Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ οι πρωτοπόροι Αστέρας Αγ. Δημητρίου και Πέραμα. Οι δύο ομάδες δυσκολεύτηκαν αρκετά στην 9η αγωνιστική κόντρα σε Πήγασο (εκτός) κι ΑΟΝΑ (εντός), αλλά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη.

Τα αποτελέσματα:
Πήγασος Κορυδαλλού – Αστέρας Αγ.Δημητρίου 59-63
Φοίνικας Πειραιά – Ερμής Αργυρούπολης 55-66
Ταταύλα – Φιλία Περάματoς 67-47
Ελευθερία Μοσχάτου – Αιξωνή 78-45
ΑΕ Καλλιθέας – Λέων Μοσχάτου 73-66
Ελληνικό – ΕΑ Νικαίας 55-51
Πέραμα – ΑΟΝΑ 61-60

ΠΕΡΑΜΑ –ΑΟΝΑ 61-60
Διαιτητές : Μέλης -Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα : 17-13, 27-26, 42-35, 61-60
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας , Πασαγιάννης) :Μπαμπούνης 4, Κουμπούρας 31(1), Κατσικάδης 9(1) , Φιλίππου 7(1) , Αρώνης 2, Ιωάννου 5(1) , Γεράνιος 2, Σαγρής 1.
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος) : Κόγκας 13(1), Αποστολάκης 2 , Φλέγκας 9 , Αγγελόπουλος 3,Παπαθανασόπουλος 8, Παπαδάκης 6, Παπαγιαννόπουλος 4, Παπαθανασόπουλος 8, Παπαδάκης 6, Παπαγιαννόπουλος 4, Μαρκόπουλος 5(1) , Δανατζόπουλος , Κορτέσης , Μένταυλος 2, Αρνόκουρος 8.

ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ –ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. 73-66
Διαιτητές Ραχιώτης -εφτίκης Σ
Δεκάλεπτα : 17-12, 33-35, 51-49, 73-66
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας) : Κιούσης 10, Σμυρνής 11(3), Δουτσίνης 2, Μούστα 12, Λαζαρίδης 14(4) Παπανικολάου 11(1) , Καραντανάς 7(1), Λάμπρου 3, Καραγιώργης 3(1), Κίκης,
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης, Μαντζώρος):  Αλεξίου  2 Δαουτάκος  25(6), Κοντούχογλου 7(1), Βάσσης 4, Βασιλάκος , Κετέμα 8(1) , Πάσμα 2, Ιγιάνου 10, Ρούτσης 8.

ΤΑΤΑΥΛΑ ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ 67-47
Διαιτητές: Τζίμης-Πέππας
Δεκάλεπτα: 21-8, 37-18, 54-36, 67-47
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Τριανταφύλλης): Φράγκος, Οικονόμου, Χεργκελετζής 4, Μαστρογιάννης 2, Κουτσουβάς 21(5), Κούρταλης, Αγραπίδης 11(1), Λουλούδης 5(1), Ραζής 10(2), Χουλιάρας 12, Αγγελής, Σωτηρίου 2
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜ (Παπαδόπουλος Ε.-Παπαδόπουλος Γ.): Καρτζόγλου 8(1), Γουρνάς 11, Ντακούλιας 6(1), Βελισσαράκος 2, Στουραίτης 2, Λαδάς, Ρεπάνης 3, Λάσκαρης, Σπυρίδωνος 15.

ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. –ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ 59-63
Διαιτητές : 19-9,34-29,45-45,59-63
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης, Κουκιάς) Παναγόπουλος, Αντιπάτης 5, Μπακάλης 7, Παπαγεωργάκης, Στεφανής 18(4), Κωνσταντόπουλος 19(1), Δημακαρέας 4, Παπαγιαννακόπουλος 6
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης, Μαγγιώρος) Ζαβράς 4, Φωστέρης 9(1), Ζαχαρόπουλος 20, Λούκος, Κασσάνος, Δούβος 5, Κουκουβάκης, Ακρίβος 19(4), Μουζάκης 6.

ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ – ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ 55-51
Διαιτητές : Κούλης-Κατσιμάρδος
Δεκάλεπτα :22-11, 17-19, 6-11, 10-10
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης , Σουργιάς): Καρασούλος , Μαγγωνάκης 21(2) , Κουτσαύτης , Καράλης 11, Λεβαδείτης , Ζέρβας 4, Αδαμόπουλος , Παππάς 8, Γρυπιώτης 3, Μαρόπουλος 4, Μπολουδάκης 4, Σπύρου Αγγ.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης , Συρόγλου): Κογιώνης , Τσιριγώτης 3(1) , Αγγελόπουλος 9(1) , Ντώνη , Μπαρλάς 16(2) , Σκοπέλίτης 7 , Ιωαννίδης 7, Κουτρομπίλας 10, Γιανδήμας.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. -ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦ. 78-45
Διαιτητές .: Αντωνιάδης- Ζαγούρης
Δεκάλεπτα :  21-11 , 37-23 , 60-30 , 78-45
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.   ( Παπαναστασίου, Τσαραπατσάνης ): Ζαρκαδούλας 17 (5), Μαρκουίζος  13, Παυλιάς , Δέλλιος 4, Φελλάς , Βασιλείου 11, Τζαφέρης , Λύτρας  4, Κρεμαστούλης 10 (2), Νικολαίδης 7 (1), Σιδηρόπουλος 12 (2), Γιαννόπουλος Θ.   .
ΑΙΞΩΝΗ ( Γκονουλού, Κλάδης ): Μπριασούλης 4, Μωραΐτης 6 (1), Σέιφερ 6 (2), Τσουραπάκης 3 (1), Τζημούρακας 3, Φιτσιλής 3, Κάππος  6, Χατζηπαναγoς 2, Ζούπα 1, Γιαννόπουλος  2, Παπαχατζής , Μπαλντούκας 9 (1)  .

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. -ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ 55-66
Διαιτητές Παπαδόπουλος Χρ.- Σέλληνας
Δεκάλεπτα : 12-18,29-34. 39-51 , 55-66
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής , Μάρδας): Ζευγώλης 6, Πιστιόλης 6, Ευσταθίου , Βλαχάκης 16(1) , Βήχος 15(2) , Παπαδόπουλος 6(1) ,Μπούζας 2, Ντάσκας , Σαραντίδης 4.
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ (Καλαντζής, Φράγκος) :Παπαδημητρίου 3, Λόης  6 , Τσεπαπαδάκης , Μωυσίδης 17(3) , Βλάχος , Καρανδρέας 3, Αλεξανδράκης 19 , Καλούδης 6(2) , Κανίνης 6, Μενιουδάκης 1, Κάκαλης 2, Ρόζος 3(1).

Η βαθμολογία (σε 9 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 17 (8-1)
2.Πέραμα 17 (8-1)
3.ΑΕ Καλλιθέας 15 (6-3)
4.Ελευθερία Μοσχατου 15 (6-3)
5.ΑΟΝΑ 14 (5-4)
6.Ερμής Αργυρούπολης 14 (5-4)
7.Ελληνικό 14 (5-4)
8.ΕΑ Νικαίας 14 (5-4)
9.Ταταύλα 13 (4-5)
10.Πήγασος Κορυδαλλού 13 (4-5)
11.Λέων Μοσχάτου 12 (3-6)
12.Φοίνικας Πειραιά 11 (2-7)
13.Φιλία Περάματος 11 (2-7)
14.Αιξωνή 9 (0-9)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιώργος Μαστρογιαννόπουλος
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…