Κεντρική NBA NCAA Δεν τα κατάφερε το Ντέιτον του Κώστα Αντετοκούνμπο

Δεν τα κατάφερε το Ντέιτον του Κώστα Αντετοκούνμπο

kostas antetokounmpo

Οι Ντέιτον Φλάιερς δεν τα κατάφεραν κόντρα στο κολέγιο του Σεντ Μέρις, χάνοντας με 69-54, με την ομάδα του Κώστα Αντετοκούνμπο να έχει πλέον ρεκόρ 5-6. Τα άθλια ποσοστά των φιλοξενούμενων (21/60 σουτ εντός πεδιάς) αλλά κι η καθίζηση του 2ου ημιχρόνου (40-23 το επιμέρους σκορ) έγειραν την πλάστιγγα υπέρ των “Gaels”.

Όσον αφορά τον Αντετοκούνμπο, ο 19χρονος ήρθε από τον πάγκο και είχε 6 πόντους, 5 ριμπάουντ, 2 τάπες και 5 προσωπικά φάουλ σε 16 λεπτά συμμετοχής, με 3/9 σουτ (0/3 τρίποντα).

Για τους νικητές, οι οποίοι κυριάρχησαν στα ριμπάουντ (41-24), κορυφαίος ήταν ο Κάλβιν Χέρμανσον με 17 πόντους και 4/9 τρίποντα ενώ ο Τζόρνταν Φορντ συμπλήρωσε 16. Κάπως έτσι, το Σεντ Μέρις επέκτεινε το ρεκόρ του στο 10-2, διατηρώντας απόρθητη την έδρα του (7-0).