Κεντρική Ελλάδα ΕΣΚΑΝΑ Β' ΕΣΚΑΝΑ Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα της 10ης αγωνιστικής

Ο Αστέρας Αγίου Δημητρίου επικράτησε εντός έδρας της ΑΕ Καλλιθέας με 71-67 και βρέθηκε μόνος στην κορυφή της βαθμολογίας της Β’ ΕΣΚΑΝΑ, έπειτα από 10 αγωνιστικές, μιας και το Πέραμα ηττήθηκε εκτός έδρας στην παράταση από την ΕΑ Νίκαιας.

Τα αποτελέσματα:
Ερμής Αργυρούπολης – Πήγασος Κορυδαλλού 58-62
Φιλία Περάματος – Φοίνικας Πειραιά 66-54
Ταταύλα – Ελευθερία Μοσχάτου 65-63
Αστέρας Αγ.Δημητρίου – ΑΕ Καλλιθέας 71-67
Λέων Μοσχάτου – Σούρμενα Ελληνικό 59-63
ΕΑ Νίκαιας – Πέραμα 80-76 (παρ.) 71-71 (κ.αγ.)
ΑΟΝΑ – Αιξωνή 78-68

Τα φύλλα αγώνα:

ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ -ΠΕΡΑΜΑ 80-76 (παράταση)
Διαιτητές : Μαυρέλης Χρόνης
Δεκάλεπτα : 26-21, 41-47, 61-63, 71-71(καν. αγ.) 80-76 παρ.
ΕΑ ΝΙΚΑΙΑΣ (Μανιάτης ): Κογιώνης , Τσιριγώτης , Αγγελόπουλος , Ντώνη 7(2) , Βαρλάς 20(1) , Σκοπελίτης 18(2) , Ιωαννίδης 19, Μουστάκος Ε. 2, Κουτρομπίλας 7(1) , Γιανδήμας 7
ΠΕΡΑΜΑ (Καλόσακας, Πασαγιάννης): Μπαμπούνης 12(1) , Κουμπούρας 12 , Κουντούρης 4, Φιλίππου 15(1), Αρώνης 24(2) , Καίρης , Ιωάννου 3(1) , Γεράνιος 6

ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ -ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. 66-54
Διαιτητές: Γαρίνη, Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα: 10-22, 27-35, 44-44, 66-54
ΦΙΛΙΑ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ (Παπαδόπουλος Ε.): Δασκαλούδης 14, Καρτζόγλου 7(1) , Γουρνάς 5, Ντακούλιας 22(2) , Βελισσαράκος 7(1) , Στουραίτης , Λαδάς , Ρεπάνης , Καρμίρης 11, Σπυρίδωνος
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡ. (Γαζής): Ζευγώλης 2, Πιστιόλης 8, Ευσταθίου , Βλαχάκης 17(2) , Σοφιανόπουλος , Βήχος 16(2) , Μοναχός 2, Παπαδόπουλος 4, Μπούζας 3, Ντάσκας , Λέσι 2, Σαραντίδης.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ -ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 71-67 (παράταση)
Διαιτητές : Μπούκας , Μελισσάρης
Δεκάλεπτα : 17-18, 31-34, 53-55, 63-63 (καν.αγ.) 71-67
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ ΔΗΜ. (Κάσσης , Μαγγιώρος) Παπατρέχας 2, Φωστέρης 31(6), Ζαχαρόπουλος 2, Λούκος , Ζάβρας 2, Δούβος 13(1) , Κουκουβάκης 3(1) , Νοίδης 2, Ακρίβος 9 Μουζάκης 7
ΑΕ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ( Μιχαηλίδης): Κιούσης 9(1) , Σμυρνής 3(1) , Δουτσίνης 4, Μούστα 8 , Λαζαρίδης 11(1) Νικολάου 12(1), Καραντανάς , Λάμπρου 17 , Καραγιώργης 3(1).

ΤΑΤΑΥΛΑ-ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ.  65-63
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Τηγάνης
Δεκάλεπτα: 13-19, 33-31, 48-49,65-63
ΤΑΤΑΥΛΑ (Φαρμάκης-Τριανταφύλλης): Φράγκος 6, Χεργκελετζής 17 (1), Μαστρογιάννης 9, Κουτσουβάς 8 (1), Αγραπίδης 2, Λουλούδης 8 (1), Ραζής 10 (1), Χουλιάρας 3 (1), Αγγελής 2
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧ. ( Παπαναστασίου-Τσαραπατσάνης): Ζαρκαδούλας 11 (3), Μαρκουίζος 9, Παυλιάς 9 (1), Δέλλιος 7 (1), Γιαννόπουλος Θ. 3 (1), Βασιλείου 11, Τζαφέρης 3, Λύτρας 5 (1), Κρεμαστούλης, Νικολαΐδης 5 (1), Σιδηρόπουλος.

ΛΕΩΝ ΜΟΣΧΑΤΟΥ-ΑΣ ΣΟΥΡΜΕΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΑΕ 59-63
Διαιτητές: Κονταράτος-Τερζής
Δεκάλεπτα : 09-13, 20-33, 27-50, 59-63
ΛΕΩΝ ΜΟΣΧ. (Ιμπραημάκης , Μαντζώρος): Αλεξίου 7(2) , Μαντζώρος, Δαουτάκος 2 Κοντούζοηγλου 9(1), Βάσης 1, Βασιλάκος 10(1), Κετέμα 21(3), Ιγιάμου 6, Ρούτσης 3.
ΑΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ (Νικολαίδης, Μαγγιώρος ):  Καρασούλος 4, Μαγγωνάκης 30, Κουτσαυτης 4, Καραλής, Ζερβας, Αδαμόπουλος, Παππάς 3, Γρυπιώτης, Μαρόπουλος 3, Λεβαδειτης 9(1), Μπολουδακης 10, Σπύρου.

ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ- ΑΙΞΩΝΗ ΑΕΓ 78-68
Διαιτητές : Αναστασίου- Τσουκαλάς
Δεκάλεπτα : 23-15, 38-29, 56-54, 78-68
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος): Κόγκας 28(5), Αποστολάκης 2, Αγγλόπουλος 10, Παπαθανασόπουλος 6, Παπαδάκης 21, Παπαγιαννόπουλος 5(1) , Μαρκόπουλος 4, Δανατσόπουλος 2.
ΑΙΞΩΝΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Γκονουλού): Μωραίτης 3, Σέϊφερ 21(4), Κάππος 17 , Ζούπα 11(1) , Γιαννόπουλος 1, Παπαχατζής 5(1), Μπαλντούκας 10(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 58-62
Διαιτητές: Δελαγραμμάτικας, Τζίμης
Δεκάλεπτα: 14-12, 36-30, 52-47, 58-62
ΕΡΜΗΣ ΑΡΓ  (Καλαντζής, Φράγκος): Παπαδημητρίου 7(1), Τσεπαπαδάκης 3(1), Μωυσίδης, Βλάχος, Καρανδρέας 6, Αλεξανδράκης 19(1), Καλούδης 12(3), Μενιουδάκης 9, Κακάλης 2, Ρόζος.
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ.  (Γιαννικάκης, Κουκιάς): Σέργης 6(2), Παναγόπουλος, Ζάχαρης, Αντιπάτης 15(2), Μπακάλης 2, Στεφανής 3(1), Κωνσταντόπουλος 21, Δημακαρέας, Παπαγιαννακόπουλος 15(1).

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)

1.Αστέρας Αγίου Δημητρίου 19 (9-1)
2.Πέραμα 18 (8-2)
3.ΑΕ Καλλιθέας 16 (6-4)
4.Ελευθερία Μοσχατου 16 (6-4)
5.ΑΟΝΑ 16 (6-4)
6.ΕΑ Νικαίας 16 (5-5)
7.Ελληνικό 16 (5-5)
8.Ερμής Αργυρούπολης 15 (5-5)
9.Ταταύλα 15 (5-5)
10.Πήγασος Κορυδαλλού 15 (5-5)
11.Λέων Μοσχάτου 13 (3-7)
12.Φιλία Περάματος 13 (3-7)
13.Φοίνικας Πειραιά 12 (2-8)
14.Αιξωνή 10 (0-10)

Περισσότερα σχετικά άρθρα
Περισσότερα από Γιάννης Αρμάος
Περισσότερα σε Β' ΕΣΚΑΝΑ

Δειτε επισης

Β’ ΕΣΚΑΝΑ: Τα αποτελέσματα

To πρωτάθλημα της Β’ ΕΣΚΑΝΑ έκανε τζάμπολ, με τη διεξαγωγή της πρώτης αγωνιστικής. Σ…