτα : 15-18, 37-35, 52-50, 75-69
ΓΛΥΦΑΔΑ (Καψιμάλης  Παλτόογλου): Τζοβάρας , Μπλιός , Μαυροειδάκος , Λίπας 3(1) , Μαραγκόπουλος 14(2) , Θεοχάρης 15 , Χάλαρης 14(3) , Κουτσολιάκος , Γκιουρτσίδης Σ. 13(1), Γκιουρτσίδης Εμμ. 13(4), Λούγαρης 3
ΠΕΙΡΑΪΚΟΣ (Παντελάκης , Κωσταρέλλος) : Τράμπαρης 10(1) , Τσαούρδας , Φουντής 6(2), Καλής 2, Δεβεζόγλου 16(2) , Θώδος 6 , Καρατζάς 3, Θεοδωρικάκος 10(1) , Στεργίου 7(1) , Μοσχολιός , Κοκκινάκης 8(2) Δεμέναγας 1.

ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 74-51
Διαιτητές : Γαρίνη Τζόιμης Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 22-09, 33-24, 54-36, 74-51
ΕΝ. ΤΡΑΧΩΝΩΝ ΔΙΑ (Χαριτάτος , Φαραώ): Παπαζαφειρόπουλος 4, Πλατής 19(3) , Μπακέας , Παπαδημητρακόπουλος 19, Καπέτσης 9,Χολέβας 8(2) , Ρούσσος , Εξηνταβελώνης 6 Κίτσιος 9.
ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Παπαδόπουλος , Βαληνδράς ): Ζεχερλής 17(3), Καρκατσούλης , Πετρόππουλος 4, Σκυφτός , Λαναράς 9(1) , Κουτσιαύτης 5 , Κουκουλομμάτης 8(2), Γονίδης , Αγγελόπουλος 8(1), Ορφανουδάκης , Μάνδαλος.

H βαθμολογία (σε 15 αγώνες):

1. Ν.Ε. Μεγαρίδας 30 (15-0)
2. Ευρυάλη 28 (13-2)
3. Πορφύρας 26 (11-4)
4. Πέρα 25 (10-5)
5. Γλυφάδα 25 (10-5)
6. Μίλων 24 (9-6)
7. Π. Φάληρο 23 (8-7)
8. Δραπετσώνα 22 (7-8)
9. Ίκαρος Καλλιθέας 21 (6-9)
10. Άλιμος 20 (5-10)
11. Τράχωνες 20 (5-10)
12. Πειραϊκός 19 (4-11)
13. Δάφνη Αγ. Δημητρίου 17 (2-13)
14. Πόλις 15 (0-15)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Α' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

A’ EΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν ο Ίκαρος Καλλιθέας και Ελευθερία Μοσχάτου τις υποχρεώσεις τους στην Α&#…