Κεντρική Διεθνή ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Κάλεφ Κράμο 108-100

ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Κάλεφ Κράμο 108-100

cska kalev

Η Κάλεφ Κράμο έβαλε δύσκολα στην ΤΣΣΚΑ Μόσχας και την είχε “κολλήσει” στα σχοινιά για περίπου 30 λεπτά αγώνα, όμως στη τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι σοβαρεύτηκαν και πήρα τη νίκη με 108-100, για την 8η αγωνιστική της VTB League.

Οι φιλοξενούμενοι εμφανίστηκαν άριστα διαβασμένοι και παίζοντας ψυχωμένα έφτασαν πολύ κοντά στο να κάνουν την έκπληξη της αγωνιστικής και να σπάσουν το αήττητο σερί της ομάδας του Δημήτρη Ιτούδη στη διοργάνωση, αλλά τελικά οι γηπεδούχοι είχαν διαφορετική άποψη.

Κορυφαίοι για τους νικητές οι Ροντρίκεζ και Χίγκινς με 19 και 18 πόντους αντίστοιχα, ενώ στην αντίπερα όχθη ξεχώρισαν οι Μίρκοβιτς και Σίμονς με 18 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Πλέον η ΤΣΣΚΑ Μόσχας στρέφει την προσοχή της στην 10η αγωνιστική της Ευρωλίγκα, όπου θα ταξιδέψει στην Γερμανία για να αντιμετωπίσει την Μπάμπεργκ.

Τα δεκάλεπτα: 26-25, 47-48, 64-68, 108-100.