Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι κορυφής της Β’ ΕΣΚΑΝΑ, αφού επικράτησε εντός έδρας του Περάματος με 65-59 και βρέθηκε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας, έπειτα από 12 αγωνιστικές.

Τα αποτελέσματα:
Ταταύλα-Πήγασος Κορυδαλλού 73-63
Φοίνικας Πειραιά-Ελευθερία Μοσχάτου 45-63
Φιλία Περάματος-ΑΕ Καλλιθέας 54-80
Ερμής Αργυρούπουλης-Σούρμενα Ελληνικό 76-54
Αστέρας Αγίου Δημητρίου-Ερμής Περάματος 65-59
Λέων Μοσχάτου-Αιξωνή 75-58
ΕΑ Νίκαιας-ΑΟΝΑ 54-50

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ –ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 54-80
Διαιτητές : Πόντας, Ραπτογιάννης
Δεκάλεπτα : 14-18, 25-35, 39-70, 54-80
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος Εμμ. ): Λάσκαρης 2, Ρουσσόπουλος , Καρτζόγλου 4, Γουρνάς 2, Ντακούλιας 16(2), Βελισσαράκος 2, Στουραίτης 5(1), Λαδάς 2, Ρεπάνης 5, Καρμίρης 2, Σπυρίδωνος 14
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Καβάσιλας): Κιούσης 16(3), Σμυρνής 11(2) , Δουτσίνης 7 , Κονταρίνης , Μούστα 6, Λαζαρίδης 10, Παπανικολάου 2, Καραντανάς 1, Κολιούλης 9(1), Λάμπρου 8, Καραγιώργης 2, Κίκης 7(1).

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. -ΠΕΡΑΜΑ 65-59
Διαιτητές : Παυλόπουλος, Ανδριανός, Τηγάνης
Δεκάλεπτα : 18-14, 33-29, 50-42, 65-59
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ (Κάσσης, Μαγγιώρος) Παπατρέχας 3(1), Φωστέρης 13(2) , Ζαχαρόπουλος 11, Λούκος , Κασσάνος 4, Δούβος 8, Κουκουβάκης 5 , Ζάβρας, Μάνεσης , Ακρίβος 9(3), Μουζάκης 12, Χατζηδημητριάδης
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας,Πασαγιάννης): Μπακογιάννης , Μπακλούνης , Κουμπούρας 11, Κατσικάδης 2, Κουντούρης 9(1) ,Φιλίππου 11(1) Αρώνης 11, Φαραντάτος , Ζερβός , Ιωάννου , Γεράνιος 3, Σαγρής 12(1).

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΑΟΝΑ 54-50
Διαιτητές : Γαρίνη , Μέλης
Δεκάλεπτα : 10-10, 31-19, 42-35, 54-50
ΕΑΝ (Μανιάτης, Συρόγλου): Κογιώνης 10, Αγγελόπουλος 2, Παυλίδης, Ντώνη 6, Ιωαννίδης 10, Βαρλάς 14 (3), Σκοπελίτης, Μουστάκος Ι. 5, Μουστάκος Ε., Κουτρομπίλας 5 (1), Τσιριγώτης, Γιανδήμας 2
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος, Πέρρος): Κόγκας, Αποστολάκης 2, Φλέγκας 10, Αγγλόπουλος 5, Παπαθανασόπουλος 8, Παπαδάκης 16, Παπαγιαννόπουλος, Μαρκόπουλος 4, Στασινός, Κορτέσης, Μένταυλος 1, Αρνοκούρος 4.

ΤΑΤΑΥΛΑ -ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. 73-63
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Μελισσάρης
Δεκάλεπτα: 16-13, 40-38, 61-46, 73-63
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης): Φράγκος 5, Χεργκελετζής 12(1), Αβανίδης 16(2), Μαστρογιάννης 2, Κουτσουβάς 12(2), Κούρταλης, Αγραπίδης, Λουλούδης 6, Ραζής 4, Χουλιάρας 14(4), Αγγελής 2,Σωτηρίου
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Γιαννικάκης-Κουκιάς): Σέργης 3(1), Παναγόπουλος, Ζαχαρής, Αντιπάτης 9, Μπακάλης 6, Στεφανής 7, Κωνσταντόπουλος 8, Τσεμπελής 10(2), Δημακαρέας 6, Παπαγιαννακόπουλος 14(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ. -ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ 76-54
Διαιτητές : Ραχιώτης, Ορφανός
Δεκάλεπτα : 23-16, 42-34, 55-45, 76-54
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ (Καλαντζής, Φράγκος): Παπαδημητρίου 6, Χρηστίδης, Τσεπαπαδάκης 20(5), Μωυσίδης 15(2), Βλάχος 5(1), Καρανδρέας 10, Αλεξανδράκης 6, Καλοϋδης 3(1), Κανινής 4, Μενιουδακης 7, Κακάλης, Ρόζος
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαΐδης, Σουργιάς): Καράσουλος, Μαγγωνάκης 4, Κουτσαύτης 2, Καραλής 4, Λεβαδίτης 14 (1), Ζέρβας 6, Παππάς 9, Γρυλιώτης 2, Μαρόπουλος 7, Μπολουδάκης 6, Σπύρου.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. – ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ 75-58
Διαιτητές : Μαυρέλης, Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα : 21-11, 39-30, 57-44, 75-58
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος): Μαντζώρος , Δαουτάκος 22(6), Κοντούζογλου 6, Βάσσης , Μαυράκης , Βασιλάκος 11(3) , Κετέμα 8(1), Πάσμα 6(1) , Ιγιάμου 22, Ρούτσης
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού Κλάδης) Ζούπας 4, Σέϊφερ 14(1) , Μωραίτης 2, Τζημουράκας 4, Ψιμάδης 14(2) , Κάρπος 2, Φλάμος 10 , Τσουραράκης , Παπαχατζής 8(1), Γιαννόπουλος.

ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. -ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. 45-63
Διαιτητές : Τζίμης , Χρόνης
Δεκάλεπτα : 10-17 , 24-27 , 35-48 , 45-63
ΦΟΙΝΙΞ ΠΕΙΡ. (Γαζής, Μάρδας ): Ζευγώλης 4, Πιστιόλης 11, Ευσταθίου , Βλαχάκης 11 (2), Γαζής , Βήχος 6, Μοναχός 4, Καρατζής 3, Μπούζας , Ντάσκας , Λέσι Α. 6 (1)
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. (Παπαναστασίου, Τσαραπατσάνης ): Μαυρίδης 2, Μαρκουίζος 15 (1), Παυλιάς 2, Γιαννόπουλος Θ. 3 (1), Φελλάς 15 (3), Βασιλείου 2, Λύτρας 3 (1), Τζαφέρης 5, Νικολαϊδης 2, Κρεμαστούλης 2, Σιδηρόπουλος 12 (2), Γιαννόπουλος Μ.

Η βαθμολογία (σε 12 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 22 (10-2)
2.Πέραμα 21 (9-3)
3.ΑΕ Καλλιθέας 28 (7-4)
4.Ελληνικό 19 (7-5)
5.ΑΟΝΑ 19 (7-5)
6.Ταταύλα 19 (7-5)
7.Ελευθερία Μοσχατου 19 (7-5)
8.ΕΑ Νικαίας 19 (7-5)
9.Πήγασος Κορυδαλλού 18 (6-6)
10.Ερμής Αργυρούπολης 18 (6-6)
11.Λέων Μοσχάτου 16 (4-8)
12.Φιλία Περάματος 15 (3-9)
13.Φοίνικας Πειραιά 14 (2-10)
14.Αιξωνή 13 (1-11)

Φώτο: moshatotaurossporty.blogspot.gr

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από eBasket.gr
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…